Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Proslavený tvůrce nezávazných společenských komedií Vladimír Slavínský se i v komunistickém režimu pokusil sloužit novým pánům a zvolil si látku přímo budovatelskou. Nadšeným horníkům na povrchovém dolu stále kdosi narušuje pracovní aktivitu, záškodníci dokonce poškodí velkobagr, aby nebylo možné splnit plán těžby. Slavínský se zoufale potýkal s obskurní látkou a během natáčení zemřel. Film byl dokončen a uveden až dva roky po jeho smrti. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (45)

Crocuta 

všechny recenze uživatele

Ještě že máme ten CS Film! Nebýt tohoto bohulibého kanálu, neměl bych o existenci "DS-70 nevyjíždí" ani potuchy a byl bych tak ochuzen o neopakovatelný dobový kolorit, řadu otřesných hereckých výkonů (R. Deyl ml. a L.H. Struna ve svých typických úlohách bodrých, politicky uvědomělých a své práci oddaných úderníků a agitátorů v jedné osobě, zoufale prkenný a ustavičně na zhroucení vypadající R. Široký aka ing. Marek), názorových a vztahových veletočů v průběhu jednoho odpoledne (obě Vlasty a Vackova hláška "jistýho nic ještě nejni, ale vo svatbě se už taky mluvilo"), pohled na davy brigádníků s nadšeným výskotem se vrhající k lopatám a kolečkům nebo na zlotřilé záškodníky plížící se nocí a prchající do kapitalistické ciziny. Pozorný divák navíc jistě zaznamená několik pozoruhodných detailů: příslušníky SNB vyzbrojené anglickými samopaly Sten nebo úžasnou plakátovou výzdobu v sídle ing. Marka a jeho party, jíž vévodí nesmrtelné a univerzálně platné zvolání "BUDOUCNOST PATŘÍ STŘÍZLIVÝM!" ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Ani ryba, ani rak. 1) Ačkoli se režisér potýká s ryze budovatelským námětem, starého psa novým kouskům nenaučíš a tak chvílemi probleskne prvorepubliková atmosféra. Ostatně film se natáčel většinou již v roce 1946, jak prozrazují titulky.To víte, poválečný materiál..._____ 2) Po smrti režiséra v srpnu 1949 dotočil několik scén Martin Frič. Rok výroby se uvádí 1949 a premiéru měl snímek v listopadu 1951. 2) Potěší několik hesel z plakátů na zdi kanceláře. Za dobrou práci rekreaci._____ Voláme statečné chlapy do dolů na Mostecku._____ 3) Výstižný koment: Crocuta*. ()

Reklama

Aqualung 

všechny recenze uživatele

Inu co dodat? Film hrubě poplatný době.Budí dílem úsměv, dílem zase smutek.To podle toho, co má jeden za v životě za sebou.Bizarní mezilidské vztahy, a to jak profesní, tak i mimoprofesní, a to vše řádně vymácháno v budovatelské omáčce.Pseudoproblémy, pseudovztahy, pseudopřípěh, pseudofilm.Jo,jo.Už je to naštěstí všechno pryč.Ale dneska je to o něčem úplně jiném.Ale taky to za moc nestojí.Není-liž pravda? ()

ledzepfan 

všechny recenze uživatele

Není to taková ta nekoukatelná budovatelská břečka, ale zároveň to není ani tak krásně absurdní a k popukání jako třeba Botostroj.. Je to prostě drama které není bůhvíjak rafinované a napínavé (ikdyž v asi dvou momentech jsem napjatý chvíli byl.. a to se nestává ani u 90% dnešní holywoodské produkce..), ale je tam pár slušných hlášek, nějak zásadně to asi neurazí a hlavně je tam krásná Vlasta Fialová (!!!) ()

dobytek 

všechny recenze uživatele

Tak kolesový rypadlo je určitě velmi zajímavej a užitečnej stroj, ale spíš bych ho radši viděl v nějakym dokumentárnim filmu. Tohle je akorát stupidní agitka, ze který je sice znát to socialistický nadšení, ale jinak to nestojí ani za zlámanou grešli. Hvězdičku dávám za ten velkostroj. Mohli ho ukázat trochu víc v "akci" a možná bych nějakou hvězdičku navíc ještě přihodil. Příběh je ovšem naprosto o ničem. ()

Galerie (1)

Zajímavosti (2)

  • Poslední film režiséra Vladimíra Slavínského byl uveden dva roky po jeho smrti v roce 1951. Režisér na filmu pracoval na podzim 1948 a v roce 1949. Po jeho smrti převzal projekt kolega Martin Frič a s mírně pozměněným štábem jej v roce 1950 dokončil. Jan Žalman uvedl v časopise Kino, že smrt zastihla režiséra dřív, než mohl film dokončit, a aby byly zaceleny největší mezery, bylo dotočeno několik málo scén. (sator)
  • Film se natáčel ve starém Mostě. (Cucina_Rc)

Reklama

Reklama