Reklama

Reklama

The Girl Next Door

  • USA Jack Ketchum's The Girl Next Door (více)
Trailer

Obsahy(1)

Film je natočen dle románu Jacka Ketchumse inspirujícího se případem z roku 1965 o Sylvii Likensové, která byla ve svých šestnácti letech umučena a zavražděna. Jedná se o další filmové zpracování případu, avšak na rozdíl od filmu "AN AMERICAN CRIME" neobsahuje přesná fakta, nýbrž jen jejich útržky.
Mladičká Meg se svou sestrou přijdou při autonehodě o své rodiče a jejich osud je zpečetěn životem u tety Ruth a jejich synů. Zanedlouho je Meg svou tetou a jejími syny nelidsky týrána, šokující je, že k bezcitnému chování se přidávají i děti z okolí. Její sestra, která po autonehodě zůstala částečně nepohyblivá, všemu může jen zoufale přihlížet. Jediným přítelem se stává David, chlapec od vedle. (hunny)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (73)

castor 

všechny recenze uživatele

Obyčejná holka od vedle, která se vinou tragické autonehody dostala i s částečně nepohyblivou sestrou do rodiny tety Ruth. Ta sama vychovává tři úlisné fracky, kteří milerádi přihlížejí bezcitnému chování matky. Ta zdaleka není tou milou paní navenek, svou pozornost zaměří velmi rychle na Meg, kterou dává jako exemplární případ pro své synky. Jenže Meg za prvé nic neprovedla a za druhé útoky nekončí jen fackami. Na zkaženost jedné rodiny navíc přihlíží i děti ze sousedství (dle mého by se to provalilo dřív, ale berme jako fakt, že se tvůrci inspirovali skutečným případem). Zoufalství, bezmoc, lítost, nenávist. Znepokojující vyprávění, kterému by nicméně slušela jistější režie. Generační výpověď zabalenou do potyček dvou znesvářených gangů nám naservíroval Francis Ford Coppola (Ztracenci), milá atmosféra klukovského dobrodružství přišla zase v podání Roba Reinera (Stůj při mně), o pohřbeném dětství i poraněné dospělosti vyprávěl Barry Levinson (Spáči). Látky různými způsoby mapující zaoceánské dospívání minulých dekád. Girl next door se nicméně nejvíc přibližuje American Crime, který rovněž po docela standardním začátku nabízí konfrontaci s bezhlavým násilím. Také jde o umně vygradovaný snímek, který absentuje v zobrazování násilných činů. Explicitní útoky nezaznamenáváme ani tady, stačí však mrazivý pocit z toho, že bezbranné dívce někdo skutečně právě popálil genitálie. Herecky téměř bez chyb!! ()

Gray Wolfman 

všechny recenze uživatele

Gratuluji tvůrcům za to, že se jim podařilo natočit film, který už nechci nikdy vidět. Na fyzický teror plný gore jsem zvyklý, ale ten psychický očividně moc nedávám a musím přiznat, že sem si po tomhle kousku musel dát panáka na rozdejchání, se slovy: Tetka Ruth a její fakani by zasloužili mnohem víc, než dostaly. Bravo a doporučuji všem, co si chtějí dojebat náladu na celý den ()

Reklama

ilemas 

všechny recenze uživatele

„Americký zločin" se držel více faktů, byl reálnější, ale tento snímek je syrovější a hnusnější, téměř přesná kopie knihy, která je ovšem mnohem drsnější. Těžko říct, které zpracování tohoto skutečného případu je lepší. Oba dva filmy mě děsně vzaly. Výborná kamera, atmosféra snímku je velmi hustá, skvělé herecké výkony. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Niekedy príde nešťastie hneď z viacerých smerov. Deti stratia pri autonehode svojich rodičov a tak sa dostanú do pestúnstva ich psychopatickej tety Ruth. A začne sa druhé peklo v podobe týrania oboch detí, to všetko s postupnou gradáciou dramatickej a emotívnej stránky. Ku koncu už oba tieto prvky dosahujú skoro neznesiteľnú úroveň, cítil som sa prázdny, naplnený len ľútosťou, smútkom a obrovským hnusom. Ďalší z "nasieracích" snímkov, kedy máte chuť niekomu vo filme poriadne nakopať zadok. V tomto prípade však len tak obyčajné nakopanie nestačí, spravil by som tej mrche presne to isté, čo urobila ona Meg, a možno by som si ešte k tomu niečo vymyslel. Pre tých, čo nemajú radi hororový žáner - horor to nie je ani omylom. Alebo skôr áno, ale len v duševnej rovine, nie filmovej. 80/100 ()

viperDavid 

všechny recenze uživatele

Než jsem viděl film, přečetl jsem si komentáře abych věděl do čeho jdu. Hodně lidí tu popisovalo šikanu, ale nenechte se zmýlit o žádnou šikonu totiž vůbec nešlo. Daleko více to vystihuje slovo týrání či mučení. Každopádně to nemusíme až tak moc prožívat, protože příbeh z pera Jacka Ketchuma je více méně smyšlený. Skutečný zločin byl totiž mnohem horší. A jak to tak bývá, všichni vrahové měli celkem pěkný život a ani jeden nezemřel ve vězení, ba dokonce vyučovali na škole. Jak je ten svět zvrácený.... ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama