Epizody(7)

Jedná se o cestopisný seriál, ve kterém účinkuje anglický herec Evan McGregor a jeho kamarád. Cílem těchto dvou aktérů bylo objet svět na motocyklech. Cesta začíná ve Velké Británii a pokračuje směrem na východ přes Evropu (i přes ČR) dále do Asie (Rusko, Kazachstán, Mongolsko). Dále do Severní Ameriky (Aljaška, Kanada, New York) a nakonec zpět do Velké Británie. V tomto snímku se můžete těšit na radosti i slzy, pády a nehody či krásné krajinné scenérie z Asie či Severní Ameriky. (mRKEF)

Recenze uživatele Arsenal83 k tomuto seriálu (3)

Dlouhá cesta (2004)

Dosť polovičatý cestovateľský dokument, v ktorom sa slávny herec a jeho kamoš zastavia aj v Čechách a na Slovensku. Prejdú v podstate celú zemeguľu, no z kultúry a života či stravy v jednotlivých krajinách sa dozvieme pramálo. Viac sa sústredíme na motorky, nie najlepší stav ciest a vyplakávanie. Predovšetkým Ewan nezvládal akúkoľvek ťažšiu chvíľku, dokonca aj na kolotoči sa skoro pokakal. Všetko je síce ladené do toho ako dvaja chlapi na motorke obídu celý svet, lenže až príliš sa do centra pozornosti dostáva aj tzv. podporná skupina, ktorá ide celý čas za nimi a je pripravená im kedykoľvek pri rôznych nástrahách pomôcť. To samozrejme uberá na celom tom čare, koľko toho títo Briti dosiahli. Za ich peniaze by takýto dokument natočil asi ktokoľvek, kto vie naštartovať motocykel. P.S. Dokument má 10 častí, žiaľ tu na čsfd niekto uviedol len sedem... https://dokumenty.tv/dlouha-cesta-komplet-1-10-dokument/ ()

Kazakhstan (2004) (E03)

Užívateľ cheyene to nesledoval správne. Nie oni začali s Ukrajincom hovoriť nemecky, ale bolo to presne naopak - Ukrajinec začal hovoriť na Charleyho: "Mafia, Grosse Mafia." To len pre korektnosť. Ale inak pri tom, čo na Ukrajine robili Banderovci je myslím celkom normálne baviť sa s Ukrajincami fašistickým jazykom...Inak Ewan a Charlie miestami zatiaľ pôsobia ako Blbí a blbší, čo nemajú na nič papiere, ale aj tak trochu náfukovia, ktorí prišli z civilizovaného sveta a nechápu, akí zaostalí ti Slovania sú. Na druhej strane kvitujem, že sa zapojili do projektu Unicef a tiež oceňujem tú odvahu prespať niekde na Ukrajine u cudzích ľudí (zrejme u nejakého mafiána) či zísť s nimi do bane. Užívateľ Frajer42 má inak pravdu, komentár môj aj kolegov patrí skôr k epizóde London to Volgograd (tá má byť tretia, nie druhá). Problém je, že na čsfd je sedem epizód a ono ich je v skutočnosti 10, takže tu vznikol chaos pri hodnotení jednotlivých dielov. ()

Barnaul to Western Mongolia (2004) (E04)

Fú, tak jesť baranie guľe, ktoré fakt že vyzerajú jak normálne mužské semenníky, to je odvaha. Za mňa radšej tie francúzske slimáky alebo žaby. Inak je väčšina časti v podstate o blúdení v púšti a bažine. ()