Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Proslavený tvůrce nezávazných společenských komedií Vladimír Slavínský se i v komunistickém režimu pokusil sloužit novým pánům a zvolil si látku přímo budovatelskou. Nadšeným horníkům na povrchovém dolu stále kdosi narušuje pracovní aktivitu, záškodníci dokonce poškodí velkobagr, aby nebylo možné splnit plán těžby. Slavínský se zoufale potýkal s obskurní látkou a během natáčení zemřel. Film byl dokončen a uveden až dva roky po jeho smrti. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (45)

Crocuta 

všechny recenze uživatele

Ještě že máme ten CS Film! Nebýt tohoto bohulibého kanálu, neměl bych o existenci "DS-70 nevyjíždí" ani potuchy a byl bych tak ochuzen o neopakovatelný dobový kolorit, řadu otřesných hereckých výkonů (R. Deyl ml. a L.H. Struna ve svých typických úlohách bodrých, politicky uvědomělých a své práci oddaných úderníků a agitátorů v jedné osobě, zoufale prkenný a ustavičně na zhroucení vypadající R. Široký aka ing. Marek), názorových a vztahových veletočů v průběhu jednoho odpoledne (obě Vlasty a Vackova hláška "jistýho nic ještě nejni, ale vo svatbě se už taky mluvilo"), pohled na davy brigádníků s nadšeným výskotem se vrhající k lopatám a kolečkům nebo na zlotřilé záškodníky plížící se nocí a prchající do kapitalistické ciziny. Pozorný divák navíc jistě zaznamená několik pozoruhodných detailů: příslušníky SNB vyzbrojené anglickými samopaly Sten nebo úžasnou plakátovou výzdobu v sídle ing. Marka a jeho party, jíž vévodí nesmrtelné a univerzálně platné zvolání "BUDOUCNOST PATŘÍ STŘÍZLIVÝM!" ()

sator 

všechny recenze uživatele

DS - 70 vyjel tak,a teď jsem vykecal pointu... Není to tak hrozné už jsem viděl horší budovatelské filmy.. Pro milovníky historie rudého severu ale i ztracené krajiny uvádím že exteriéry byly točeny zde : Ervěnice................... Most - nádraží......................... Teplice - okolí....................... Severočeský uhelný revír..................................... ()

Reklama

farmnf 

všechny recenze uživatele

Není to objektivní ale dávám 5. Poslední film pana režiséra. Herecky i režisérsky je to opravdu dobré včetně Deyla. Komunistický blbec postavený za velký stroj a moc se mu to líbí. Holky z tohoto pitomého tématu udělaly herecký koncert. Vlasta Fialová tu hraje sekretářku, která unese i kolejnici. Její první velká role a moc jí to sluší. Vlasta Fabiánová tu pochopí, že nemá žárlit na manžela neboť má milenku - práci! Pro Slavínského to muselo být děsivé, aby se uživil, točit budovatelské slátaniny. Nicméně je to film se zápletkou, vzrušením a perfektním herectvím. ()

dobytek 

všechny recenze uživatele

Tak kolesový rypadlo je určitě velmi zajímavej a užitečnej stroj, ale spíš bych ho radši viděl v nějakym dokumentárnim filmu. Tohle je akorát stupidní agitka, ze který je sice znát to socialistický nadšení, ale jinak to nestojí ani za zlámanou grešli. Hvězdičku dávám za ten velkostroj. Mohli ho ukázat trochu víc v "akci" a možná bych nějakou hvězdičku navíc ještě přihodil. Příběh je ovšem naprosto o ničem. ()

ybuko 

všechny recenze uživatele

Od zacatku se nezapre ze tvurce byl prvorepublikovy sampion v toceni banalit. Uz v prvnich minutach se to ve filmu hemzi oslovenimi jako "pane staviteli, pane architekte, rediteli, inzenyre" a nepripraveny clovek co by prisel k tomuhle dilku bez vedomi o co jde by si asi po par scenach rekl, ze se diva na nejaky stary cesky film ze tricatych, nebo ctyricatych let. Nechybi tu ani znama prostredi jako typicke prvorepublikove filmove kancelare, restaurace, typicke kulisy bytu, na ktere se divaci v ceskych filmech dlouha leta divali, jsou tu i mnozi stari znami herci, prehnane sroubovane a spisovne vety... Slavinsky se vsim vsudy. Pak ale zacnou do znamych kulis probleskovat prvni dobove novinky - budovatelske plakaty na stenach, schuze odborovych organizaci, duraz na stroje, a samozrejme sabotaze. Vysledkem je hodne spatny mix toho nejnudnejsiho a nejnaivnejsiho z prvni republiky i socialistickeho realismu. Jedinym kladem je (pro mne) asi minirole Vlasty Fialove. ()

Galerie (1)

Zajímavosti (2)

  • Film se natáčel ve starém Mostě. (Cucina_Rc)
  • Poslední film režiséra Vladimíra Slavínského byl uveden dva roky po jeho smrti v roce 1951. Režisér na filmu pracoval na podzim 1948 a v roce 1949. Po jeho smrti převzal projekt kolega Martin Frič a s mírně pozměněným štábem jej v roce 1950 dokončil. Jan Žalman uvedl v časopise Kino, že smrt zastihla režiséra dřív, než mohl film dokončit, a aby byly zaceleny největší mezery, bylo dotočeno několik málo scén. (sator)

Reklama

Reklama