Zrada a pomsta

• Čína Tian guo en chou (více)

Vůbec první kung-fu film, který byl uveden v českých kinech v říjnu 1987. Odehrává se v Číně v sedmdesátých letech devatenáctého století, krátce po zániku „Nebeské říše velké rovnosti“. Hlavním hrdinou je potomek Opičího krále Jü-lung, odhodlaný pomstít smrt svého otce a znovu pozdvihnout prapor povstání. Léty usilovného tréninku však získá něco, co jeho protivníci postrádají – morální sílu, která v rozhodujících chvílích znásobí jeho fyzickou zdatnost a houževnatost. (NFA)

laik_60

celý film je akousi oslavnou poémou bojovému štýlu Kung fu. Na čo si prídu určite milovníci takýchto filmov. S históriou to nemá nič spoločné. Osobne pochybujem aj o historičnosti kung fu. Pokladám to len za akýsi módny výstrelok co sa objavil ku koncu v ázijských (rozumej skôr Čína a Japonsko) filmoch. ()

zette

Ja na tento film v kine bohuzel nebyl, ale pamatuji si na jeho filmove plakaty. Kdybych ho videl v te dobe, asi bude me hodnoceni vyssi. Tezko se Zrada a pomsta srovnava s dnesni produkci zanrove stejnych filmu, ktere tezi hlavne z vyborne choreografie a kamery. Sve kouzlo to ale ma, i kdyz objektivnost hodnoceni je narusena nostalgiky.-). ()

inutihar

Nostalgie je zrádná. Viděl jsem to nedávno znovu po nějakých více než 20 letech a upřímně si přiznám, že není to moc dobrý film. Předvídatelný scénář s řadou klišé, někdy až tragická choreografie soubojů i velmi svérázný střih akčních záběrů (v některých momentech je úplně vidět, jak bitky začínají na režisérův povel) se vůbec nedá srovnávat s běžnou hongkongskou produkcí dané doby. I Čína se to zkrátka musela někdy naučit. Ale prostě ten kult, který si to v 80. letech vytvořilo, ten se mi zaryl hluboko pod kůži. A moc by mě zajímalo, jak se tento film v 80. letech dostal do československých kin a následně TV. ()

italka63

Pro milovníky bojového umění lahůdka, já ve třetině zjistila, že jsem to před dlouhým časem viděla, ale statečně, po příkladu tchajpchingského odbojového lidu proti bezpráví dosazeného generála, vytrvala, přežila i dost mizernou kopii a skřekový zvukový doprovod bojovníků, neboť to, co zde předváděli, bylo něco úžasného. ()

eraserhead666

Zřejmě můj první historický kung-fu film (určitě první, na kterém jsem byl v kině) a pořád (i po těch nějakých 18-20-ti letech) jeden z těch nejlepších. Když jsem teď do toho po těch mnoha letech šel, trochu jsem se obával, jestli mé dospění a stáří filmu neudělají své. Neudělaly, i po těch letech to má pořád koule. Skvělá výprava, parádní lokace, zajímavé postavy a hlavně - skvěle natočené souboje. A taky si dodnes pamatuju, že strýček se čínsky řekne šušu!!!! ()

• Akční režii měli na starost Li Kai-Ming a Lu Yong-Bin. (Epistemolog)