Krakenteena Ruby

• USA Ruby Gillman, Teenage Kraken (více)

Ruby Gillmanová žije se svou bláznivou rodinou v poklidném přímořském městečku a stejně jako jiní teenageři má pocit, že nikam nezapadá. Do jisté míry za to může modrá barva její pleti, což rodiče chabě obhajují tím, že jejich rodina pochází z Kanady. U Gillmanů platí jedno zásadní pravidlo – nepřibližovat se k slané vodě. Jenže když vaše životní láska spadne vaší nešikovností do mořských vln a nevynořuje se, skočit pro ni prostě musíte. Ve chvíli, kdy se Ruby ocitne pod hladinou, uvědomí si, že se s ní něco děje – zvětšuje se, rostou jí chapadla, začíná se čím dál víc podobat mořské obludě. Než to stačí vstřebat, narazí na jinou mořskou obludu, díky níž se dozví, že patří do starobylé generace krakenů, ochránců moří a oceánů, tedy velmi pozitivních jedinců. Překvapení? Pokud byste chtěli vědět, kdo může za to, že mají krakeni špatnou pověst, jsou to jejich zarytí nepřátelé, mořské panny. Jedna taková se na tajňačku vetřela na Rubyinu střední školu a začala jí ze života dělat peklo, protože jako jediná ví, jaký potenciál se v Ruby skrývá, když se dostane do kontaktu s mořskou vodou. Dvě do krve rozhádané puberťačky můžou vyvolat pořádné pozdvižení, a co teprve když mají mimořádné schopnosti, a ta jedna je navíc neuvěřitelně zákeřná. Pokud bude chtít Ruby sebe, své blízké a život v oceánech zachránit, bude muset udělat jednu nelehkou věc – přestat se stydět za to, kým doopravdy je. (Cinemart)

BOURQUE

Kirk DeMicco stále nevie nájsť cestu späť ku kvalitám, ktoré sa mu podarilo dosiahnuť s dielom The Croods. Najväčším problémom Teenage Kraken je to, že je pomerne tuctový a predvídateľný. Postavy sú priemerné, uskutočnené dialógy sú na obecnej úrovni bez skutočne vtipnejších momentov a scén. Ako jednohubka však určite neurazí. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

Ydrosten

Krakenteena je přesně ten animák u kterého si můžete předem na papírek napsat o čem to bude a v průběhu děje si to postupně odškrtávat. Animace je hezká ale mě se opět jako u mnoha jiných animáků nelíbí ta stylizace kdy 90% lidí vypadá jak obludy z cirkusu a všechno je křivý, divný, šišatý ....... Ale dá se na to dívat, je to prostě ten animák spíše pro děti který občas vykouzlí i humor, takže za 3. Hodně tomu ubližuje klišé co 5 minut kdy přesně víte co bude následovat. ()

balcazar

Občas sa tento animák snažil byť až príliš originálny, a to sa nie vždy vyplatí, pretože hrozí, že to vyznie silene. Musím však povedať, že v globále to nebolo sklamanie, prichytil som sa veľakrát, ako sa bavím. Záverečný súboj krakeniek s morskou vílou však bol poriadne divný, akoby mi absolútne nesedel do zvyšku filmu. ()

Pepe_cz123

Ruby Gillman, teenage kraken je nový projekt ze stáje Dreamworks a po veleúspěšném druhém kocourovi v botách bylo snad všem jasný, že tady se opakovat historie úspěchu s Ruby nebude. A ono se stalo. Příšerný propad v kině. A jakmile jsem se dozvěděl že film míří na VOD, vzal jsem tablet, stáhl jsem a večer se podíval. Ten animák... Je takřka identický jak loňská Pixarovka Proměna, akorát v bledě modré, a lehce odfláklý. Jediné co se mi líbilo tak byly některé scény pod vodou a postava matky od Ruby. Jinak mi všechny postavy kromě mladšího brašky a již zmiňované matky šly vyloženě na nervy. I samotná Ruby. Je to především určené pro děti, takže děti cca do 7 let budou spoko ale zbytek bude spíš zklamán. 2 chobotnice z 10. Absolutní fail. Dreamworks si tak teď akorát hodil klacky pod nohy sám a zpřerazil se o ně. ()

Mini_X

Dreamworksový film co jde definovat slovem přiměřenost. Ano, Krakenteena Ruby, už z traileru šlo poznat, že Dreamworks si nedal pozor na to kolik materiálů dává do svých trailerů. Je fakt neuvěřitelné, že po úspěchu druhého kocoura v botách, Dreamworks se rozhodnul dát všechno do traileru, tak aby divák pomocí traileru zjistit celý děj filmu od začátku, až do konce. Ale v jakých filmových kategorijích je film průměrný? Bohužel skoro ve všech základech kinematografie. Patří do toho, příběh, postavy, hudba, vyprávění, hlavní postava, vedlejší postavy, záporák i samotné lokace působí bez života. Jediný v čem snímek trochu vyniká je animace pod vodou, která je živá a hezká, ale tohle je jediný faktor celého snímku. Proto si Krakenteena Ruby u mně vezme pouhých 4,5/10 ()

Likan7

Béčkový animák pro děti, u kterého se dospělý nebude bavit ani minutu. Průměrná animace, průměrný příběh a vlastně všechno, co film nabízí, jsme viděli v jiným a lepším. A hlavně zapamatovatelným filmu. ()

Trixinka

Svět animáků je bohatší o dalšího lehce zapomenutelného příbuzného. Já nějak nechápu, proč někomu stojí za to, zaplatit, natočit a uvést animovaný film, který už tu v mnoha podobách byl. Nic nového tu nemáme - animace průměrná, zápletka 1000x omletá, konec lehce odhadnutelný, vtipu maličko. Líbilo se mi ono světélkování pod hladinou a myšlenka zlých mořských víl (já to tvrdím pořád, že jsou to potvory :D ). Takže celkově průměrné dílo, které možná bude děti bavit, dospělý u toho ovšem usne. ()

noizcore

Animák převážně pro děti, u kterého oceníte slušný vizuál, vydatnou porci vtípků a poctivý soundtrack (žádné natahování děje otravnými muzikálovými výstupy jako třeba u Disneyho). 6/10 ()

blondboss

Priemerný vizuálne lahodný animák, ktorý nápadom nejako nevyčnieva a v zásade sa len uprace vo veľkom množstve animákov určených najmä pre menšie deti. Ruby má veľké mínus v tom, že jednak recykluje nápady z iných animákov, ale zároveň dejovo až tak neudrží diváka v pozornosti a automaticky po čase prichádza nuda. Jednoducho povedané, v súboji animovaných blockbusterov tento rok nad DreamWorks vyhráva Pixar s jeho Elementals a tento animák sa na neho ani len nechytá. 50 % ()

Jemes

nic převratného a nového, ale na mě až moc naivního. Vizuál je pěkný a to je asi tak jediná věc, která stojí za zmínku. Jo vlastně málem bych zapomněl po zpackaném filmu Malá mořská víla, kde si řekli zrzatou vílu s bílou pletí pošleme do kopru, tak jí ještě o něco víc naložili, když z totožné postavy udělají zápornou v tomhle animáku a já se ptám proč ? :D to sakra jsou jen zrzaté víly s bílou pletí ? ach jo tak moc dětem zhnusit tuhle postavu už opravdu víc asi nejde. ()

Majrek

Je to film určený dospívajícím dětem, trochu moc barevný, ulítaný, předvídatelný, místy uřvaný, přegestikulovaný, hormony nabitý, klišovitý, s mnohokrát otřepanými zápletkami, nekorektní vůči mořským pannám - pardon- vílám a mužskému pohlaví ( :D), neoriginální....ale (sic!) heterosexuální, rodinu podporující a zábavný, za což patří tvůrcům veliké díky... ()

DIATOR05

Po Kocourovi v botách by se dalo čekat, že od Dreamworksu dostaneme další našláplej film se skvělou animací a příběhem. Bohužel Kocour nasadil laťku fakt vysoko.  Ono to není špatný film, jen po vynikajícím Kocourovi se to jeví jako zklamání. Ničím nezajímavá animace s průměrným příběhem a nic moc postavami, se taky nejeví moc dobře, ale rozhodně to není zklamání. Určitě lepší jak polovina animáků za tento rok (a to je tenhle rok animačně extrémně silný).  Cílovka bylo mladší publikum a dle mého to rozhodně splnilo požadavky. Abych to teda nějak rozebral, tak vizuál by obyčejný, ale pod vodou to bylo úžasné. Postavy byly docela nudné, příběh taky takový obyčejný a záporák taktéž. Ale i když byl záporák od začátku předvídatelný, tak jeden zvrat mě dokonce i překvapil. A taky vůbec nechápu, co maj všechny ty animáky mířený na děti, že to končí tím jak všichni hromadně tancujou.  Ještě bych se chtěl vyjádřit k českému dabingu, přišlo mi to jako kdyby zacvičovali někoho nového a nechali si to vyzkoušet na filmu do kina, jinak si fakt nedovedu představit, proč hlavní postava měla tak umělý emoce, jako kdyby to bylo amatérsky nadabováno. Takže abych to nějak shrnul, tak průměrný animák, který nepřekvapí, ani v podstatě nezklame, když víte co čekat. Za mě lehký nadprůměr, 5,5/10. ()

Destoroyah

Ruby Gillman som ako animák vôbec neočakával a bolo mi úprimne jedno ako dopadne len ked to bolo už na streamovacích službách tak som si to skúsil pozrieť. Úprimne poviem že som väčšinou trpel. Animák sa snaží do celkom malého filmu dať všetko možné a vo výsledku to je len ďalší obyčajný a trocha divný film pre najmladšiu generáciu. Proti týmto filmom nič nemám len sa mi zdá že čím dlhšie sa vytvárajú tým viac sú trápnejšie a dobrý humor tak nehrá veľmi veľkú rolu. HODNOTENIE: 6/10 ()

soukyd33

Vlastně to špatné nebylo. Moderní animovaný příběh, ale jinak než ho znáte. Kde jsou přátelé a kde jen problémy? Animovaný film je plný barevných a zářivých efektů. 👍 Snad je to i vtipné, ale humor spíše vázne a je vynucený. Krakeni jsou zde vážně roztomilý. Nechce se překvapit, jak vypadá Mořská víla. Poznámka: Kvůli těm zářivým efektům jsem si připadal, jako když sleduji animovaného Trona. Hvězdiček 3 ()

Tongo

No asi z prvu řeknu ,že na mě to působilo jako kdyby někdo smíchal seriál "H2O stačí přidat vodu" a film "Turning red "(česky Proměna) . Ale bohužel to tak nějak nevyšlo , muzika mi na dost částech filmu tak nějak nešla dohromady , například si myslím že při finálové bojovací scéně by měla hrát nějaká napínavá hudba , jenže ona tam prostě moc není . No a aby toho nebylo málo příběh prostě taky není nic moc , a to stejné s postavami . Zase na druhou stranu, si myslím že animace byla celkem fajnová a zase žádná úplná hrůza to zase není , ale taky ne prostě žádný zázrak. Každopádně za mě je to i asi bohužel zatím nejhorší film od Dreamworks .              3 hvězdy 45% ()

sad12

Krakenteena Ruby je ten typ filmu, který neurazí ani nenadchne. Hlavním problémem filmu podle mě je, že jde o typický příběh středoškolačky, který jsme viděli již v mnoha filmech spojený se superhrdinskou tématikou. Tento typizovaný příběh film spíše shazuje dolů a někteří lidé tomu poté dají opravdu nízké hodnocení, které si tento film nezaslouží. Pochválil bych však hlavní hrdinku Ruby, která je sympatická a divák se dokáže do její role vžít. Pokud jde o animace, tak z mého pohledu jsou více než slušné. Dobře, lidé chtějí v poslední době hodně stylizované animáky, jako jsou Spider-Mani, nebo poslední Kocour v Botách a uznávám že ta stylizace je hezká (U Spider-Mana přímo úžasná), ale spíše preferuji tento "klasický" styl animace a ten je ve svém směru na úrovni.  Stále si však myslí, že příběh a zápletky šli napsat lépe, jelikož film má svůj potenciál a přijde mi škoda, že byl nedostatečně využit. Proto uděluji jen 3 hvězdy. I tak bych při nudných chvílích film doporučil. ()

FlyingGentle

Perfektní animák, který originálně nabourává mýtus o tom, že krakeni musí být zlé příšery a naopak mořské víly jsou pouze ty hodné bytosti. Pro mladé školačky, kteří se poprvé zamilovávají a hledají sebevyjádření a naplnění svých tužeb. Hodně připomíná loňský hit Proměna, figurálně pak evokuje Frčíme. Trend, který ukazuje podmořský svět ve svém možném bohatství - viz poslední Mořská víla nebo i Avatar či starší Aquaman - se mi opravdu zamlouvá. ()