Neměl zrovna šťastné dětství, a tak rád unikal do světa filmu. Sylvester Stallone v tomhle dokumentu vypráví, jak se vypracoval z outsidera v hollywoodskou legendu. (Netflix)

Devadesát Dva

Během stěhování Sly vypráví o tom, že určujícím prvkem jeho kariéry byl jeho otec, kterého do jisté míry zakomponovat nebo přímo vtělil snad do všech svých nejlepších projektů. Taková díra po, jak sám Sly říká, tom nejdůležitějším aspektu života, neopětované lásce, se zaplácne jedině sebestředností umělce. Naučte se tedy žonglovat se vším a neopomíjet jeden aspekt života, jako je třeba rodina, na úkor kariéry. ()

klukluka

Ten chlap by vás dojal i příběhem o tom, jak si šel ráno koupit rohlíky. Tahle superschopnost z něj udělala jednoho z nejslavnějších lidí světa. Je možná trochu monotematickej, ale z těch pár věcí, nad nimiž se zamýšlí (táta, táta, už zase ten hroznej táta), vykřesal naprostý maximum. Dokument jako takovej nic moc, postavenej výhradně na Slyově ochotě postavit se před kameru a mluvit a mluvit a mluvit… ()

Hanys_

První půlka je hodně dobrá. Věnuje se začátkům a trablům před natáčením Rockyho a je přesně taková, jaká by měla být. Jenže pak se zbytek kariéry nutně musí vzít v kvapíkovém tempu a to už dokumentu nesedí. Jo jasně, bavilo mě to, a výtka je vlastně taková, že to mělo mít tak 6 hodinových dílů. Ale jsou tu i nezodpovězené otázky, jako třeba události kolem jeho syna a ani zmínka o jeho manželkách z 80. let. a proč o něm mluvil Quentin. Plus samozřejmě nezmínka o spoustě filmů, ale to jde na vrub tomu krátkému formátu. 7/10 ()

AdamesWWE

[9/10] Možno trošku melancholickejší dokument ako konkurenčne skôr vydaný Arnold, ale to nemyslím v zlom. Výborne spracovaný dokument ktorý je povinnou jazdou každého fanúšika. Skvelé podanie životného príbehu so skvelým hlasom Stallona. Čo viac dodať, škoda že niektoré filmy nedostali väčšiu príležitosť, ale Ďakujem aj za tento 95m dokument. ()

Lefty86

Nemůžu dát méně než pět hvězd když jde o Slye. Dokument je to pěkný, ale Arnold byl lepší. Víc do hloubky. U Slye se jen proletlo manželství a dcery. Ani nezaznela jejich jména. První syn nebyl zmíněný vůbec. U druhého Sage , který tu je, to chápu. Příliš citlivé a příliš osobní téma a co je komu do toho. Ani manželství s Brigittou Nielsen , nic. Může to být bráno jako že to stejně všichni ví. Ale je to škoda. Burt Young tu vlastně není taky ani zmíněný, jako velká součást Rockyho. Je to takový vhled do duše a myšlenek Slye, než dokument o jeho životě. Navíc Arnold tu řekl že byl vždycky za ním. Že Sly vydělával víc peněz. Což je kravina. Arnold byl už milionář , než Sly vůbec natočil něco smysluplného. To je jen výčet chyb a může se zdát zvláštní vzhledem k hodnocení. Ale protože Sly. ()

MajkHany

Mě to strašně mrzí, na tohle jsem se velice těšil, protože Stallone je prostě srdcovka, ale nejde to. To srovnání je jasné. Arnold byl obrovsky motivační záležitost, energií nabitý vtipálek, všechno to do sebe krásně zapadalo, pouštěl jsem si to dvakrát, protože se na to strašně dobře dívalo. Ale tenhle Sly, teď druhý den po dodívání mám z toho pořád takovou hořkou pachuť v ústech. Je to celé takové jakési zasmušilé, smutné, nijaké, Stallone mi tady přijde jako děsně nasraný a zapšklý muž, který zde pořád dokola jenom opakoval jaký byl jeho fotr blb, ale pořád dokola, pořád dokola, hrozně mě to překvapilo, protože jeho seriál a filmy jsou hodně s komediálním nadhledem. Arnold měl velkou výpovědní hodnotu. Tady nějaké to info o komparzu na Rockyho a pak zase jenom nekonečné opakování jak všechny jeho zlé postavy z filmů jsou zase jeho fotr debil. Mě přijde že tohle Stallone točil v nějakém hodně blbém období svého života a podle toho z toho vzniklo cosi plné vzteku a smutku, hodně mi to připomíná Eminemovo album z roku 2009 Relapse, které natočil po zastřelení jeho životního kamaráda. Nevím, nemám z tohoto dokumentu dobrý pocit. Je to depresivní záležitost. Už to nechci v životě vidět. Velice mne mrzí, že je Stallone v takové blbé pozici svého života, já si myslím že tohoto dílka bude jednoho dne trochu litovat. Protože jeho filmy a jeho postavy jsou moje naprosto životní záležitosti plné odhodlání a touhy po boji o lepší "JÁ", zatímco v reálném životě jakoby mu docházela duševní energie. Asi jsem teď celkem zvědavý na reality show o jeho rodině, sice mě to moc nezajímalo, ale po tomto dokumentu se prostě budu muset mrknout. Jsem z tohoto dokumentu zmatený jako skibobista na palmě.. ()

aLPaC

Bohužel dokument Sly značně zaostává za třídílným dokumentem o Arnoldovi. A to díky mnoha věcem. Předně se Sly ve své filmografii soustředí jen na Rockyho a Ramba, pak ještě trochu na Expendables, ale zbytek jeho senzační filmografie chybí. Proč? Dále jsem čekal, že se bude zabývat svým prvním filmem, pornofilmem. Dokument o jeho životě k tomu přeci úplně vybízí. Ale ne, ani zmínka. Jako by chtěl cenzurovat. Proč? Dále jeho projev. Není ani zdaleka tak zábavný a plný skvělých historek jako Arnold. Spíš melancholický a jeho dům, plný jeho soch a merche s jeho podobiznama působil strašně bizarně. Jediné drama, kterým se tak dokument zabývá je jeho vztah s otcem, ale to je pro mě málo. Spíš by mi to vycházelo na hvězdy tři, ale to z úcty k tomuto muži dát nemohu. ()

bozka10

Sly narozdiel od pompézneho dokumentu o Arnoldovy je úplne iný ako som vlastne čakal.Je úprimný,ide viac do hĺbky a hlavy samotného Stalloneho,kde nájdete nesmierne húževnatého,skromného a inteligentného človeka s obrovským zmyslom pre spravodlivosť a správnu vec.Človeka s veľkým srdcom ktorým táto legenda bezpochyby je.Stallone inšpiroval svojim Rockym celé generácie a milióny ľudí vrátane mňa a to si zaslúži obrovský rešpekt a úctu.Podobných ludí, ktorí takým masívnym spôsobom dokázali inšpirovať ľudí k športu a plneniu vlastných snov,by som v súčasnosti hľadal už len velmi ťažko.Sly ako dokument je veľmi inteligentným, citlivým,dojemným a miestami aj smutným príbehom. ()

Warhorr

Dle prvotních ohlasů ještě před premiérou jsem čekal, že to má být daleko lepší než dokument o Arnoldovi, avšak ten se mi líbil ještě o něco více. Podstatný rozdíl mezi oběma je ten, že Sly jde daleko více do svého nitra a je ochoten se více rozpovídat o svém dětství, mladším já nebo pokládat filozofické životní otázky a zároveň na ně odpovědět. Nemohu tvrdit, že by to bylo na škodu, přeci jen máme sledovat životopisný dokument a aspoň z části poznat Stalloneho charakter a tento cíl byl dle mého splněn. Hodně mě překvapil jeho komplikovaný vztah s otcem, kterému tu dal Sly dostatečný prostor. Akorát jsem prostě čekal více ze samotných filmů, více detailů o tom jak vznikly či jak k nim sám herec přišel. A diskutuje se tu převážně o Rockym a Rambovi. Nevystoupí zde ani tolik herců, režisérů a jiných, jako v Arnoldovi. Co mají společné s minisérií o Arnoldovi je ještě to, že ani jeden z nich nechce mluvit o těch nejpeprnějších tématech. U Arnolda jeho kontroverzní vítězství v Mr Olympia poté, co už byl na herecké dráze a u Stalloneho zase jeho role v Italském hřebci. Avšak vyčítat to oběma asi není na místě, ne každý chce o všem mluvit na kameru. Pokud by měl dokument více částí, mohlo to dopadnout lépe. Za zhlédnutí pro fanoušky a milovníky akčních filmů mohu ale určitě doporučit. ()

theSaint

Velmi vlažné. Slye mám opravdu rád, radši než Arnolda, ale tohle bylo nedostačující jak obsahem, tak formou. Dokument o Arnoldovi byl o dvě třídy výš ve všech směrech. Na Netflix slabota. ()

fisus

Za mě určitě spokojenost. Sly si tu sype popel na hlavu za všechny své chyby, mluví o životě, vzpomíná na to zlé i dobré, čím si prošel. Upřímně jsem se bál, že to bude přesně naopak. Čekal jsem, že se bude různě vytahovat, vychloubat a zkrátka chce jen dohnat Arnieho, když už o něm dokument vznikl. Ale je to jiné. Příběh člověka, co bojoval a šel si za svým, nedal se odradit a nechtěl se schovat za nepřízeň osudu. A všechno to zlé dal do psaní, aby tím nechal vzniknout skvělé filmy, na které se nezapomíná. Popravdě u mě zase trochu stoupnul na žebříčku sympatií. ()

dannyyy

Těšil jsem se na Slyovou biografii, ale obdržel jsem obkecanou Slyovou filmografii. Má ale štěstí, že ho mám rád, tak jsem i tak spokojen :)) ()

Ydrosten

Pokud srovnám SLYe a JCVD, vychází z něj o 9 parníků lépe JCVD. Mluvící lidé chválí pana Stalloneho a nevidím nic za co bych měl udělovat hvězdy jak na chodníku slávy. Pokud neznáte tyhle herce a patříte do mladší generace asi vám to něco zdělí, to nepopírám, jenže to ani v tom nemůže být bráno jako něco výmečného. Shrnutí v dokumentu na čt2 by bylo asi stejné. Máte to tentokrát jen za 3 pane Rambo (mimochodem, když to skončilo proletěl mi hlavou geniálně udělaný souhrn na Segala, od Hlada a Imfa, který tohle hravě strčí do kapsy) ()

AnanAss

Když už vás nechtějí obsazovat do výraznějších rolí, tak si napište scénář sami. S tímhle se musela na počátku své herecké kariéry smířit jedna z největších akčních hvězd… a vznikla díky tomu boxerská sága, která ho nakopla do nejvyšší ligy. V konkurenci s největším svým rivalem v té době, Terminátorem, neměl Slaj takové štěstí na věhlasnější režiséry (Cameron, Verhoeven a svého času i McTiernan), i přesto však dokázal, kromě Rockyho a Ramba, na plátna kin přinést spoustu zapamatováníhodných charakterů (namátkou třeba Kriminál, Tango a Cash, Demolition Man, Cliffhanger, Cobra). Proto je škoda, že spousta času se věnuje právě jen sérii Rockyho a zbytek filmografie je dost zazděn. Klidně bych si dovedl představit i více infa z osobního života, protože italský hřebec působí pohodově a jako někdo, kdo už svoje ego umí krotit… a kdo se dokázal vypořádat s problémovým dětstvím a chladným vztahem se svým otcem. Ale slabší sedmičku tomu napálím, protože mě to bavilo o chlup více než dokument rakouského svalovce. No, a to Tarantinovo nadšení, při kdejaké filmové scéně, snad nikdy neomrzí. ■ AnanAss‘s Score: 7/10 ■ ()

KiiWi

Můj nejoblíbenější zahraniční herec. Bezesporu jeden z nejkreativnějších lidí Hollywoodu, s obrovským talentem, a zároveň člověk s obrovským srdcem a životní moudrostí. Rocky a John už budou navždy jedny z nejznámějších filmových rolí, které dokázaly ovlivnit mnoho lidí po celém světě. Tam patří velká poklona za Silvestrovo umění psát, vytvořit a rozepsat tak úžasné postavy. Jediné co se mi nelíbí, že jiní si zaslouží třeba 3-dílný dokument, a takový velikán dostane prostor jen v pár minutách, kam se nemůže vlézt vše důležité. Budu doufat, že někdo ještě někdy zpracuje celý jeho život podrobněji. I tak super dokument, který vyvolává hodně emocí. ()

Hapretor

je mi dost u prdele, jak Sly se stal * , v některých filmech je sice dobrej, ale opravdu dobrý herec to prostě fakt není ... pořád však lepší než pokrytec Šwarcík ... ()

BOURQUE

Sylvester Stallone („Sly“) hovoriaci nostalgicky, Sly filozofujúci, Sly alfa a omega svojich vlastných filmov, Sly hovoriaci a ťažkom vzťahu so svojím otcom, Sly ako nezabudnuteľnýv rolách ako Rocky, Rambo a Barney. Nie že by niektoré myšlienky by neboli zaujímavé, ale celkovo mám pocit, že všetko sa točí len okolo Rockyho a Ramba, ktoré sú viac-menej spojené aj s pocitmi a myšlienkami okolo jeho otca. (Vyriešenie ich vzťahu a umiernenie bolo rýchle a nie vždy pôsobili tak, ako by to tvorcovia dokumentu želali.) Ostatné pasáže jeho kariéry, prípadne osobného života, nedostanú taký priestor, aký by potrebovali (zaslúžili). Dokument, ktorý pevne čerpá aj z tzv. nostalgického faktoru, má určité rezervy. __ Sly aj blízko k osemdesiatke, napriek problémom s telo, stále pôsobí vitálne.  P.S.: Som rád, že sa tu objavil aj Arnie (rivalizácia). „Teaching“ Tarantino je už len ďalší plus. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

P.J.2

Emotivní dokument, který si jde ale trochu jinou cestou, než by divák čekal, což ale vůbec není špatný směr. Vlastně mě dost zaskočilo, jak sugestivní, dojemný a upřímný rozhovor jsem se Slyem zažil. I přestože mě docela mrzí, že se nerozpovídal o kladikach jako demolition man či Tango a Cash tak to vlastně vůbec ani nebyl záměr tvůrců jelikož všichni, včetně hlavního protagonisty vědí že Sly je hlavně muž dvou velkých rolí, do kterých vpisoval svůj život a zároveň jej alternoval. A já po zhlédnutí musím uznale pokyvovat hlavou. To co se Arnoldovi nepodařilo ve třídílném dokumentu, to tu Sly vystřelil na vrchol za hodinu a půl. ()

NitroXcz

Slye si vážím jako herce, i jako člověka. Má můj ohromný obdiv, jeho slova mě vždy zasáhnou a nutí mě nad sebou přemýšlet. Jeho život má opravdu silný příběh a ví, co říká. Tenhle dokument je nádherně zpracovaný a dokonale popisuje celé dění co se odehrálo během těch let, ať už ze zákulisí filmu, nebo vztahy s rodinou. Sly je veliký člověk s velikým srdcem... ()