Dexter

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2006–2022), 93 h 29 min (Minutáž: 44–59 min)

Předloha:

Jeff Lindsay (kniha)

Série(9) / Epizody(106)

Recenze uživatele Necrotongue k tomuto seriálu (116)

Uzavřený kruh (2010) (S05E07)

I tentokrát jsem si dokázal epizodu v pohodě užít, protože mě tvůrci nezahlcovali zbytečnými hovory o ničem, ale nabídli mi hodně zajímavý děj, ve kterém mě bavily obě hlavní dějové linie, jak ta Dexterova samostatná, tak i nový hlavní případ oddělení vražd. ()

Ber to (2010) (S05E08)

Osmá epizoda sice nebyla tak akční jako předchozí díl, přesto jsem se u ní hodně dobře bavil. Chaseův seminář mi připomněl jeden dávný zážitek, kdy jsem měl možnost sledovat podobné manipulování lidského stáda na akci jedné nejmenované firmy (no dobře, byla to Amway) a zaujal mě i vznik nového dynamického dua. ()

Mladé a neklidné (2010) (S05E09)

Od dílu, jež se z velké části věnoval spíše rodinným záležitostem, které zahrnovaly i prudně drzého fracka, jemuž bych nejradši podstrčil místo toaletního papíru škumpu nebo kopřivu, bych za běžných okolností těžko očekával jakoukoli zábavu, tady na mě ale celek překvapivě dobře fungoval, proto jsem hodnotil pěti kousky. ()

Na začátku (2010) (S05E10)

Scénárista vynechal otravně zbytečné rozhovory a soustředil se hlavně na to, co dělá Dextera Dexterem, za což jsem mu byl opravdu vděčný. Epizoda tak měla parádní tempo a bavilo mě policejní vyšetřování i cesta dynamického dua za pomstou. Žádná nuda se nedostavila a výborně jsem se bavil. ()

Vážný svinstvo (2010) (S05E11)

Pochválil jsem předchozí díl, a hned můžu pochválit i jedenáctou epizodu, přestože mě v jednu chvíli nepříjemně zaskočily Dexterovy romantické nálady. Každopádně jsem se dočkal kvalitní atmosféry vystavěné na fungujícím napětí a přiměřené dávce akce. ()

Velká ryba (2010) (S05E12)

Závěrečné epizodě páté sezóny jsem přece jen hvězdičku ubral, protože se mi nelíbilo, kam směřuje Dexterův duševní vývoj. Chyběl mi ten chladný cynik, který by neustále glosoval děj hláškami suchými víc než dno vany v rodině potomků rádžastánských přišelců. ()

Série 6 (2011) (S06)

Šestá sezóna byla pro mě tak trochu nevyrovnaná. Já mám osobně rád vrahy, kteří si myslí, že jejich ruku vede vyšší moc, protože to nahrává mému názoru na náboženství, problémy se dostavily až s postavou bratra Sama a jeho cestou ke Světlu. Ty náboženské žvásty s překroucením čehokoli tak, aby to odpovídalo té které pasáži z Bible, to bylo opravdu otravné. Ani taťka Dexter mě nenaplnil nadšením, ale vždycky, když se na chvíli zbavil potomka, začal jsem se bavit. ()

Věřte, nevěřte (2011) (S06E01)

U úvodní epizody šesté sezóny jsem se dost dobře bavil, tvůrcům se podařilo pěkně namixovat policejní práci na oddělení vražd, Dexterova životního koníčka a humor, o který se postaral Dexterův středoškolský sraz. Taky jsem si vzpomněl, jak mi před lety seděl v záporné roli Colin Hanks, zatím to vypadá, že se to nezměnilo. ()

Bylo, nebylo... (2011) (S06E02)

Druhá epizoda se mi vůbec nezdála být špatná, přinesla téměř všechno to, co se mi líbilo i v předchozím dílu, citelně mi ale chyběla humorná část, která mě minule tak bavila. Místo toho jsem dostal návod k tomu, jak najít Boha, protože je to prý pro člověka důležité, a to u mě nemohlo padnout na úrodnou půdu. ()

Polda a bandita (2011) (S06E03)

Filosofování o Bohu ubylo, takže jsem se zase dočkal Dextera, kterého jsem si tak oblíbil. Tvůrci se mohli v klidu soustředit na příběh, díky tomu jsem si mohl vychutnat skvělou atmosféru a užít si větší dávku akce a napětí. Navíc jsem se s protivným Walterem docela zasmál, takže jsem neměl důvod jít pod pět kousků. ()

Jezdci apokalypsy (2011) (S06E04)

Děj čtvrté epizody byl naštěstí dostatečně zajímavý k tomu, abych mohl přivřít oči nad dalšími osvícenými řečmi bratra Sama, a mohl jsem proto udělit plný počet hvězdiček. Trochu mě štve, že Dexter přestal vtipně glosovat probíhající dění, o humor se tak musel postarat alespoň zoufalý Masuka. ()

Anděl smrti (2011) (S06E05)

Tvůrci se v páté epizodě zaměřili spíše na rozhovory než na akci a pokrok v pátrání a příliš mě nepotěšili. Hlavně moudra osvíceného bratra Sama mi lezla pěkně krkem, kdybych chtěl poslouchat něco takového, mohl bych si v neděli zajít do kostela na mši, i když nevím, jak rádi by mě tam viděli, taková bezbožnost by jim mohla vysklít okna a narušit statiku budovy. ()

Temné sbohem (2011) (S06E06)

Scénář byl přece jen o něco lepší než u předchozího dílu a na tempu příběhu to bylo hned znát. Děj sice opět mírně brzdil bratr Sam, ale tentokrát jsem to vzhledem k vývoji v klidu zkousnul. Role humorné postavy se ujal Quinn a v pohodě ji zvládl, takže jsem se měl i čemu zasmát. ()

Výlet do Nebrasky (2011) (S06E07)

Dexterův výlet do Nebrasky mě nikterak nenudil, vlastně mě dost bavil, protože mě hezky vrátil k událostem předchozí sezóny a poučil mě, že na každého musíte použít odpovídající nástroj. V případě vidláka to tedy sekera být nemohla... Celá epizoda měla jediný vážný zápor, pro který jsem nemohl jít na plný počet hvězdiček, byla tak nějak zbytečná a posloužila tvůrcům jen k naplnění kvóty dvanácti dílů na sérii. ()

Hříšní lidé města miamského (2011) (S06E08)

Osmá epizoda měla jen několik zajímavějších momentů, z větší části pro mě zůstala dost nevýrazným počinem. Některé zvolna rozvíjené (eufemismus pro výraz táhnoucí se) zápletky už vyznívaly opravdu telenovelově a v tomto seriálu by podle mě neměly, co dělat, protože od Dextera očekávám úplně jinou náladu. ()

Mrazivé zjištění (2011) (S06E09)

Tempo příběhu bylo tentokrát přece jen živější, děj mě bavil více, než tomu bylo u předchozího dílu, ale na druhou stranu je pravdou, že už mě tvůrci seriálu dokázali mnohokrát zaujmout mnohem lépe. Trochu mi vadila vykrádačka Kingovy "Carrie", ale závěr měl své kouzlo. ()

Svědkův učeň (2011) (S06E10)

Abych byl upřímný, epizoda byla spíš na čtyři kousky, ale řekl jsem si, že trošku přitlačím, protože mě desátý díl slušně bavil a chybělo mi v něm snad jen Dexterovo suché glosování událostí. Ale povedla se atmosféra, dostavilo se napětí, strhla se i nějaká akce, takže proč ne? ()

Řekni to mé ruce (2011) (S06E11)

Jsem rád, že jsem se u předchozího dílu rozhodl pro plnou palbu, protože jedenáctá epizoda byla lehce slabší, ale na tři kousky jsem přece jen jít nechtěl. Děj nebyl vůbec špatný, jen mě nedokázal vtáhnout tak jako v předcházejícím případě. Každopádně došlo k dalšímu vývoji a nuda se nedostavila. ()

Konec světa (2011) (S06E12)

Mé pocity z finální epizody šesté sezóny nebyly úplně jednoznačné. Bylo tady všechno, co mám u tohoto seriálu rád: tvůrci dokázali opět přijít s kvalitní atmosférou, nechybělo ani slušné napětí a došlo i na akci, na druhou stranu na mě děj působil místy překombinovaně, ale závěr byl přímo dokonalý. ()

Série 7 (2012) (S07)

Abych byl upřímný, nemyslel jsem si, že by se průměrná známka po dvanácti epizodách dostala na pět hvězdiček, a přece se stalo. Asi to bylo tím, jak se tvůrcům podařilo propojit všechny důležité dějové linie, na druhou stranu mě dost štval Dexterův emocionální vývoj, který mi hodně kazil výsledný dojem. Kdyby se podařilo přitlumit romantickou linku, byl bych o výsledku mnohem přesvědčenější. 5*- ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

22.05.2023

Dexter se dočká prequelu

Dexter se dočká prequelu

08.02.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021