Jeff "Dude" Lebowski je nejlenivější chlápek z Los Angeles a okolí. Miluje bowling, koktejl zvaný Bílý medvěd, marihuanu a svůj koberec. Díky shodě jmen je ale považován za boháče, který se shodou neskutečných náhod stane obětí vydírání. Místo toho, aby mu skutečný boháč Lebowski zaplatil zašpiněný koberec, musí Jeff se svými neschopnými kumpány předat výkupné za jeho rozmazlenou dceru. Vše by mohlo jít docela v klidu, kdyby se Jeffův kámoš Walter (John Goodman) nerozhodl shrábnout prachy na výkupné bez ohledu na následky. Big Lebowski je dnes již kultovní klasika bratrů Coenových s Jeffem Bridgesem v hlavní roli. (Cinemax)

Hwaelos

Prý se lidé dělí na "fargovce" a "Lebowce". Myslím, že zůstanu uprostřed. Mě stále nejvíc dostává "Tahle země není pro starý." ()

JohnCZ

Pár solidních hlášek a perfektní Julianne Moore mi nestačí. Kult okolo tohoto filmu jde naprosto mimo mě. Nebylo to moc vtipné a dějově je to vyloženě nezáživná utahaná nuda. ()

Nick Tow

Dôvod prečo nemôžem dať plný počet bodov je napríklad ten, že povedzme pri Pulp Fiction na mňa nemusel Tarantino neustále pomrkávať "aké je to cool", aby som mu to žral. ()

villon17

Při první příležitosti vidět Duda jsem spala, jenom jsem zaslechla výbuchy smíchu těch, kteří mě předtím nevzubidli:P . Tak jsem si ho musela stáhnout a prostě se na něj kouknout. Komedie se velmi zdařila, fórky se výjimečně povedly, ale smíchy ne a ne vybuchnout..."Máš eště číslo na toho doktora?" "Ne, už nemám ani modřinu." ()

M.Macho

Viděl jsem hodně filmů o podivínech, ale tenhle film je podívínský celý. Tolik magorů jsem najednou snad ještě neviděl. Flákač a jeho kámoši... Vietnamský paranoik, totální pitomec Steve... Kraftwerk, co by banda fašistických, nihilistických pornoherců s lasičkou... (obal z alba Man Maschine, název dle jejich hitu)... Totálně mimózní skupina výtvarníků. Bůh v kovbojském hábitu... Průžez (s velkým nadhledem) americké společnosti a kuželky v naprosto originálním filmu... ()

zablaga

Kde sou prachy Lebowski? Možná v tom hajzlu, ještě se tam kouknu! Neprekonateľný Dude je skvelý týpek, ktorý život berie tak ako prichádza. Mám ho rada, tak ako mám rada jeho kamarátov a tento film plný skvelej energie a super hlášok. Nuž Coenovci to predsa vedia:) ()

Marek1991

Užil som si s tým srandu, ten bowling je z tohto filmu nezabudnuteľný. Obe hlavné postavy s poľskými menami mi prišli dôveryhodné. Naozaj som z toho cítil Severnú Ameriku 80. a 90. rokov. Postava Johna Goodmana mi pripomínala dákeho amerického hokejového trénera alebo Slováka žijúceho v zámorí. Steve Buscemi to tiež zaujímavo zahral aj keď jeho postava ma tu veľmi nezaujala. Niektoré scény boli divné ako to odrezanie prstu, veľa vecí mi tam prišlo irelevantných a nepochopil som ich zámer. Boli tam nezmysly ako keby to tvorili ľudia, čo si práve dali drogy alebo sú opití. Ale aspoň bola sranda, aj keď tu bolo veľa zvláštnej sadomasochistickej sexuality, či sexuality spojenej s prostitúciou. Asi by som to viackrát nechcel pozerať, maximálne raz, či dvakrát. Taká zvláštna smutná komédia, tak by som to nazval. Takých filmov nie je veľa, čo by som mohol takto nazvať. Nadávky mi tam už po čase veľmi prekážali. Ale ako vravím pohodička. ()

Skrk

Dal jsem Big Lebowskimu druhou šanci po třech letech. I tentokrát jsem si jist, že se jedná o nevtipnou šaškárnu, zabalenou do nesnesitelně neubíhající nudy, která má ale výbornou myšlenku - "Jak je možné, že je to tak kultovní a oblíbený film?". ()

Torision

Vynikající komedie o flákači, vyhulenci a milovníku bowlingu Lebowském, kterého si parta gaunerů splete s milionářem stejného jména.Brutááááální ()

Hem.m

Kde jsou ty prachy Lebowski? Kde jsou ty prachy ty kreténe? Ježiši, asi v tom hajzlu ještě se tam podívám.. Jedna z mích nejoblíbenějších komedií vůbec, ale to hlavně, díky svému bratrovi, který mě vůbec k tomu to filmu přivedl a díky němu jsem byl i na tomto díle v kině. Nikdy mě asi nepřestane bavit to, jak Dude strká hlavu do záchodu, nechává po sobě házet hrnky a jak válí bowling s Walterem a Donnym.. Dude mi navíc dost připomíná mě, jsme stejně líní, co bych si to nalhával.. A Walter to je taky kapitola sama o sobě. Waltera mám hodně rád, vždy poví nějakou tu historku z Vietnamu jako správný Američan, který tam byl a tím vyřeší celou situaci.. Navíc film je s geniálně pasujícím soundtrackem, takže si není snad ani na nic stěžovat, pokud vám teda humor a zápletka sedli. (Kino) ()

Hoyt

Když jsem viděl tento skvost poprvé dal jsem mu jen 4* a moc jsem mu nerozuměl. Po druhém a třetím shlédnutí jsem to začal chápat a říkat si: Kdo by nechtěl žít jako Dude? Každá postava je jedinečná a nezapomanutelná, zvláště Walter Sobchak a Maude Lebowski. Neskutečně pohodový a klidný film. Jo a jedině v dabingu. ()

El Pistolero

Hluboká temnota zahalila Duda. Temnější než černá buvolí prdel v prérijní noci beze hvězd. Velmi vtipný kousek pyšnící se celým rancem originálních postav, scén i hlášek. Někdy holt stačí být ten nejlínější chlápek v L.A., nosit župan a pantofle, popíjet „White Russian“, hrát kuželky a čekat, co život přinese. Mezi komediálními filmy naprostá špička. ()

PauloZ

Absolutně průměrné a absolutně nadhodnocené. Tento film nemá nic, čím by mě nějak výrazně upoutal. Slabota. ()

F.man

Tady jsou slova zbytečná, protože Big Lebowskeho už stejně všichni nejspíše dávno viděli. Navíc, plné hodnocení pěti hvězd snad mluví za vše. Jen k nim dodám, že John Goodman je neskutečný řízek a kdykoliv v roli Waltera Sobchaka promluví, chytám na ústech silné křeče... "Are these the Nazis, Walter?" "No, Donny, these men are nihilists. There's nothing to be afraid of." ()

Tryskomyš

Dlouho jsem se s tímto filmem míjela. Když konečně na něj došlo, byla jsem dost zklamaná. Chabý děj, slabé napětí a komediální část? Vtipný mi přišel jen klip na konci a závěr. Myslím, že celkem odpovídá své době a vidět ho před těmi 20-ti, lety, možná by mě zaujal více. Avšak dnes, v celé škále rozmanitých filmů, je dost nezajímavý ()

Big Lebowski má hotový spin-off

Big Lebowski má hotový spin-off

09.07.2019

Coeni míří na Netflix

Coeni míří na Netflix

11.08.2017

Streamovací služba Netflix láká čím dál tím známější režiséry. Po Carym Fukunagovi (Bestie bez vlasti) tam zavítali i David Ayer (Bright) nebo Martin Scorsese (The Irishman), a teď je tu další velký… (více)

Coeni píší internetový thriller

Coeni píší internetový thriller

15.10.2016

John Turturro točí spin-off Big Lebowskiho?

John Turturro točí spin-off Big Lebowskiho?

18.08.2016