Reklama

Reklama

Producent filmu IGBY, nominovaného na Zlatý glóbus, přichází s působivým příběhem o temných stínech životního stylu 80. let v Los Angeles. INFORMÁTOŘI, jejichž děj je zasazen právě do Los Angeles 80. let, se soustředí na mladé a bohaté Losangelesany, pohlcené dekadentním životním stylem. Žijí lhostejně a izolovaně od skutečného světa. Půltuctu příběhů filmu spojuje jedna osoba – Graham Sloan. Je to dítě luxusu, které se snaží najít svou vlastní cestu. Grahamovými nejlepšími přáteli jsou Christie a Martin. S nimi se oddává sexu, drogám i debatám o životě. Martin zároveň tajně udržuje milostný vztah s Grahamovou matkou, zatímco otec je posedlý stárnoucí, ale stále sexy hlasatelkou Cheryl Laineovou. Cheryl se také schází s mladíkem jménem Danny, který by mohl klidně být jejím synem…a složitá síť příběhu se zaplétá… Grahamův přítel Tim jede s otcem na Havaj. Otci během pobytu začne vrtat hlavou, proč se jeho synovi nelíbí děvčata a co na jeho chlapci tak přitahuje muže. Grahamův soused Jack drží v zajetí dítě, které unesl z mnohem temnějších důvodů, než je výkupné. Násilnická popová hvězda Bryan Metro se ocitne v nejhorší krizi právě ve chvíli, kdy je jeho kariéra na vrcholu. INFORMÁTOŘI jsou portrétem zbloudilé generace – tragický pád do propasti pod oslnivým pozlátkem L.A. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (136)

dainio 

všechny recenze uživatele

Opravdu nerozumím účasti herců jako je Billy Bob Thornton či Mickey Rourke, v tomto nudném a ničím nezajímavém filmovém paskvilu. Je až s podivem, že do toho vůbec šli. Možná, je příčina jejich obsazení v tučném honoráři. I tak si ale rozhodně, tento zářez do své herecké kariéry, jistě rádi vymažou z paměti. "Informátoři" jsou prakticky o ničem. Snaží se být otevřeným a poselstvím obsahujícím veledílem. I proto zřejmě první hodinu, Gregor Jordan nabídl divákovi, množství erotických scén. A to i v různých kombinacích. Všechno ale stejně vyšlo vniveč. Hlavní mladí představitelé dodávají pojmu nuda, jiný rozměr. Dokonce je vlastně problém rozpoznat jednoho zhuleného rockera od syna dvojice "Thornton / Basinger". Mají totiž stejně odpornou image. Nápodobně i další z této sebranky. Nějaký "Martin". Otřesný styl, herectví na pod-amatérské úrovni. No prostě, kdyby se film soustředil na linii příběhu s Thorntonem a Rourkem, tak by to jistě vyznělo jinak. Takhle, se jedná o absolutní blbost, která prakticky ničím nezaujme. ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Christopher Young: 1. New Gold Dream - Simple Minds ,2. Dance Hall Days - Wang Chung ,3. Shadows of the Night - Pat Benatar ,4. Only You - Justin Meldal-Johnsen/Jason Falkner/Justin Stanley/Dave Palmer ,5. Safety Dance - Men Without Hats ,6. I Ran (So Far Away) - A Flock of Seagulls ,7. Cars - Gary Numan ,8. The Devil Made Me Do It - 7Ray ,9. Gone For Good - Justin Meldal-Johnsen/Jason Falkner/Justin Stanley ,10. Another Night - Justin Meldal-Johnsen/Jason Falkner/Justin Stanley ,11. In a Scarlet Sky - 7Ray ()

Reklama

B!shop 

všechny recenze uživatele

Uz si ani nepamatuju proc, ale docela jsem se na film tesil. Jenze tohle je naprosta prazdnota. Sice tu mame takovej ten typ mozaikovityho drama, kdy sledujem osudy nekolika lidi, ktery by se meli na zaver nejak silne protnout, jenze jednotlivy "pribehy" jsou tezce o nicem a ty alespon trochu zajimavy (Thornton, Rourke) jsou na hodne vedlejsi koleji a film se hlavne zameruje na skupinku mladejch bohatejch zmrdu, ktery se jen valej, fetujou a sukaj, sice je obcas videt nejaka pekna naha holka, bohuzel ale taky nekolikrat skonci v posteli dva chlapci. Coz nastesti moc videt neni. No a tyhle jednotlivy "pribehy" nejsou absolutne nijak uzavreny a vsechny vysumi do prazdna. Nezachranujou to ani herci, vsichni vypadaj tak nejak utahane, stejne jako se tahne tenhle film o nicem. Slabsi 3* jen za tu trochu depkoidni atmosferu. ()

Antek 

všechny recenze uživatele

Mluvit o tom, že film dle Ellisova románu je plný znuděných (a zdánlivě nudných) postav, je jako si stěžovat, že nerozumíte počinům Davida Lynche. B.E. Ellis je spisovatel, který si na románech o lidech, jejichž jedinou lidskou vlastností je lidská tvář, postavil svou kariéru a postupně ji dovedl k dokonalosti (vrcholem pak bylo Americké psycho). Informátoři jsou původem povídková knížka, kterou propojují pouze několikrát se objevivší postavy. Zbytek je nihilismus, sex, drogy a neschopnost navázat jiný kontakt, než ten fyzický ... Jordan pojal ony příběhy jako temnou báseň o ztrátě lidskosti, ale zároveň o konci jedné éry (kdy jste sex mohli provozovat s každým a kdekoliv). A neopomněl při tom vytvořit řadu nezapomenutelných scén, jejichž nálehavost Vám dojde až po několika hodinách -- úvodní scéna, rozhovor v autě a mrazivý konec pak tvoří jakousi pomyslnou pyramidu, kolem níž jsou vystavěny o něco méně, ale přesto i tak působivé scény. Odtažitý styl (jenž působí jako drogové blouznění) je zcela určitě režisérským záměrem, nikoli nedostatkem. Kdo má typický Ellisův náhled na život rád, najde jej i zde. Kdo ovšem tohoto spisovatele nezná, bude znuděn ... To Yatan: ke kopírování citátů z Ebertových recenzí by se chtělo alespoň přiznat ... ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Příběh, který byl natočen podle literární předlohy, se odehrává v Los Angeles, konkrétně v roce 1983 a je zahlcen takovým množstvím různorodých postav, že se v něm divák ztrácí a hůře orientuje a hlavně je to velmi zvláštní film už svým pojetím i vyzněním. Nevázaný sexuální i bisexuální život, drogy, rocková hudba i hrozba choroby AIDS jsou zde předvedeny v dekadentním stylu a divák si nemůže najít k žádné postavě ani špetku sympatie, protože vlastně proč sympatizovat s feťákem, násilníkem, nevěrným manželem,, nebo věčně nadrženou mladou courou, co má smrtelnou nemoc a ještě ani o ní neví. Nutno však dodat, že tyto postavy hrají samí dobří herci a zjištujeme zde u nich následující: Kim Basinger to pořád sluší, Jon Foster nemá charisma a tudíž se pro hlavní roli nehodí, Mickey Rourke má násilníky v krvi, Rhys Ifans nemá v roli manažera kapely Informers chybu, Winona Ryder nám dost zestárla, zesnulý Brad Renfro, kterému je film věnován, byl docela talent, Amber Heard to nejvíc sluší, když toho na sobě moc nemá a Billy Bob Thorton se moc herecky nepředvedl, ale není divu, když dostal tak málo prostoru. Režisér Gregor Jordan to neměl s převodem náročné knihy na plátno vůbec lehké, ale jeho snahu je třeba ocenit, i když to není moc výrazný film, ale přesto mírně provokativní film to je určitě. ()

Galerie (77)

Zajímavosti (8)

  • Do role Christie, kterou ve filmu ztvárnila Amber Heard, byla původně obsazena Ashley Olsen. Nakonec ale z natáčení odstoupila. (Fenk)

Reklama

Reklama