Titanic II

• Česko Titanic - historie se opakuje (více)

Představte si, že o 100 let později po havárii slavného Titanicu vyplouvá jeho přímá kopie a co dramatického jej čeká? Bude to stejný osud? Opravdu nelze zabránit tomu, aby se historie opakovala? (ČSFD)

red_spirit77 odpad!

Ako neviem nájsť slová pre toto fiaskové "pokračovanie“ slávneho parníka. Tento extrémne nevydarený zámer ma akurát rozčúlil ale na druhej strane aj z odstupom pobavil. Nemôžem taktiež nespomenúť zlé grafické spracovanie a myšlienku nad ktorou mi osobne zastáva rozum. Zarobiť peniaze na základe slávnej jednotky, pri ktorej by už žiadne pokračovanie nedokázalo zatieniť originál, ktorý v tomto prípade bude navždy iba jeden. Scénka z filmu keď sa kapitán sa díva z poza kormidla ako sa loď potápa a povie "ach história sa opakuje“ ma natoľko dojala, že som nevedel či sa mám smiať alebo plakať nad skôstom režiséra...Skrátka kráľ bez koruny medzi odpadmi!!! ()

Deratizer

Kdyby nebyly natočeny předešlé verze Titanicu, hlavně velkofilm od Camerona, tak by jistě tato parodie tolik odpadu nevyfasovala. Holt se to musí brát s velkým humorem a nadhledem, jinak to samozřejmě odpadem zavání. Člověk se u filmu zasměje, když na Titanicu 2 vznikne panika :-) V té chvíli mi hlavou běhala představa, že by to mohlo být rozvinuto do černé komedie, nemělo to k tomu totiž daleko, konkrétně zmatek lidí a opakování se historie, tak to bylo velký sousto pro bránici :-))) Čekal jsem, že ti cestující tomu varování zpočátku nebudou moc věřit a budou to brát za stylový a účelový vtip večera a vznikne větší komedie, ale i tak jsem se zasmál. I na hysterické násilí se dostalo, rány pěstí apod :-) Prostě sranda film a zároveň parodie, která je filmově s nadsázkou natočena jako pokračování po sto letech po skutečné tragédii Titanicu, kdy je vyrobena jeho identická, technicky vylepšená kopie s názvem Titanic 2, takže ona to parodie není doslova, ale parodie z toho čiší víc než dost, jelikož vážně se film brát opravdu nemůže. Po technické stránce to není taková katastrofa jak jsem čekal, ani ty dialogy nejsou nijak dementní a hloupý jako samotný děj a film, tvůrce tam chtěl dostat prvky, které měl Cameronův film a samozřejmě to musel udělat primitivně a stručně, bez velkolepé výpravy a s malým rozpočtem. Ale jinak občas docela úlet film, který až takový odpad není, berte film s nadhledem a humorem, v žádném případě ne jako vážné pokračování Titanicu, jinak to odpad zákonitě je. Nedávám odpad filmům, které mě docela pobaví a rozesmějí, ať už demencí a hloupostí nebo účelovou komedií a u kterých lze vydržet sedět až do konce, ale proto nutno brát film s nadhledem!!! A to jsem už taky pár těch odpadů dal. ()

kingik

Antioscarový film, který vše myslí smrtelně vážně. Historie se neopakuje. Jen klid, Jack Dawson je po smrti, Rose DeWitt už asi taky a od Asylum tohle beru jako provokaci, která zůstala bez odezvy. Věrná kopie lodi Titanic s pořadovou číslovkou 2 u příležitosti svého stého výročí od katastrofy opět vyplouvá, aby brázdila oceán a ve svém reparátu, pokud možno, na jeho dně opětovně neskončila. Jenže proslulé lodi se smůla nevyhýbá ani v současnosti a její zkáza se opět neodvratně blíží. Těžko říct, co si studio Asylum od projektu slibovalo, ale tahle společnost se příliš neřídí komerčními a už vůbec ne vkusnými hledisky a dokáže s klidným svědomím splácnout film s "edwoodovskou" poetikou a neumětelstvím. Znalý divák si snadno dá dohromady, co ho asi tak ve filmu čeka, a s čím dopředu může počítat. Oslnivé triky to určitě nebudou, herecké hvězdy raději nehledat a o dobrém režisérovi si rovnou nechat zdát. Pokud od tohoto hlediska odhlédnete a jednou za čas jste ochotni slevit ze svých vysokých nároků na to, jak má film vypadat, není vyloučeno, že byste se při dobré konstalaci filmových hvězd a při hodně velké souhře zvrhlých náhod, mohli i bavit. O scénáře se u Asylum z větší míry stará Shane Van Dyke, který si zde rovněž zahrál jednu z hlavních rolí, konkrétně konstruktéra lodi Haydena. A třeba taková Brooke Burns, a její neodolatelný předkus, by mohla být dostatečně lákavou pozvánkou na palubu makety lodi, ačkoliv si její vědátorku paradoxně užijeme spíše ve vzduchu a to konkrétně v helikoptéře jako členku navigačního týmu, dále by to mohl být pokus o jakousi antiromantiku, který se hrdě nehlásí k oscarovému jmenovci, nebo snaha uspíšit tragédii anebo předpotopní triková složka filmu, kvůli které se Titanic raději znovu potopil. No hledal jsem usilovně, ale nešlo objevit něco pozoruhodného, za co by stálo obětovat vašich 90. minut života. Přesto jsem si jistý, čistě v rámci společnosti Asylum, že se jedná o jeden z jejich povedenějších husarských kousků. Jejich filmy se sice nepotkávají s kvalitou, ale ani s nudou. Tentokrát bych však viděl problém spíše v námětu, protože ten pozbývá na atraktivnosti. Jakmile se zde neobjevují trikově lacině odvedené kreatury, tak pak se není na co moc dívat, nebo se nad čím bavit. Film se opravdu bere příliš vážně a tím si možný sympaticky nablblý dojem sám podstatně kazí. Navíc, ona samotná myšlenka, kdy replika potopené lodi znovu ukončí svoji plavbu nárazem do ledoborce, respektive ji zasáhne obří vlna, což se v konečném výsledku rovná ztroskotání, porušuje všechny možné i nemožné zákonitosti, včetně té o pravděpodobnosti a přidává filmu na absurdnosti, která vynikne právě proto, že film tak nebyl zamýšlen. Když chybí nadhled u filmu na hranici parodie, je těžké ho vydávat za úmyslně nepovedený. Krom toho, o tuhle nálepku film vůbec nestojí. Dokonce je z něj mnohdy cítit, že si hraje na víc než je, nebo na co stačí. Ultra laciná atrapa lodi a její následné potopení těžko najde při dnešních trikových možnostech u diváka pochopení. Titanic II není až taková totální fraška. Čekal jsem to mnohem horší a tvůrcům nechyběla odvaha přiživit se na slavném filmu. Dokonce má své "silné" momenty. Za odvahu, závěrečnou svižnou a napínavou katastrofickou třetinu, spolu se sympaticky antimilostným dojáčkem, tenhle Titanic nepotopím. Mé hodnocení: 40% () (méně) (více)

Blazena

U Trautenberkových koulí. Jenom společnost The Asylum si může dovolit vyprodukovat dílo s názvem Titanic II. Původní katastrofické melodrama Jamese Camerona je nahrazeno nepůvodním katastrofickým melodramatem se sci-fi prvky; zkáza Titanicu se překlenuje do variace na Dobrodružství Poseidonu (1972). Dick Van Dyke by si asi nechal sebrat důchod a vnouče, kdyby mohl tušit, jaký talent bude mít jeho příbuzný. Na druhou stranu jedině člověk s komediantskou krví jako Shane může dodat Titanicu ty správné kvality. Solidní hudba dělá z této sračky alespoň vycachtané hovno. I přes charakteristický styl speciálních efektů The Asylum, který se snaží docílit úrovně PC her počátku 21. století, je užitečné porovnat z dnešního hlediska obdobně úsměvné digitální efekty Cameronova díla. To vypadá lépe spíše kvůli bohatší výpravě, kdežto Titanic II využívá vedle prostých ateliérů nesourodých reálií Queen Mary, vodárenských tunelů a čističek odpadních vod (ples zde vypadá, jako kdyby se natáčel v sokolské tělocvičně). CGI efekty došly obrovského posunu a demokratizace, využívá se jich v mnohem širším spektru produkce; to, co se dříve stálo nemalé úsilí a peníze, se dnes dělá mnohem přístupněji a za „pakatel”. אמן ()

KafuR odpad!

Najít něco pozitivního na tomto filmu je opravdu dost těžké.. Mizerný scénář, špatné triky a nevýrazné postavy dobrý film nevytvoří. A pokud by se jednalo o kterýkoliv jiný námět, určitě by tento film tiše zapadl do hlubin braků stejně jako Titanic do vod Atlantiku, ovšem kvůli spojitosti s touto lodí bude hodně lidí stravovat tento snímek ještě hůř. ()

• Natáčelo se v Los Angeles a blízkém okolí. Některé scény byly natočeny na lodi Queen Mary. (Cheeker)
  • Na jedné z obrazovek můžeme po zásahu ledovcem spatřit informaci, že byl překročen „Ismay-Rosejackův práh“. Jedná se o odkaz na J. Bruce Ismaye, předsedu společnosti White Star Line v době plavby původní lodi, a na ústřední mileneckou dvojici v Titaniku (1997). (L_O_U_S)
  • Navzdory obecnému předpokladu diváků nemá Titanic II představovat pokračování Titaniku (1997). Film je pojmenován podle ústřední lodi, přestože komerční kalkul společnosti Asylum je zde naprosto čitelný. (L_O_U_S)