Dexter

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2006–2022), 93 h 29 min (Minutáž: 44–59 min)

Předloha:

Jeff Lindsay (kniha)

Série(9) / Epizody(106)

WHMMD

Prvé tri série sú proste 5-hviezdičkové, ale koniec štvrtej série by si zaslúžil ešte jednu hviezdu naviac. No som zvedavý na S05E01... ()

Werewolf2

Diamant mezi serialy pro "dospele". Prvni serie byla vyborna, ale ta druha snad jeste lepsi. Treti by tedy mela byt dokonala. ()

Johnner

Dnes již existuje mnoho seriálů, které nedělají z diváka pitomce. Ale seriál, který má na diváka určité požadavky? To je síla. ()

Bombadil

PRVNÍ SÉRIE ***** DRUHÁ SÉRIE **** do sedmého dílu mě hodně bavila,sice ne jako ta první ale pořád skvělá a pak to šlo z kopce... TŘETÍ SÉRIE *** ČTVRTÁ SÉRIE **** ()

tomma

Dokonalá ukázka toho, kterak s přibývajícím počtem dílů klesají nápady a díly se tak stávají stále více nezáživější. Stokrát vyluhovaný sáček čaje není už přece žádný čaj! (Tři hvězdičky je souhrnné hodnocení za první čtyři série, případné další pokračování už sledovat nebudu.) ()

xhonza5

Tenhle seriál je moje krevní skupina. Velice pěkně promyšlený, zrealizovaný, herecky obsazený ačkoli ne hvězdami ( teď z nich jsou ). Zápletka, napětí, strach nebo vztek. Mrazí vás po zádech, máte husí kůži, jste vzrušen/a k výbuchu, závislost k zabití. Dexter nabízí vše. Malý Dexter byl úplně odlišný od okolních dětí. Jeho odlišnost se dochovala do dospělosti a bude ho provázet po celý život. Je to jeho závislost. Něco jako pro mnohé cigarety, alkohol nebo sex. Je to něco, bez čeho on nemůže být. Po shlédnutí několika dílů i vy nebudete moc žít bez toho. Bez seriálu Dexter. Každý se na další díl musí těšit, ale zároveň se bát, co se zase stane. Udělejte si celovečerní kino doma a pusťte si první sérii. Nebudete chtít po ní přestat. U některých seriálů se další série nedaří, ale u Dextera tohle neplatí. Spíše jakoby byli tvůrci více zkušení a předem věděli co dělat. Dokonalé dílo. ()

stooper

Čtvrtá serie je jiná, než ty předešlé. Známe protivníka, proti kterému Dexter bojuje a čím víc se k němu náš hrdina přibližuje, tím více poznáváme jeho a zároveň Dexterovo nitro. Proto některé díly můžou připadat trochu pomalejší, než tomu bylo dříve, ovšem stejně jako nesmíte uspěchat přípravu kvalitního guláše, jinak ho prostě nebudete moct jíst, nesmíte spěchat na Dextera ve 4. serii....po psychologické hře a poznávání jednotlivých detailů nastupuje v každém díle výborný závěr a s blížícím koncem sezony se jejich kvalita zhutňuje. Finálový díl je jednoznačně nejlepší ze všech závěrečných dílů (v 1. a 2. serii jsem považoval za nejlepší díly předposlední, a jedině ty by se s ním možná mohly rovnat). Závěrečná překvapivá pointa mě utrvrdila v tom, že se jedná o nejlepší, i když ne nejakčnější serii...1.serie 90%, 2. serie 95%, 3. serie 85%, 4. serie 99%...PS: Konec je pro mě jedním z nejvíce zvratových událostí v dějinách seriálů...staví se vedle Niny Mayersové z první serie 24 hodin... ()

pepp666

Prvej serií by som dal bez problémov hodnotenie 95%. Bohužiaľ, úroveň seriálu klesala s každou sériou a pri tretej som zvažoval, či ešte budem pokračovať v pozeraní seriálu. Posledná (4.) séria sa trochu vzchopila a udržala si moju pozornosť. Doporučujem si pozrieť minimálne prvú sériu. ()

josmart

Dexter je sympaťák, který je mi svým introvertismem docela blízký. Co na tom, že má trošku netradiční hobby. Mám za sebou třetí sérii, jsem závislák. ()

Spike86

Opravdu výborný seriál. Skvěle do detailů promyšlená postava Dextera, promakaná psychologie. Hlavním pilířem je ve většině dílech atmosféra, způsob a forma podání příběhu, podpořená výbornou hudbou. Zpomalené záběry, vnitřní vypravěčské monology Dextera. Stačí jen to "Tonight's the night. And it's going to happen again and again. Has to happen." a už jen z toho mrazí. První epizody chvilku trvalo než tomu přišel člověk na chuť, ale poté již vtáhne a nepustí. Každá série má jednoho hlavního záporáka - sériového vraha a pak nějaké další vedlejší v podstatě v každé epizodě. Po poslední epizodě čtvrté série jsem zůstal jako omráčený ještě několik minut sedět neschopen se soustředit na cokoliv jiného. Kruh se uzavřel... Patá série byla opět dobrá, ale řekl bych, že už trošku slabší. Na začátku šesté série přišlo dost zklamání v pro mě docela velkém poklesu kvality, jakoby už neměl seriál co nabídnout, naštěstí ale jen v prvních dvou, třech epizodách. Teď už to vypadá zase od čtvrtého dílu, že scénář bude opět skvělý a atmosféra zpátky. Závěr seriálu - poslední dvě série jsou pro mě trochu zklamáním. Atmosféra a kouzlo tohoto seriálu zde již tolik není z toho důvodu, že Dexter začíná být čím dál tím víc normálnější. Škoda tohoto vývoje, ale jinak celkově - jeden z nejlepších seriálu, budu vzpomínat... 95% Tak nakonec ještě přibyla série New blood a nebylo to špatné, nakonec tam ta Dexterovská atmosféra opět byla, ale z posledního dílu jsem zklamaný. Ten konec se dle mě opravdu nepovedl. ()

DVCAM

Tomu říkám seriálová postava, jak má být. Když se nad tím zamyslíte, je jeho příběh docela děsivý. Každá série přišla s něčím novým, což je u seriálů poměrně ojedinělé. Scénář, režie, herci, hudba jsou skvělí. Ano, našel bych pár věcí co by šli vytknout, ale radši si pustím další díl. ()

Olafa

Originální. Je až s podivem, že je to seriál z dílny puritánských američanů - v hlavní roli sociopatický masový vrah?! Dooooost dobré! Jen se ho mohli pokusit ještě ujetějšího; tím vražděním "padouchů" jde vidět snaha producentů a scénaristů ospravedlnit postavu před zkostnatělými Američany a jejich zálibě v trestu smrti. Avšak nutno říct, že scénáristi se občas nebáli diváky šokovat a překvapit neuvěřitelnými zvraty (viz konec 4. série). Těším se na každý další díl (Dextere, kvůli tobě jsem celé prázdniny spala přes den, abych na tebe v noci měla klid). ()

zekon

Skvělý seriál který má pomalejší rozjezd ale pak už se nezastaví. Nářez a zase nářez. Skvěle zvládnuto po všech směrech. Jen mám hrůzu z toho jak zase přibývají série a čekám že to dopadne jako odpad Lost, PB apod kde to tak protáhli až to ztratilo smysl sledovat. 5 řada opět exceletní a kupodivu v poho za 5*. Ale opravdu v nejlepším přestat, je na to ideální čas.... 7 a 8 řada Ajajaj. Je to tady. Přesně co se děje s US seriálama. Vyždímat co nejvíc na úkor kvality. Všem od 7 evidetně dochází dech, točí se to pořád dokola a naprosto viditelně to nebaví nijak ani herce. Jestli to neskončí opravdu 8 seriál zbytečně propadne. Ten závěr, trapárna trapáren. 8 řada už neměla býát a raději to mělo vyšumět. Takhle pokálet celý seriál to umí snad jen amíci. Hovada!!! ()

veere

"Masový vrah?" - "Psychopatický masový vrah." - "Já jsem si vždycky přála, aby z něj byl doktor." - "No, určitá podobnost tady je." Úvodem citát z povídky Jirky Pavlovského. Další oblíbený seriál, zábavný ale přeceňovaný, jde tam hlavně o ten pohled na svět ze strany ne_úplně normálního člověka, který si občas pro radost někoho zabije; nebýt psychologie hlavní postavy, bylo by to nudné - tuctová kriminálka. Co mi tedy vadilo (hlavně v první sérii) je předvídatelnost děje a asi každý normální člověk poznal kdo že to bude ten hledaný. Druhá série byla taková spatlaná a rozporuplná, ale stále zábavná. Celkem se těším i na ty další... ()

frenkie

Tento kriminální seriál s netradičním hrdinou je naprostá pecka a jeho sledování mi přináší výraznou porci napětí a zábavy. Děj každé sezóny je brilantně propracován, v jednotlivých dílech není v podstatě prostor pro vatu. Ke gradaci jednotlivých sezón přispívá také fakt, že dílů je jen dvanáct(ale 50-i minutových), takže děj není zbytečně natahován a kouskován tak jak je to k vidění v jiných seriálech neepizodního charakteru. V současné době vrcholící čtvrtá sezóna je snad úplně nejlepší ze všech , alespoň v mých očích. Čímž se vyvrací známý fakt, že přibývající sezóny mají spíše klesající úroveň. Jistě k tomu přispíva skvěle napsaná postava seriového vraha Trinity, ve skvělém podání Johna Lithgowa. On ty záporáky prostě umí, vzpomeňte na Cliffhangera. Také další postavy jsou dobře obsazeny velmi snaživými a přesvědčivými herci, viz třeba Jennifer Carpenter, která byla skvěla už v The Exorcism of Emily Rose. V seriálu je i místo pro humor v podání laboratorního potkana Masuky(C.S. Lee). Prostě a jasně, sledování každého dílu Dextera je dobře investovanými 50minutami vašeho života. ()

Speedster

,,Tonight is the night..". Na Dextrovi mě štvalo ze začátku jediné - nevýrazné postavy zaplavené v záři Miamského slunce. To se ovšem postupem času (a injekčních stříkaček, a sekáčků na maso, a skalpelů) změnilo, a dnes ho řadím ke svým nejoblíbenějším seriálům. 85%. P.s.: 4. řada dokonale využila napětí a je jasné, že tenhle seriál prostě roste. ()

conductor

Po prvnich dilech jsem musel proste sjet tri serie, ktere jsem mel, najednou..Je to silne, upozornuju silne navykova zalezitost. Bohuzel, jak to u serii byva, ani zde neni vse dokonale. Nechci ale strasit nove divaky, takze reknu jen tohle- 1. serie 95%, 2. serie 90%, 3. serie 98%(!!), 4. serie 93%. Celkove davam 5hvezd a 94%. ()

sospik

Po zhlédnutí jednoho napínavého dílu musím přiznat originalitu a neotřelost tohoto seriálu, kam se hrabou kriminálky :D ()

pájap

tenhle seriál mi byl doporučen kamarádem,a já mu to nikdy nezapomenu.chvilku to trvalo,ale pak ......mazec.já si opravdu přál aby dexter ty lidi zabil.to je holt síla příběhu.papa ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

22.05.2023

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu

08.02.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021