Life on Mars

Krimi / Drama / Mysteriózní
Velká Británie, (2006–2007), 16 h (Minutáž: 60 min)

Hudba:

Edmund Butt

John Simm, Philip Glenister, Liz White, Dean Andrews, Joanne Froggatt, Archie Panjabi, Lee Ingleby, Stephanie Jacobsen, William Matheson, Kevin McNally (více)

Série(2) / Epizody(16)

DCI Sam Tyler (John Simm) je schopný manchesterský kriminalista. Při pronásledování podezřelého se dostane do těžké dopravní nehody a upadne do bezvědomí. Tyler se probírá zmatený, s nejasnými vzpomínkami a s hrůzou zjišťuje, že se nachází v roce 1973. Už není DCI, ale pouze inspektor, a zrovna byl přeložen na jiné manchesterské policejní oddělení. Zde se potkává s další ústřední postavou seriálu, svým šéfem, DCI Genem Huntem (Philip Glenister). Hunt neboli "Guv" je typem drsného pouličního policajta, tedy přesným opakem "moderního" Sama Tylera. Sam netuší, proč se ocitl v 70. letech. Je snad v komatu a žije v nějakém zvláštním snu? Nebo cestoval časem do minulosti? Bude na to muset přijít, jinak se nedokáže vrátit zpět. Ale o čem LIFE ON MARS doopravdy je? Je o prolnutí současnosti a minulosti. Na jedné straně Sam Tyler, policista 21. století, znalý moderních vyšetřovacích postupů. Na druhé Gene Hunter, starý dobrý pouliční polda, který z vás klidně vymlátí duši, aby dostal svou odpověď. Současnost i minulost v kvalitní krimi s mírným nádechem tajemna, to je LIFE ON MARS. Zatím byly natočeny dvě série po osmi epizodách. LOM je také vítězem BAFTY a několika mezinárodních cen. (Sowa)

blekekeke

No tak to mi ho vyndej ... skvělý seriál, kdy na konci zjistíte, že byste chtěli další nášup ... ksakru, ještě teď mi běhá mráz po těle :o) A je to přesně z faktu, že jsem k seriálu přišel jak slepý k houslím ... bez ladu, jsem do toho spadnul, nevěda čeho čekat a dočkal se neskutečné drsné policejní jízdy :o) ()

Fuksinka

Skvělá sedmdesátková atmosféra, zajímavý příběh. Výborné postavy, skvělé hlášky a dokonalá hudba. Závěr je jeden z nejlepších, co jsem kdy v seriálu viděla. ()

hony23

V době, kdy se ČT vytasila se serálem Svět pod hlavou, jsem si ze zvědavosti našel cestu k britskému originálu. Schéma je tedy stejné, po dopravní nehodě se policista probudí v minulosti a nestačí se divit, jakým způsobem se pracovalo u kriminálky v 70. letech minulého století. I tento seriál ztrácí mé sympatie ve chvílích, kdy hlavní hrdina slyší hlasy z budoucnosti a trápí ho halucinace, jinak jde ale o zábavnou krimi, která českou verzi určitě převyšuje. Přeci jen atmosféra Manchesteru 70. let je o mnoho kouzelnější, než ta normalizační v ČSSR let 80. A v případě dobové hudby doprovázející děj je ten rozdíl nejmarkantnější, byť zrovna titulní píseň od Bowieho bohužel zazní jen 2x. ()

Grázl83

Originální námět na seriál nestačí, bez něj bych dal jenom 2*. Jednotlivé díly jsou poměrně roztahane, vyšetřované případy ničím zajímavé, poměrně dost jsem se nudil. Průměrný seriál, nic víc a raději se opětovně podívám na Život pod hlavou. ()

Muf911

Seriál se mi líbil. Na každou další epizodu jsem se těšil. Bavili mě hlášky, akce, dobové kostýmy, účely, auta, atmosféra a barvy. Možná mi přišly některé aspekty příliš přetažené, jako třeba až do krajnost dovedený rasismus nebo nerovné postavení žen. Aby se zdůraznilo, kam jsme se za těch třicet let posunuli. Jediný problém ale vidím v tom, že jsem to viděl až po českém Světě pod hlavou, který mi přijde o moc lepší. Jednak jsou mi samozřejmě bližší reálie, ale hlavně mi víc dává smysl ta hlavní dějová linka, zápletka a především rozuzlení. Tady mi přišel poslední díl trochu rozpačitý. ()

Life

Po dokoukání celého serialu jsem si říkal, že to je tak na 4 hvězdičky. Stačil jeden den, všechno se to usadilo a ted vím jasně že nejde jinak než nastřelit 5 hvězdiček. Dost dobrý 70tý léta mixnutý frajerem z roku 2006. A nejedna hvězdička se může přidat ze neskutečně dobrej hudební doprovod a největšího mazáka Hunta! ()

navel

Originální seriál s tak hustou atmosférou kriminálky o hodném a zlém policajtovi, až se chce napsat, že jde o nejlepší kriminální seriál, co jsem kdy viděl. ()

EricNor

očekával jsem hodně a moc jsem toho nedostal. Díly jsou poměrně dlouhé a často se tam nic moc neděje. Někdy když se nic neděje, tak má film alespoň nějaké vnitřní napětí, ale tady mi to chybí. Děj se pohybuje vždycky na omezeném prostoru (většinou interiér)- chápu, že udělat 70tky by bylo dost drahé, ale nic co by výpravu nahradilo mi ten seriál nenabídl. Humor je drsňáckej, hlášky dobrý, manchester přízvuk taky zajímavý, hlavní hrdina moc sympatický není. Co se nabízí jako alternativa je Hunt v dnešní době - tam vidím větší možnosti. Podle mě tak na 70%, ale slabejch. Musím jednu hvězdu přidat za druhou sérii, která mi přijde závbavnější bez nudných míst, které měla první série. Doplňuji o jednu zeměpisnou podivnost a to že Uganda je v Asii a žijí tam Pakistánci (serie2 , díl 6.) - doplnil jsem si vzdělání a už ty Pakistánce v Ugandě chápu. ()

elgato

-" Jmenuji se Sam Tyler. Po dopravní nehodě jsem se probudil v roce 1973. Jsem blázen?V kómatu? Nebo v minulosti? Ať je to jakkoli cítim se jak na jiné planetě. Když přijdu na důvod možná se dostanu domů." Výborný městký detektivní seriál v retro prostředí 70.let. V současnosti zahlcené seriály jeden z těch lepších, u kterého mi ale trochu vadí Samovo neustálé moralizování drsného okrsku. A přecitlivělé (kde John Simm až hloupě přehrává) scény se svou rodinou a v poslední řadě ne moc propracované pasáže s komunikací se svým podvědomím. Ale celkově zdařilé série, které by se vyjímaly v programu některé z našich televizí. ()

Border

Hodně povedený britský krimi serál.Pět hvězd je už jenom za nápad a to že nezaostává i provedení a výteční herci je super. ()

Crtcus

Nevím, proč jsou z toho ostatní tak nadšeni. Life on mars je vcelku průměrný retro krimiseriál. To, že hlavní postava pochází z budoucnosti, je naprosto nevyužitý potenciál - těch pár zmínek během epizod to prostě nevytrhne. Tyler nepoužívá žádné zvláštní "budoucnostní" vědomosti pro řešení případů a spíše se jenom hádá s ostatními. ()

Jean_Calid

V televizi mě zaujala myšlenka policisty, který se nějak přenesl do jiné doby než je ta jeho. Bohužel to byl americký remake a já nemám rád, když Američané vezmou dobrý film/seriál a zmatlají ho k obrazu svému. Proto jsem dlouho pátral po možnosti vidět původní verzi. John Simm příjemně překvapil a seriál mě bavil. Jen jsem trochu rozpačitý z jeho překvapivého závěru ()

lestatos

Sam Taylor je detektív pracujúci v uliciach Manchestru. Po autonehode upadne do kómy a prebudí sa v roku 1973! V tom istom meste , s tým istým zamestnaním, ale v úplne inom svete. Zdanlivo banálna zápletka ale ten výsledok. 70 roky na plné gule. Zvonové nohavice, límce košieľ až na ramená, všetci a všade fajčia a to včetne tehotných matiek, polícia nečaká na povolenia k prehliadke, kľudne podstrčí svoje dôkazy , ženy sú nazývane „love“ a to od kuriev až po kolegyne a na výsledok z forenzného oddelenia sa čaká 2 týždne a vy proste každú chvíľku čakáte kedy pred vás vyskočia Doyle and Body. K tomu všetkému si pripočítajte rockové fláky 70 rokov , excelentné herecké výkony Johna Simma a Philip Glenistera a ste po uši v tom. Seriál z produkcie BBC , ktorý si vás získa svojou sviežosťou , originalitou a nefalšovanou „Britskosťou“ . Bravo BBC!!! Pre mňa 80%. ()

Kouba007

Ve zkratce...ostří hoši, hodní hoši, teplí hoši (jen malinko) krásné auta, skvělá hudba, humor, dobová atmosféra. I ty kozy tam jsou (malinko). Dost dobrý seriál ;-) ()

Sadova302b50

Výtečná kriminálka, která je nevšední hrátkou slepenou z různých stylů a kterou tvůrci naservírovali ve svérázném britském podání, až je neodolatelná, tedy pro mě určitě. Za hudební připomínku sedmdesátek a velmi dobrý herecký ansámbl přidávám bod. Za připomínku rovněž stojí pokračování Ashes to Ashes. ()

anuki

Nápad určitě dobrej, herci taky, na pár prvních dílů jsem koukal s nadšením, ale co se potom odehrávalo na policejní stanici ? Ta banda falešnejch a zkorumpovanejch fízlů, který se neboj zamaskovat jakejkoliv průser a pan uvědomělej z budoucnosti , co bojuje proti zkorumpovanejm kolegům a v každym novym díle už je zase s každym kámoš? Ze Sama mi bylo na blití ze všech nejvíc !!!!! ()

PaKo1980

Jedním slovem? Originální. Prostě sledujete a už na začátku dílu se těšíte na ten další. Skvěle zahrané hlavní postavy, samozřejmě musím vypíchnout Philipa Glenistera. Geniální hudba – skladba Life on Mars pro mě po tomto seriálu nabrala jiný rozměr. A pak ta angličtina, tu si prostě užijete ;) ()

kriplozoik

Viděl jsem 1. díl a pokud pilot mě měl navnadit, tak neuspěl - přinejlepším průměrná tuctová policejní detektivka, kterých jsou mraky. Specialitka v podobě cestování v čase mi přišla v podstatě nevyužitá a o nic zajímavější než nějaký talent, intuice nebo jiný dar hlavního hrdiny, který podobné seriály mívají. Další čas tomu věnovat nechci. Navíc je akce rozbředlá milostnou linkou s ženskou postavou a sžíváním s ostatními plochými panáky, takže seriál jako by se snažil žánrově sedět na dvou židlích najednou. Ne-e. ()

ondrasheq

Kvalitní a zábavný krimi seriál, nic víc, nic míň. Kdybych mohl před sledováním něco vědět: onou "záhadou" přenosu se de facto zabývá jen první a poslední díl, takže neočekávejte, že se to kolem toho bude celé točit jak naznačuje perex i některé komentáře - především je to kriminálka. ()