Postřelený Anders zvládl opustit vilu, ale daleko se nedoplazil. Esesáci ho našli ležet v bezvědomí v parku. Byl ve stavu, kdy by převoz do nemocnice nepřežil, a tak k němu povolali do vily profesora Mantheye. Ten konstatoval ne až tak vážná střelná zranění, zato ale ztrátu krve neslučitelnou se životem. Maas to jako problém odmítl a chtěl k dárcovství nakomandovat podřízené, jenže esesáci už byli po vítězství nad SA ožralí jako prasata. Okamžitě tedy nechává přivézt vězně z městského Gestapa a doslova jejich krev do zraněného napumpoval.
Soudruzi, kteří Andersovi z povzdálí dělali zeď během jeho pokusu o vyloupení sejfu, mu sice nemohli bezprostředně pomoct, ale když viděli zatčení, přemýšlí nad možnostmi jeho osvobození. Zároveň je tu otázka – podařilo se získat kompromitující materiály nebo ne? Mladý Heiner navrhuje přeplavat jezero a prozkoumat místo, kde ležel postřelený před svým zatčením. Velení se sice zdá akce zbytečně riskantní, ale nakonec se nechají přesvědčit. Při plavání narazil na koupající se posluhovačku z vily a přesvědčil ji, aby se pokusila vyřídit pacientovi pozdrav. Odteď mají přes Anni se soudruhem spojení. (chamonix)

Hrají