Když Marshall Lawson (Seagal) přišel při chladnokrevném a zdánlivě náhodném útoku o členy své úderné jednotky, bere jako svou povinnost podivné okolnosti brutálního vraždění vyšetřit. Při svém pátrání brzy odhaluje vojenskou operaci CTX Majestic, jež podléhá takovému stupni utajení, že se armáda rozhodne Lawsona odstranit, aby své tajemství ochránila dál. Lawson je však neúprosný a pouští se do nemilosrdného a nerovného boje proti organizovanému drogovému obchodu, který je, zdá se, tajně řízen prohnilou buňkou přímo zevnitř armády. (oficiální text distributora)

otík odpad!

Pan Seagal se možná jednou dostane do nebe, neboť jeho fanoušci a všichni, kdo si pustí jeho novější filmy, se stávají mučedníky a při sledování filmů neuvěřitelně trpí. Někteří už dávno tohoto nejen stářím, ale hlavně tvůrčí myšlenkou sešlého chlapáka opustili, já jsem však u jeho filmů zažíval přeci jen jakési uspokojení z toho, že můj oblíbenec dokáže ještě zvednout zbraň a párkrát si vystřelit. Tímto filmem to ale asi skončilo a poprvé jsem si přál, aby Seagala též zmordovali a jednou provždy mu prořízli krční tepnu. A děkuji režiséru Keuschovi, že jsem díky jeho práci na této a předchozí seagalovce „Stíny minulosti“ konečně prohlédl. Oba dva filmy si jsou hodně podobné – jsou to úplné sračky a opět srazily Steva tam, kam asi bohužel dnes patří – do sraček. Ale mrkněme na tento filmový výtěr podrobně. Seagal tentokrát jako člen americké armády s vysokými konexemi chce kdesi ve Francii (rozuměj v Rumunsku) něco vypátrat se svým týmem, jenže než tak učiní, tři jeho „nejlepší“ muže (kteří před akcí popíjejí pivko, chodí do striptýzového baru a sbalí pro sebe pouze jednu kočku) někdo brutálně zavraždí. Zjistí se (on to už každý ví, ale divák je asi podprůměrně inteligentní, tak mu to raději několikrát zopakujeme – teda hlavně Seagalovi =), že ve městě řádí banda šílených vrahů, kteří do sebe ládují novou drogu CTX, jež jim dává nadlidskou sílu a nutí je zabíjet. Je načase zavolat novou údernou jednotku (která hodně prořídne při obraně před jinou konkurenční údernou jednotkou té samé organizace – prostě raději tomu ani nechtějte rozumět) a společně s ní se vydat do starého kláštera zlikvidovat hlavní vrahouny a pojídače drogy. Tato Seagalem chválená jednotka pak jedná jak stádo idiotů, kteří v životě neslyšeli o vojenské a válečné taktice a lezou od jedné pasti ke druhé, aby jeden vedle druhého skončil na podlaze s krvavou skvrnou na krku. Jsme též svědky likvidace Seagalových nejbližších, přičemž náš hošánek pro jejich ochranu nehne ani brvou a pěkně si užije dva hlavní vrahouny až na závěr (sobec jeden). A proč pouze tento „náš vyvolený“ tlustší pětapadesátník dokáže vyrovnaně bojovat s adrenalinem vybuzenými tvory, jejichž síla je několikanásobně větší než obyčejného člověka, to raději vůbec nekomentuji, nebo bych musel dostat záchvat myokardu. Tento nefilm je plný totálních blábolů, v daném okamžiku zcela směšných vět, neuvěřitelných lidských chyb a zcela ubohé akce, která čítá dvě střílecí scény a pár nepřehledných (ale pro Seagala už několik let tolik typických) jakoby ručních soubojů, při kterých by se hanbou propadal i žák karate v první třídě. Ale jedna pozitivní věc na závěr. Vypadá to, že se Steven Seagal zřejmě brzy stane rumunským občanem – v krátkém čase tam totiž natočil dva naprosto trapné filmy (spíše je točil společně). Možná se během svých cest setkal i s Wesley Snipesem, který se jím asi nechal inspirovat a také tam točí jednu blbost za druhou, a tak můžeme doufat, že až na ně při natáčení dalších takových blbostí v místním Castel Studios něco spadne, ztratí světový film dvě zasmrádlé mouchy parazitující na své dřívější slávě. () (méně) (více)

tron

„Pomsta je dvojsečná zbraň.“ Na béčkarskú seagalovku slušné. Prvá polovica Sily úderu obsahuje prekvapivo malé množstvo akcie, ale druhá je v podstate nonstop akčnou scénou, hoc nie bohvieako vydarenou. Potešia vsuvky, ktoré možno na prvý pohľad nevyzerajú dobre (Seagalov kamoš vyzerá ako tatko troch dcér, ktorý sa v nedeľu ráno zle zobudil a ako bonus zistil, že manželka zabudla kúpiť mäso na obed), ale sú realistické a Seagal sa vďaka nim zrejme niky nestane prezidentom USA (zabitie ženy). ()

majo_svk

Steve prečo mi to robíš??? Prečo sa dáš na točenie takýchto sračiek??? To čo som videl v Attack Force som vážne nečakal, bolo to otrasné. Režisér Michael Keusch by sa mal zamyslieť nad svojimi režisérskymi schopnosťami a to platí i o kameramanoch a strihačoch. Veď ten film nemá ani hlavu ani pätu. Kamera lieta ako pojašená a obraz je postrihaný akoby ho strihal nejaký nadrogovaný amatér (zrejme si dal trochu tej novej drogy ctx). Celý film sa zameriava na Seagalovu chôdzu a nudné rozhovory. Všetky akčné scény sú smiešne a trápne Steven sa bije akoby ani nepoznal aikido, taký slabý ešte hádam nebol (veď tie bojové scény vyzerajú akoby sa Steven bál). Nikdy v živote som nemyslel, že môj obľúbený Seagal natočí niečo tak zlé. No musím povedať, že najväčšiu vinu na tom, že to dopadlo tak biedne, má celý filmový štáb a nielen Seagal. Jediné čo sa mi na filme páčilo boli pekné efekty meniacej sa očnej rohovky pod vplyvom drogy ctx, jeden vydarený výbuch a to, že Seagal aspoň nezabudol správne držať zbrane (s brokovnicou ide ako ozajstný veliteľ komanda, aj keď ani nevystrelil). Iné pozitíva sa tu skutočne nájsť nedajú. To, že som dal ** je len za spomenuté veci a za obľúbeného Steveho. PS: Stále verím, že Steven Seagal ešte príde s nejakým skvelým comebackom a ak náhodou nie, tak nič horšie nemohlo akčný film postihnúť. Steve držím ti palce. Schop sa veď si majster. ()

sniper18

Je to úplne priemerný sci-fi ladený akčný film so Steven Seagalom, ktorý patrí medzi jeho najhoršie filmy. Má iba obyčajný príbeh o vojenskom veliteľovi, ktorý sa po vražde svojich podriadených rozhodne nájsť ich vrahov, ale zistí, že stojí proti ľuďom, ktorí po užití novej drogy získajú nadľudské schopnosti a navyše bol celý projekt financovaný vládou, ale vymklo sa im to spod kontroly a teraz hrozí katastrofa. Spracovanie je na tom dosť zle, v prvom rade podobná tématika nie je pre Seagala moc vhodná, ale ani celkovo sa to moc nevydarilo. Už od samotného začiatku to pôsobí úplne brakovo a napríklad prvá zásadná vec filmu, zoznámenie s podriadenými a ich následná smrť dopadla najtrápnejšie, ako vôbec mohla. V priebehu filmu sa síce nájde pár situácií a prvkov, ktoré sú celkom zaujímavé a mali aj nejaký potenciál, ale inak celé je to také hlúpe a amatérske, že tu vôbec nie je o čo stáť. Aspoň tá záverečná časť je celkom obstojná, aj keď iba v porovnaní s predchádzajúcim dianím. Akcie je tu priemerné množstvo a nie je úplne zlá, ale ani o spokojnosti nemôže byť ani reči. Súbojov je minimum a ani tie sa moc nevydarili, prestrelky sú dosť zlé, obzvlášť tá medzi dvomi vojenskými skupinami v dome mi už prišla ako čistý výsmech a ani ten zvyšok nie je nič výnimočné. Za zmienku stojí jedine to záverečné vyvražďovanie, ktoré je aspoň svojim spôsobom zábavné a finálny súboj, v ktorom sa striedajú zábery z pohľadu Seagala, jeho protivníčky a celkový pohľad na súboj. A zaujalo ma, že tu Seagal zabije aj niekoľko žien, čo teda v jeho tvorbe nie je práve bežné, doteraz si spomínam len na jeden prípad. Herecké obsadenie je očakávane rozporuplné, Steven Seagal je tu bezpochyby hlavným kladom, v akcii tu toho moc nepredvedie, ale stále pôsobí výborne a vyžaruje z neho autorita, nesklamali ma ani ľudia okolo neho, ale inak je to bieda. Réžia a technická stránka sú úplne mizerné, Michael Keusch je skutočne hrozný režisér a tu to dokázal asi najviac, odpudivý vizuál a celkový brakový dojem. Sila úderu je opäť film, ktorý ťaží len zo Seagalovej prítomnosti, bez neho by sa to nedalo ani dopozerať, ale takto to na ten slabý priemer stačí. Objektívna kvalita filmu- 32%, film sa páči mne na 55%. ()

Allegro.g.

Steven Seagal zatím ještě alespoň chodí. Jsem zvědavý, jak budou zobrazovat jeho neporazitelnost až ho budou tlačit na vozíčku. Souboje točené stylem "tak Stevene, teď se chytni kamery, začni lomcovat rukama a pokus se přitom neuškrtit o vlastní tlustým krk" jsou legrační. Je to tak totálně o ničem, že jako pozadí k luštění křížovek si to * zaslouží. ()

• Při závěrečném souboji Marshall Lawson (Steven Seagal) zraní protivníka nožem na hrudi. O několik záběrů poté je protivník viditelně bez jizvy. V dalších záběrech jizvu opět má. (rublik05)
  • Film se natáčel v Bukurešti v Rumunsku. (rafix)
  • Pracovný názov filmu bol Harvester. (Seag)