Buď moje kočka: Dopis pro Anne

(festivalový název)
  • Rumunsko Be My Cat: A Film for Anne
Horor / Thriller / Psychologický
Rumunsko, 2015, 87 min

V roku 2014 našla polícia v rumunskom mestečku Rădăuți nahrávky, ktoré mali dokopy 25 hodín. Z nich vznikol tento film, v ktorom chce Adrian (Adrian Țofei) ukázať hollywoodskej herečke Anne Hathaway svoj talent a presvedčiť ju, aby si zahrala v jeho filme. Adrian je ale ochotný prekročiť hranice extrémneho násilia na obrazovkách a to nie je pre herečky, ktoré majú v jeho filme zobraziť Anne, predzvesťou ničoho príjemného. (Marceloo)

Xeelee

[FOD 2017] A Dunningův-Krugerův efekt znáte? Je jedno jestli přepadnete banku, protože jste díky citronové šťávě neviditelní, nebo si myslíte, že jste geniální režisér a u vás doma (ale bez maminky) natočíte velkolepé dílo s holywoodskou hvězdou. Pořád to je pro diváka skvělá podívaná. ()

LV.Helter

Aj keď som išiel do toho filmu s myšlienkou, že to je hraný found footage horror, tak mi parkrát počas sledovania napadlo či to nie je 100% autentické. Je to veľmi zaujímavy ponurý experiment. Kto čaká gore bude sklamaný, kedže je toho minumum. Je to v prvom rade kecačke s prvkami hororu. Odohráva sa to v Rumunskej dedine a všetko sa to točí okolo magora, ktorý týmto snímkom chce nalakať herečku na spoluprácu. Určite tento film si nezaslúži až tak vysokého hodnotenie, ale posledná scéna je absolútne zničujúca a práve preto posúvam tento film omnoho vysšie ako by si zaslúžil. ()

mrtvej_pes

Be My Cat je zajímavý experiment, který opravdu těží z elementárních podstat found footage hororu - autenticity. Film opravdu působí "domácky", autenticky. Bohužel v poslední fázi mi to nepřijde úplně dotažené do maxima, bych řekl, a skoro vyvstává otázka, zda se opravdu jedná o horor nebo nějaký velmi podivný meta-komentář. No přemýšlet nad tím moc nebudu... Škoda, že nebylo většího budgetu, zde by bylo naprosto namístě, aby měl film nějaký gore/více grafických explotaičních prvků. Bohužel my zároveň hlavní postava připomínala mého kamaráda z tábora Matěje (promiň Matěji, ale je to tak) a to vzhledem, chováním i smíchem, a tím se pro mě film stal i komedií. Asi moje budoucí srdcovka. A pro fanoušky CreepCreep 2. ()

Marceloo

V roku 2014 našla polícia v rumunskom mestečku Rădăuți nahrávky, ktoré mali dokopy 25 hodín. Z nich vznikol tento film, v ktorom chce Adrian (Adrian Țofei) ukázať hollywoodskej herečke Anne Hathaway svoj talent a presvedčiť ju, aby si zahrala v jeho filme. Adrian je ale ochotný prekročiť hranice extrémneho násilia na obrazovkách a to nie je pre herečky, ktoré majú v jeho filme zobraziť Anne, predzvesťou ničoho príjemného. - Nečakal som, že by ma toto mohlo nejako výraznejšie zaujať, ale celkom pozitívne ma to prekvapilo. Adrian pôsobí ako psychopat miestami až nepríjemne vierohodne. To prostredie mestečka v Rumunsku je pre tento druh hororu ako stvorené, pretože človek má pocit, že presne v takýchto miestach by sa niečo podobné mohlo odohrávať. Found Footage forma v tomto prípade funguje ideálne a ja som zvedavý, čo na to povie tá Anne Hathaway. Síce neviem, kto to je, pretože sa počas svojej kariéry v žiadnom horore neobjavila, ale Adrianovi zo srdca želám, aby ten horor s ňou naozaj natočil. ()

*CARNIFEX*

Stále som tak nejak dúfal, že sa táto lacná, psychologická sonda do hlavy psychopata, rozbehne spôsobom, ako rakúsky  "Angst" z 83´, ktorý mi nevedno prečo, tento snímok sčasti pripomenul. Kým však v prípade "Be My Cat: A Film for Anne", nemal Adrian Țofei väčšie gule aby diváka dokonale šokoval násilím, "Angst" bol z úplne iného súdka. Toto bohužiaľ nie je ani len polovične odrobená práca. Toto je len akože niečo, o troch hercoch, čo prakticky funguje len v úvode, nakoľko divák je stále tak nejak na pochybách, čo sa bude diať. Keď si však uvedomí, že sa žiadne prekvapenie konať nebude - bude koniec. Strata času a absolútne umelo nadhodnotená záležitosť .. ()