Bodom

• Estonsko Bodom (více)

Skupinka štyroch kamarátov, dve dievčatá a dvaja chlapci, sa vyberie k jazeru Bodom, preslávenému vďaka záhadným vraždám v roku 1960. Chcú sa pokúsiť o rekonštrukciu starých udalostí. S príchodom noci ale zisťujú, že nie sú jediní, kto si chce na históriu jazera zaspomínať. Noc bude ešte krvavejšia ako tá z roku 1960. (Marceloo)

Aluska88

V Bodom hraje hlavní roli nádherná finská příroda, woods mostly:) a jedna brutální vražda, která se tu v létě roku 1960 odehrála. Parta mladistvých má naplánovanou rekonstrukci hrůzného činu a přijíždí na místo, kde byla před desítkou let brutálně zavražděna skupinka přátel. Z počátku to vypadá, že se příběh bude ubírat tradičním "Slasherovým" způsobem, avšak postupem děje se ukáže, že věci se mají zcela jinak. Nastává nečekaný zlom a z části se tak vysvětluje několik nelogických okamžiků, které se do té doby odehrály. Kdo že to má vlastně koho na háku? Jenže ani po tomto lehkém WTF? nemají protagonisté této "hry" zcela vyhráno. Na scéně je totiž někdo další. Někdo, kdo má možná v plánu zopakovat si čin, jehož se před léty dopustil... Člověk u jezera Bodom najde Blair Witch a Pátek 13. O události, která se u tohoto jezera odehrála, jsem se dozvěděla, když jsem se na Wikipedii dočetla, podle čeho mají název Children of Bodom:) ()

tron

V roku 1960 boli pri fínskom jazere Bodom za dodnes uspokojivo nevyšetrených okolností brutálne zavraždení traja tínedžeri (a štvrtý ťažko zranený, paradoxne neskôr ho začali vyšetrovať ako možného podozrivého, ale 2005 bol spod obvinenia oslobodený). Tento fínsko-estónsko-novozélandský (ufff) horor na daný zločin odkazuje, ale odohráva sa o niekoľko desaťročí neskôr, kedy k jazeru vyráža štvorica puberťákov a tu... už som ticho, lebo snímka, hoci som ju podceňoval, ma nakoniec dosť zaskočila (pozitívne). Najviac scenárom, ktorý je prekvapivý a dej sa vďaka tomu uberá nečakaným smerom. Plusom je určite aj atmosféra, nie nepodobná znepokojivej, ponurej a nepríjemnej atmosfére (pre zmenu nórskeho) Villmarku. Takisto herci sú pomerne sympatickí a koniec rázny. ()

Cappuccino

Spočiatku malo Lake Bodom dobrú atmosféru. Cesta k jazeru, rozprávanie o pôvodných vraždách a už sme len čakali, kedy sa všetko to zabíjanie začne zas opakovať. No a po chvíli aj začalo, pričom odhadnutie vraha sa zdalo každou nasledujúcou minútou jasnejšie a vysvetľovanie daného činu až príliš doslovné, na čom snímok strácal svoju hororovosť. Sledovateľné, ale námet si viem predstaviť využitý aj lepšie. ()

Magika82

Bloody13, kompletně jsi mi vzal slova z úst. Myšleno v dobrém slova smyslu.... Potenciál snímku nebyl využit. Námět měl mnoho možností vývoje, zvratů a přitlačení na pilu. Nestalo se. Nu, na známku Dostatečnou snímek dosáhne. 40% a 2 hvězdy........ A pokud jde o Psychora, chlapče/pane "zlatý", jdi se s tím Tvým experstvím na horory do háje zeleného! Co jsi kdy dokázal? Jsi profesionálním, vystudovaným žurnalistou se zaměření na filmovou kritiku? Nejsi... Natočil jsi nějaký veřejně dostupný horor? Ne... Napsal jsi někdy scénář, který byl přijat k natočení nějakého filmu? Zřejmě také ne... Když už zde sama vkládám komentář ke scénáři a ději, vkládám jej z pohledu profesionální spisovatelky/ scénáristky, a vždy dodám, že se jedná o můj subjektivní dojem. Ani já si nedovolím napsat, že je to objektivní názor! Tudíž Tě také žádám, aby jsi se zbavil své sebezvané pomyslné koruny "Zdejšího experta na horory".... Děkuji i za jiné hodnotitele. A rovněž, jako Bloody13, takto veřejně. ()

ricci.s

Na toto som sa už dlhšie tešil, ale ako vždy márne. Strašne rozpačitý horor. Technicky je síce skvele zvládnutý, čo je asi jeho najväčšie plus, no absenciu gore neodpúšťam. Celkovo až príliš umiernené. Čo sa týka scenára, omnoho radšej by som bol, keby sa to uberalo v klasickom slasher / exploit štýle, pretože akonáhle tam postavy začali riešiť teenagerské kraviny, vyložene som pri tom trpel. Pre mňa tie zvraty ani neboli veľmi nutné, radšej nech behajú a masakrujú sa v lesoch a je to vyriešené. Aspoň ku koncu to trochu ožilo, len zase, tam by to zakončiť niečím poriadnym, ale tvorcovia sa očividne ešte odviazať nevedia. ()