Píše se rok 2018 a na zničené Zemi proti sobě bojují zbytky lidí a počítačový systém Skynet. John Connor sice přežil Soudný den a byl vychován jako budoucí zachránce lidstva, ale zatím je pouze jedním z mnoha řadových velitelů. Lidstvo právě objevilo nový prostředek ke zničení Skynetu – rádiový kód schopný rychle a stoprocentně deaktivovat každý stroj. John Connor si uvědomuje, že toto není budoucnost, o které mu jeho matka vyprávěla. Něco je jinak. To se potvrdí, když se John seznámí s Marcusem Wrightem, mužem, jehož poslední vzpomínka je vlastní smrt. Jedná se o nový druh terminátora, uvnitř kovová kostra, ale zároveň lidské srdce a mozek. John a Marcus se společně musí vypravit do srdce Skynetu, aby zachránili jistého muže, kterého tam vězní. Jeho jméno je Kyle Reese a je to Johnův budoucí otec, který se jednou vrátí do minulosti a bude chránit Sarah Connorovu. (TV Nova)

Aiax

Terminátoří série skončila stejně jako ta Vetřelčí nebo Predátoří - v béčkovém průměru. Jelikož mé pocity nejlépe vystihl už Cival, omezím se jen na stručné vysvětlení, co je to vlastně béčko. Béčko je dílem lidí, kteří mají jen ty schopnosti a dovednosti, které se dají naučit. Technika kamery se dá naučit. Filtry se dají naučit. Triky a fígle slušného akčního segmentu se dají naučit. Nedá se naučit ovšem smysl pro příběh, pro výstavbu děje, pro autentické napětí, cit pro postavy a pro dialogy. Když má film obojí, je to áčko. Když jen to první, je to řemeslné béčko. Terminator Salvation je řemeslné béčko. ()

CageDepp

Jsem rád, že vzniklo pokračování a ani jsem nečekal nějak velký zázrak a ten se taky nekonal. Porovnávat to ostatníma dílama by bylo zbytečný, protože tohle hodně zaostává. Terminátorů T-800 tam bylo dost a docela škoda, že se neobjevil aspoň na kukačku T-1000. Chybělo mi tam napětí, jinak to i celkem šlo. No a tedka musíme počkat dva roky na další pokračování "snad to nebude zklamání"!!! Tak jsem si da repete po 14 letech a koukám, že se čekalo 6 let na daší díl. V tomhle díle je dobrý, že John Connor je normální. ()

FilmFan24

Žádný zázrak? Kdo to říká? Temné postapokalyptické ztvárnění světa, dostatek akce a nápaditý příběh, který mě zaujal. Čtvrtý Terminator se ubírá poněkud jinou cestou než jeho předchůdci a to je jedině dobře. Z herců víc než Christian Bale zaujme Sam Worthington, na jehož postavě víceméně celý film stojí. Nápaditá Elfmanova hudba, která čerpá z ústředního Fiedelova motivu a po svém ji rozvíjí (kdo sakra tvrdí, že hudba je nevýrazaná?), kamera využívající možností Technicoloru a širokoúhlého formátu a režisérem zručně namíchaná akce, mě připravila zážitek, jaký jsem pomalu ani nečekal. ()

salalala

Lehce nabubřelý film, který přerostl své tvůrce. Líbily se mi dvě věci - dobře vykreslená atmosféra a podoba blízké budoucnosti a Bryce Dallas Howard, to je opravdu kost. Jinak s původní trilogií to nemá společného skoro nic (ani ten Arnie to nezachrání), je to spíš hodně zběsilá přehlídka akčních scén a ani ty mnohdy nejsou nijak úžasné. Z hereckých výkonů lze mluvit snad jen o Yelchinovi, Worthington s Balem nemají moc co hrát. Příběh je taky slabý, dialogy drhnou, je tu spousta zbytečných postav. Zkrátka a dobře, i přes pár odkazů k původní trilogii a několik efektních akčních scén se jedná o lehce nadprůměrný film, který se dá hodnotit buď dobrými třemi hvězdami, nebo velmi slabými čtyřmi, číselně dávám 60%. ()

dawe04

Musím se přidat k té spokojenější skupině. Možná v tom má prsty fakt, že jsem předchozí díly viděl dávno a některé souvislosti si již tak nepamatuji, ale Terminátor Salvation je především zábavná scifárna. Je pravda, že se mytologie světa železných lebek nikterak nerozšiřuje a scénář postrádá rafinovanost prvních dvou dílů. Ale vadí to vůbec? Ostudu to předchůdcům nedělá a stačí to přijmout jako příběh ze světa Terminátor a hned je o zábavu postaráno. Skvělé efekty, slušné obsazení, výborně natočené scény, plno robotů a hlášek - tohle všechno ať klidně be back. ()

Želik

Môj prvý Terminátor. Neviem prečo niektoré série začínam od konca ale pri tejto bol dôvod jasný, Christian Bale. Nakoniec sa musím priznať, že sa mi viac páčil Worthington a Bloodgood. ()

Vědma

Už než jsem na film šla jsem si četla nějaké komentáře, takže jsem byla celkem připravena. Vůbec ne špatný akční film na 4*, ale proč vlastně Terminátor. Źádná atmosféra původních filmů, žádné návaznosti ani vysvětlení zásadních otázek. A k tomu Bale, proč vlastně? Pro někoho ideální John Connor, pro mě tedy ne. Naštěstí ho zcela zastínil Sam Worthington. Mohl to být klidně film o něm a žádný John Connor tam být nemusel. Je mi jen líto toho zmařeného potenciálu, který v Terminátorovi dřímá. Pořád ještě mám v sobě ty opuštěné dětské houpačky ze snů Sáry Connorové. Nějak tak mrazivě by měla budoucnost v Terminátorovi vypadat. ()

Dexter1

Tak povedzme si úprimne, T4 nemal čím prekvapiť. Jedine tým, že by tam nič nesedelo a celé terminátorovské univerzum by sa rozpadlo. Našťastie sa nerozpadlo a všetko zapadalo ako má. V podstate ide o adrenalínovú jazdu, kde Sam Worthington ukazuje, že je zrejme akčná budúcnosť. Presne tak SAM a nie Bale posúval príbeh dopredu. V podstate to nie je Connorov príbeh. Ale treba povedať, že akčné scény boli fakt namakané a dobre sa ne pozeralo. A každopádne to bolo nebolo také sklamanie ako Wolverine(kde všetko popieralo všetko). P.S. A možno príde Schwarzenegger. ()

grogodil

Spasiteľ ľudstva, ktorý to má namierené do hlavného mesta strojov....tak trochu scenár posledného Matrixu so stupídnym zvratom v posledej štvrtine filmu, vyváľaný v púštnom prachu a piesku a očesaný od nejakého filozofovania, ktoré je nahradené takmer nepretržitou a nadupanou (a našťastie naozaj zábavnou) akčnou režbou. ()

higuain

Mě teda Salvation nezklamalo. Ba naopak, po zdejších ohlasech byla moje očekávání nevelká, avšak dostalo se mi poctivé akční post-apokalyptické řežby, která z mého pohledu předešlým dílům ostudu rozhodně nedělá. ()

L_O_U_S

Těžko říct, zda se ještě někomu podaří vytáhnout terminátorskou sérii z šedi a průměrnosti. Trojka měla slušně hláškujícího Arnolda, čtyřka má... Co vlastně? Když už i "I'll be back" působí šroubovaně, tak asi vůbec nic... A za co teda tři hvězdy? Pořád je tam nějaká akce, honičky, Skynet a terminátoři. Základ, na kterém už se ale bohužel nic zvláštního nepodařilo postavit. (701., 5. II. 2012) ()

Dont

Solidní akční film s apokalyptickým pozadím, který asi většina diváků porovnává s jeho slavnějšími předchůdci. V tomto srovnání samozřejmě prohrává, ale to není důvod, proč ho srážet víc dolů, než je třeba. Ne pro mne. Přiklonil jsem se tedy k ještě čtyřhvězdičkovému hodnocení. I proto, že mě překvapil Sam Worthington v jedné z jeho rozhodně lepších rolí. ()

Fanucci

Dost slabý příběh, který není důstojným nástupcem 3 předešlých dílů. Vizuálně efektní, ale to je tak vše. Scénář je dost nelogický, Skynet alá koncentrační tábor vyznívá už vyloženě trapně. Laciný závěr s vystoupením Schwarzennegera a operace srdce na poušti (?)...to už ani nemá cenu komentovat:-) Zklamání...slabé 3 hvězdy. ()

Huntelaar

Tak a mám to za sebou a zdaleka nejsem tak pesimistický jako okolní uživatelé. Na druhou stranu téměř nejsem zasažen "mytologii" předchozích dílů a taky z obav před nenaplněným očekáváním, jsem si nečetl žádné recenze ani komentáře. Díky tomuto jsem si užil akční film pod heslem "Determinuj nebo budeš determinován", kde záporák je sakra nezničitelnej. Další věc je, že si ale nedokážu představit, že toto byl pouze první díl trilogie. Snad jedině že by se příští scénarista smiloval nad suitou vyznavačů T-800 a minimálně polovinu příštího dílu by byla "obyčejná konverzačka", kde by John a spol. do puntíku vysvětlili "vo co jim jako sakra jde" (ve druhé půlce by samozřejmě zneškodnili nějakýho robůtka, ať jsou spokojeni všichni) a tím by si připravili půdu na dechberoucí závěrečný díl. Ortel: Já jsem si to užil, 4 * oprávněně. PS: Člověk to má blbé, když si okolí zvykne na jeho vysoký standart, a pak se nad tím ani nepozastavuje. A tak my všichni bereme herectví Christiana Balea. Holt pech, že ho nikdo nepochválí. Na podruhé zážitek z filmu o něco horší a z Christiana Bale lepší. ()

Dubro

Bez hanby priznávam, že som sa nemiestne bavil. Mal som chuť na akčné sci-fi a akčné sci-fi som dostal (niekto iný zrejme dostal iba akné zo sci-fi). Kedysi dávno, keď sa ešte voda sypala a piesok sa lial, prívlastok „akčný“ sa dával aj filmom, v ktorých sa väčšinu času žvatlalo o ničom a akciu predstavovalo pár faciek na záver. Dnes, keď je akcia, tak akcia je skoro celý čas a čo sem tam trepnú hrdinovia v rámci akože dialógov, mi prejde hlavou ako krompáč. Jedným uchom dnu a druhým von. Ak budem mať chuť na nejaké výborné vykreslenie postáv, pustím si psychologickú drámu a potom sa v tom budem vŕtať ako vrana v kostiach. Že tá tehotná, tá starena, či to nemé dievčisko s očami ako rezerva od Ávie boli významovo nedotiahnuté? Tak ich mali poslať prdieť do hliny, mne by to bolo jedno, veď čumím na akčné sci-fi. Mne naopak zas vadil umelý Arnold, no až tak nepokazil celý zábavný cirkus, ktorému dávam 90%. ()

Kopik

Mě tento díl nezklamal. Akční jízda od začátku do konce, žádný zbytečný keci - prostě všechno co k tomuto žánru potřebuju. Pěkné efekty, dobré obsazení, McG odvedl dobrou práci. 4 hvězdičky. ()

Petroff

Podepisuju komentář od Tom Hardy. Akční film s blbejma robotama, blbejma lidma, blbym dějem, absolutně ignorující nějakou atmosféru, co dělala terminátora terminátorem. Jak jsem se na to, až se natočí Terminátor přímo z doby války proti strojům, těšil, tak jsem teď znechucenej tím, co z toho vzniklo za blábol. ()

Terminátor po mexicku?

19.06.2016

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013