Jak jsem poznal vaši matku

• USA How I Met Your Mother (více)
Ukázka z filmu 18
USA, (2005–2014), 76 h 7 min (Minutáž: 20–22 min)

Hudba:

John Swihart

Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris, Alyson Hannigan, Cobie Smulders, David Henrie, Lyndsy Fonseca, Alexis Denisof, Jayma Mays, Eva Amurri Martino (více)

Série(9) / Epizody(208)

Ted a Barney se hádají o sexy kočku. Ted zjišťuje, že je v baru s dívkou, se kterou kdysi chodil. Robin je stále zdrcena z rozchodu a příšerně se zanedbává. A Marshall nedokáže přestat mluvit o založení rodiny...
Píše se rok 2030 a přibližně padesátiletý Ted vypráví dospívajícím dětem, co všechno se stalo, než poznal jejich matku. Děj seriálu se tak odehrává v jeho vzpomínkách, počínaje rokem 2005. Tehdy mu táhlo na třicítku, žil s nejlepším kamarádem z vejšky Marshallem a s další neoficiální spolubydlící, učitelkou z mateřské školky Lily. Ti dva se zrovna zasnoubili, což přivedlo Teda k zamyšlení. Uvědomil si, že je právě ten správný čas najít si také ženu svého srdce. A shodou okolností zrovna stála na protější straně hospody krásná reportérka Robin... Posledním členem party je neuvěřitelný frajer a „balič" Barney. Manželství a monogamii vůbec považuje za jeden z největších hříchů lidstva a užívá si nevázaného života, plného sexu a zábavy. Ostatní si občas nejsou tak úplně jisti, proč se s ním vlastně kamarádí. No, on jim vlastně nedal na vybranou... Děj sitcomu je zasazen do prostředí New Yorku a bývá často popisován jako „Přátelé 21. století". Populární se stal nejen díky vytříbeným hláškám, ale také zásluhou originálního konceptu vyprávění, jenž umožňuje starému Tedovi velice zábavně komentovat děj, který leckdy skočí třeba do dětství nebo naopak pokročilého věku postav. Seriál a jeho protagonisté získali mnoho cen a na spoustu dalších byli nominováni. V letech 2007 a 2008 vyhráli Emmy a Neil Patrick Harris (Barney) byl za rok 2009 nominován na Zlatý Glóbus za nejlepší vedlejší roli v televizním seriálu. V sérii si také zahrála například zpěvačka Britney Spears, Mandy Moore nebo Enrique Iglesias, jejichž písničky pochopitelně některé z dílů provázejí. (TV Prima)

Recenze uživatele Wyrdas k tomuto seriálu (139)

Arrivederci, Fiero (2007) (S02E17)

Pozér Ted, klasicky trapná Robin a celý námět je zbytečně roztahaný. Rozhodně plus za krátkou scénku Barney řidičem a Marshall za mlada v rouše Evinině také zaválel. Nicméně to nevyváží ten utahaný, usmrkaný zbytek. ()

Stěhování (2007) (S02E18)

Tento díl rozhodně musela mít pod palcem trhlá feministka. Prakticky je to jen o tom, jak ženy ponižují své muže a do toho se i na jeho poměry dost střídmě vkládá Barney - to aby to nebyl úplný odpad . Dost možná je to i nejhorší díl vůbec, co se série týká, tak určitě. ()

Rozlučka se svobodou (2007) (S02E19)

A jako omluvu za předchozí díl, tento dostal pod taktovku Barney a rozhodně z toho udělal LEGENDÁRNÍ zážitek pro gurmány. Kopa srandy, trocha sexuálních prasečinek a nakonec, jak dojemné, odhalil i srdíčko. Zajímavé vidět Barneyho v jednom díle předvést vše, co jej dělá tím kým je a nechat to vyvrcholit tak krásným skutkem. On je zkrátka prasák s duší pravého přítele. :) ()

A jdeme do finále (2007) (S02E20)

Poměrně slušná zábava, žádné výkyvy, nic nečekaného. Celé to funguje na přirozenosti postav a tak by to mělo být. Tedovi snahy o řeč, zejména ta slušňácká mě slušně pobavila. Za plné čtyři. ()

Něco půjčeného (2007) (S02E21)

Tak trošku infantilní díl o svatbě snů z pohádek, která se pomalu mění v katastrofu. Pár světlých momentů střídá utahaná nuda, ale tak nějak to zapadá. Scéna s tupé kraluje nade vším a to je, upřímně řečeno, docela smutné. ()

Něco modrého (2007) (S02E22)

Poměrně trapný díl o ničem. Prakticky jediné funkční chvilky jsou, když Barney mluví do kamery. Jinak klišé a trapné řeči... tohle je hodně slabý článek. Robin opět ukázala, že dokáže pohřbít celý díl, nicméně tady to nebyla jen ona. Prostě to nebylo vtipné, dokonce ani úsměvné. Při sledování jsem cítil pocit trapnosti. ()

Série 3 (2007) (S03)

Dílčí hodnocení každého dílu poskládalo průměr na čtyř hvězdách - a to je, myslím si, dost dobré hodnocení. S ohledem na pár podprůměrných dílů jsem se chvíli obával i horšího hodnocení, ale těch nezapomenutelně dobrých bylo nakonec výrazně víc. Třetí série se hodně zaměřuje na Tedův single život lovce žen, Marshalla a Lily coby vstupující do vlastního života s vlastním domem a několikrát nám naservíruje něco z jejich minulosti. Za mě poměrně uvolněná série hodně směřující k hloubce postav. A Britney Spears? Ani jsem si nedokázal představit, že kdysi to byla i pěkná ženská. Do mého podvědomí dřív vstoupila jen jako brambora, co zaměňuje hudbu za bezduchou show. ()

Počkej si (2007) (S03E01)

Rozjezd třetí série začal pěkně z vostra. Barney se nemůže dostat z toho, že nezvládá ani teorii jisté sexuální polohy, Ted si naboří tetovanou děvečku, Marshall žárlí a Lily se zamiluje do Robinina nového amanta. Ale to hlavní, Ted se vyvine a roztáhne křídla! (...) ()

My nejsme místní (2007) (S03E02)

Překvapivě každá postava jede po té správné straně silnice a prakticky nevybočují z božanské zóny. Marshall jednoznačně vede se svou první hádkou, ale kupodivu ani Robin nezklamala. Ted s Barneym udržují laťku svým levným úlovkem a když to sečteme, máme tu tři linky které souběžně nevybočují a každá z nich utváří perfektní celek. ()

Tříkolka (2007) (S03E03)

Ted si střihne trojku - a nebo ne? Robin je levná coura a nikdo další nic moc neřekne... za mě moc přímočaré a levné. Pod průměrem série. Nic co by uvízlo v paměti. Nejvtipnější je minutka věnována Marshallově úvaze o jeho trojkolce s jednokolkovým vyústěním. ()

Malí kluci (2007) (S03E04)

Barney rozjede dokonale ďábelskou hru, Ted drží krok a Marshall jede pecky ve svém stylu. I když je odsunutý na vedlejší kolej, jednoznačně svým humorem tahá celý díl. Robin není tak hrozná, jako obvykle - i když to poměrně potápí. Lily prakticky jen pár štěků, ale tmelí to. Za mě super díl, který je díky mužské trojici jedním z těch nezapomenutelných. ()

Jak jsem poznal všechny ostatní (2007) (S03E05)

Perfektní díl o tom, jak kdo koho poznal. Blabla vznesla svěží vítr na jejich mlýn a dobře to rozhýbala. Krásně to funguje, svěží a svižné. ()

To nejsem já (2007) (S03E06)

Ted Mosby, sexuální architekt. Jako vedlejší frk by to bývalo bylo fakt super, ale takhle je to moc utahané. A příběh Lily coby nezodpovědné "blbky"? Na to tu už je Robin... "Zákonně neutrální", čili čistě průměrný průměr. ()

Pověčisodvod (2007) (S03E07)

Bankéř to celé totálně zabil, dokonalost! A Mosbyho hoši, také srdcovka co se nezapomíná. Jinak taková ta klasika v kabátku nového bytu pro Lily a Marshalla. ()

Zvykání na zlozvyk (2007) (S03E08)

Zlozvyky: Barney: Je prostě BOŽÍ! Ted: Upozorňuje ostatní na chyby, aby nebyli tak typicky hloupými amíky. Masrshall: Luxusní zlozvyk, tohoto člověka bych chtěl mít neustále poblíž! :D Lily: Prostě neumí zavřít pusu, to ale neumí ani Kristen Stewart a i tak je slavná. Robin: Je prostě blbka bez slovní zásoby. Pěknej díl, Barney prostě vždy dostane ostatní tam, kam chce! ()

Fackodání (2007) (S03E09)

Neuvěřitelně kolísavý díl. Robinin nový kluk, respektive narážky ostatních na něj byli fakt k popukání. Marshallovo fackodání nemělo chybu, závěrečný song super... ale... HIMYM se nám rozhodl opět naložit trapnosti mezi Robin a Tedem. I tak, ostatní to dokázali zachránit a vytáhnout na dobré čtyři hvězdy. ()

Nervy (2007) (S03E10)

Barney chytl nervy... a to tak, že úplně. Jeho výstup na Victoria Secrets neměl chybu a ten závěr, to byl prostě pravej Barney. Heidy jako jednorázová top modelka nezklamala. Ronda, prostě startovačka. Marshall a ostatní v posilovně, co víc si přát. Tohle fakt fungovalo. Doporučuji, občas se k tomuto dílu rád vrátím na jednorázové shlédnutí. ()

Platinové pravidlo (2007) (S03E11)

Pravidla kam se podíváš. Každý z party uvede názorný příklad proč nekadit tam, kde jíš. Nechá si Ted rozmluvit rande na tom svém záchodě? ()

Žádný zítřek (2008) (S03E12)

Žádný zítřek! Hodně velké zklamání s ohledem na předchozí díly. Ted se snaží vystřídat Barneyho v roli prasáka, Robin se snaží být vtipná a Marshall s Lily řeší pokřiveného ducha konfederace. Jednotlivé části se povedli, ale žel Robin dostala moc velký prostor a záměna Ted za Barneyho mě moc nenadchla. ()

Deset sezení (2008) (S03E13)

Rozhodně jeden z těch nejlepších dílů. Jak se z jasného NE udělá prvotřídní ANO. Aneb balení holek ála Ted lvl 1000 (Barney je mimo kategorii). Upřímně jsem se smál od začátku do konce. Epizoda, co táhne celou sérii o hvězdičku výše. A k tomu rande - mezi námi, Ted má konečně pořádný vkus. ()

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

Jak jsem poznala vašeho otce plní obsazení

07.11.2021

Seriál Jak jsem poznala vašeho otce (How I Met Your Father) se pomalu ale jistě blíží, desetidílný sitcom mimo jiné taky od tvůrců původního HIMYM Cartera Bayse a Craiga Thomase dorazí už příští rok,… (více)

Spin-off HIMYM dostal zelenou

Spin-off HIMYM dostal zelenou

21.04.2021

Seriálový spin-off Jak jsem poznal vaši matku s názvem How I Met Your Father má na stanici Hulu oficiálně zelenou. Tvůrci Isaac Aptaker a Elizabeth Berger projekt obnovili pár let poté, co se původní… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2014

Meg Ryan pozná Vašeho otce

Meg Ryan pozná Vašeho otce

25.04.2014

Tedy, ne doslova samozřejmě... CBS již vloni oznámilo spinoff k populárnímu seriálu Jak jsem poznal vaši matku, který bude sledovat příběh Sally (Greta Gerwig), která byla divákům představena již v… (více)