Ďáblova cesta

• Velká Británie The Devil's Chair

Nick zaveze svou dívku Sammy do opuštěného psychiatrického ústavu. V jedné místnosti v budově najdou staré křeslo, na které si Sammy sedne. Ukáže se ale, že křeslo není pouhou veteší, naopak má tajemnou moc, která dívku zabije. Za vraždu dívky je obviněn její kluk… (LIVINGDEAD)

petero

Adam Mason to tentokrát dokonale posral. Nielen že naláka na husto vyzerajúcu príšeru a záverečný masaker, ale sa dokáže oháňať takým kultom ako je HELLRAISER. Príhovory hrdinu divákovi sú spočiatku trefné, ale bohužiaľ takto to pokračuje aj vtedy keď sa niečo poriadne deje a to už brzdí i tak biedne napätie. Od záverečného twistu sa mi to prestávalo páčiť čím ďalej tým viac a i keď po formálnej stránke si toto Masonove dielo zaslúži lepšie hodnotenie, ja som so zvoleným štýlom rozprávania vôbec nebol spokojný a ani tej rezničiny nedopraje poriadne, výnimkou je dianie na samotnom kresle a pritom v tom je tak dobrý, viz. BROKEN. ()

Morholt odpad!

Tak tohle fakt ne. Asi nejsem jediný, kdo se nechal nalákat na "skvělé monstrum" a "mezi Vetřelcem a Hellraiserem", nicméně jedná se pouze o neatmosférický zmatek s prvoplánovým nekvalitním gore a ač tu byla celkem zavedená herecká jména, tak tady se zrovna nepřetrhla. No a monstrum...............:D :D :D ()

gumli

Pre mňa určite sklamanie.Nijako ma tento film nezaujal,herecké výkony tiež slabé.Dosť hlúpa zápletka,ktorá síce mala zo začiatku akú takú koncepciu,ale potom sa to akosi pobabralo,preto pocit sklamania.A to monstrum bolo veľmi,veľmi biedne.Briti majú veľké skúsenosti s horrormi,tak nechápem prečo niečo také natočili.Ešte aj ich známe béčka zo 60´rokov sú oveľa lepšie. ()

Shit

No tohle ne, trailer vypadá jako naprostý hardcore jatka, ale film je úplně něco opačnýho a rozhodně se nenechte nalákat na nějakýho hellraisera nebo vetřelce či monstrum, jelikož o tom tenhle film opravdu neni, na to rovnou zapomeňte. Krom toho 3/4 filmu se čeká na krev marně, sice hned na začátku to lehce naladí krvavou notu, ale pak se film nese jen na brutálních hláškách Andrewa Howarda, který jsou sice enormně dokonalý, ale co se týká žánru hororu, ať už atmosférou a nebo brutalitou, tak kde nic tu nic. Nakonec až úplně na závěr se člověk jakž takž něčeho dočká, ale dosti zcenzurovanýho a strašně psychostupidně a nikterak originálně vyřešenýho ()

*CARNIFEX*

Príšerná kamera, dialógy pre idiotov, hodné úrovne hereckého obsadenia tohto lacného braku. Lenže ono to miestami čosi do seba má, aj keď o nič svetoborné, sa rozhodne nejedná. Také občasné, mierne pútavé momenty, by som to nazval, čo je však na dnešnú dobu náročnú, veľmi málo. Každopádne, nebyť to v českom dabingu so slovenskými titulkami, určite sa neodhodlám. A neodporúčam ani Vám .. ()

• Film měl nesoutěžní premiéru roku 2006 na filmovém festivalu v Cannes. (Terva)
  • Natáčelo se na opuštěné letecké základně Ramsey v Cambridgeshire (Terva)