To najväčšie nebezpečenstvo vás všetkým čaká priamo na palube. Mala to byť ohurujúca výletná plavba, ale tá sa po teroristickom útou zmenila na to najhorúcejšie peklo. Aj keď vrcholia novoročné oslavy, tep srdca zúčastnených dosahuje extrémne hodnoty. Loď sa potápa a skupinka ľudí vedená kňazom a príslušníkom domobrany sa pokúša evakuovať ľudí na záchranný čln. Času rozhodne nie je veľa... (oficiální text distributora)

tron

„Zatiaľ z toho nerobme vedu.“ Hollywood, to nie je len Angelina Jolieová. To sú aj tucty pracantov, ktorí idú z filmu do filmu, nikdy nedostanú viac ako 5 miliónov za film a Oscara pravdupovediac tiež asi nie. Bruce Campbell, Lance Henriksen, Danny Trejo... a veľa „maskotov“ hrá aj v novej verzii klasickej katastrofickej knižky Paula Gallicoa (prvýkrát bola sfilmovaná s Geneom Hackmanom v hlavnej úlohe v roku 1972, v roku 1979 pribudlo pokračovanie s Michaelom Caineom, v roku 2006 kino-verzia s Kurtom Russellom a nakoniec táto televízna mini-séria). Na televíznu verziu som sa tešil. Predsa len, mini-série mám rád (je v nich čas na veci, ktoré sa do bežnej celovečernej minutáže nezmestia). Navyše, kto by si nechal odplávať spoločnosť Petra Wellera (ROBOCOP), Rutgera Hauera (JASTRABIA ŽENA, BLADE RUNNER, STOPÁR, SLEPÁ ZÚRIVOSŤ), Stevea Guttenberga (séria POLICAJNÁ AKADÉMIA), Bryana Browna (jediný ľudský samec, ktorému dala Dian Fosseyová šancu – GORILY V HMLE), C. Thomasa Howella (STOPÁR) a Adama Baldwina (jediný Baldwin, ktorý nepatrí k Baldwinovcov – SERENITY)? Snímka ma neprekvapila. V dobrom, ale ani v zlom. Poctivé 180-minútové vodné dobrodružstvo s fajn trikmi, výpravou, hercami a scenárom (skúsene namixovaných z tradičných žánrových ingrediencií). ()

chamba

Neviem či to bol umýsel autorov takto to natočit, ale myslím, že to bolo úžasné a bral som celé "Dobrodružstvo Poseidonu" ako nejakú veľkú paródiu na dnešnú kinematografiu. Jednak vizuálne efekty vyzerali ako z roku 1990 a keď k tomu ešte prirátam často sa striedajúce hlúpučké scény, tak sa to brať inak ani nedá. Výsledok je taký, že som sa v skutku skvele pobavil a určite sa k tomuto dobrodružstvu plného hovadín jedného dňa vrátim. ()

Kokutek odpad!

Jsi nejstatečnější důstojník, kterého znám, řekla jakási děvka nějakýmu lulanovi, co se postavil teroristům na odpor. Hláška filmu. Nudný budování postav a příběhů na lodi. Idiotský dialogy, který jakoby člověk už odněkud znal. Z jinejch filmů nebo seriálů nebo jsou tak předvídatelný? Pro mě je každej takovej lodní katastrófickej film něco jako Titanic. A na to mám alergii. Takže odpad. ()

wosho

V mnoha věcech je to podařenější než filmový remake z poslední doby. Po technické stránce to sice je otřesně televizní, ale z malého rozpočtu trikový spektákl udělá jen génius. Co filmu však ubližuje je nevhodně vložený motiv terorismu a atmosféru ničící skoky z polopotopeného parníku do řídícího centa USarmy. Kdyby páni producenti z Hallmarku nebyli hovada a rozuměli by filmu, tak by kvalitní filmy produkovali častěji, než je teď. Protože jistý potenciál mají k dispozici. ()

Niles

Príšerne uťahaný televízny film. Keď sa po celej hodine oboznamovania nás s hlavnými postavami a ich vzťahmi konečne stane niečo zaujímavé (veľmi efektné prevrátenie lode), trvá to asi 15 minút a potom nastupuje až do konca filmu nekonečná nuda. Pasažieri sa rozdelia na dve skupiny, pričom je hneď jasné, ktorá dopadne lepšie a tiež je jasné, že aj z nej bude postupne ubúdať. K tomu ešte kopec mimoriadne trápnych scén. Niektorí hrdinovia sa obetujú, všetci si hovoria ako veľmi sa majú radi a tie ich akože vtipné dialógy boli absurdné. Ja si neviem predstaviť, že ľudia, bojujúci o život na lodi, ktorá sa môže každú chvíľu potopiť sa na seba usmievajú a v pohode sa rozprávajú o blbostiach, akoby sa nič nedialo. Vrcholom všetkého je záver, kde asi 20 minút trvá, kým sa 11 ľudí dostane z jedného konca 10- metrového mosta na druhý. Samozrejme tam ešte túto skupinku zbavia všetkých "zlých". Oveľa lepší je Poseidon z roku 2006, ktorý je o 90 minút kratší a dynamickejší. ()

• Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Paula Gallica. (Terva)