Zack a Miri točí porno

• USA Zack and Miri Make a Porno (více)

Zack a Miri jsou celý život jenom přátelé, nic víc. Nemají velké plány, bydlí ve společném bytě a žijí, jak se dá. Když jim ale vypnou vodu i elektriku, musí se nějak dostat k penězům. Rozhodnou se, že natočí film pro dospělé, aby zaplatili nájem svého bytu. Se společným přítelem Delaneym se oba vydali na konkurs pro svůj porno film, ale během natáčení si uvědomili, že k sobě cítí víc, než jsou ochotni připustit. (JOJ Cinema)

Shit

No já prostě jenom čumim, chtěl jsem sem napsat, že tahle komedie asi sedne málokomu, ale zatim to podle hodnocení (86%) vypadá, že to sedne každýmu. Hodně mě to překvapuje, jelikož se tu objevuje někdy celkem fekální humor, Jason Mewes tady píchá jak doga a promenáduje se tam s ptákem navrch a do toho se chová stejně jako Jay v jiných Smithově filmech. Nicméně je fakt, že Seth Rogen a Elizabeth Banks je skvělá dvojka a zábavný to teda je jako prase, ale objektivně se musí uznat, že se tam daj najít i slabší chvilky ()

tron

„Videl som ťa holú miliónkrát. Ty mňa nikdy.“ – „A vtedy na tej párty, čo ťa John vyzval, aby si si ho vyfajčil a hodinu si sa o to pred nami pokúšal?“ – „Aha, máš pravdu.“ Nie som smithovec, ale tomuto som chcel dať 80%. Prečo teda „len“ 60%? Hoci je film odvážny (oplzlé fóry o pohlavných orgánoch sú u Smitha samozrejmosťou, teraz narážam skôr na odhalené prsia, pinďúrov a podobný spriaznený materiál), myslím si, že mohol byť ešte otvorenejší (z postavenia kameramana je v prvej scéne napr. vidieť, že vôbec neberie detaily, čo by fanúšikov porna asi nepotešilo), mal som pocit, že po humornej stránke sa z témy „banda amatérov nakrúca porno“ dalo vyťažiť viac a že rovina so „Star Wars“ je na efekt (línia „Zjedz moje kokočíno“ ma bavila viac). Každopádne výborné herecké obsadenie (Banksová), vtipné dialógy („Zlato, chcel som ti povedať, že tuná Brandon hrá v rôznych filmoch. Brandon, ako sa volal ten posledný?“ – „Zavri ústa skôr, než ti ho tam šupnem.“ – „Áno, čudujem sa, že som ho zabudol.“), pop-kultúrne hlášky („To robil aj Kurosawa. Hovno.“) a niekoľko scén, ktoré sú tak vtipné, že by som si ich pozrel viackrát („sračka“). A asi až teraz (na rozdiel od otca ktorý bol na plný úväzok a hral ho Ben Affleck) sa Kevinovi podarilo pomerne ideálne zladiť vulgárnu pubertálnu líniu so vzťahovými vecami. No stále je to on (finálnemu vyznaniu lásky predchádza debata o tom, čo je to „Holandské kormidlo). Ale mohol byť zábavnejší. ()

DaViD´82

Po dlouhé době film, kde bych uvítal ještě pár minut navrch. Takhle je to sice sexy dráždivá předehra co vyšponuje smysly na maximum, ale samotný akt je příliš krátký, aby stihl výrazněji uspokojit. Orgasmus se tedy nekoná. Ale co, slabší zásun taky zásun a slabší smithovka taky smithovka. Ovšem absenci Boba a Jaye (i když on je Mewes Jayem i v kůži Lestera), tak tu Kevinovi jen tak neodpustím. ()

Djkoma

Přes svou nechuť k Sethu Rogenovi a jeho nesympatickému hlasu/vzhledu/apod jsem si pustil další film Kevina Smithe, který rozhodně nepatří mezi moje favority, jako u některých zdejších uživatelů. Přesto jsem byl příjemně překvapen. Tentokrát zde nejsou žádné šílené oplzlosti a právě naopak je zde příjemný humor, který jen jemně a nepravidelně zasahuje do sexu, i když se celý film dost týká. Jako by se Kevin Smith snažil to nepřehnat a na tenkém ledě dokázal vybruslit z každé situace se ctí a klidem. Velmi roztomilá a milá Elizabeth Banks mi dokázala velmi potěšit a ani Rogen tentokrát nebyl tak "hrozný". Tracy Lords a její hlas to je už jen malá silikonová třešnička na tomto dortu společně s pár starými známými z minulých filmů (Jay ten se nikdy neztratí). Komedie s nadhledem. ()

castor

Kultovní režisér a scénárista Kevin Smith opustil brány svého milovaného New Jersey, upustil od svých věrných flákačů a drogových dealerů Jaye a Mlčelnivého Boba a natočil místy dojemný a víceméně opět vztahový příběh dvou platonických přátel, kteří mají už nějakou dobu hluboko do kapsy, a tak se rozhodnou naplnit prasátka pomocí filmu pro dospělé. Tady Smith uplatnil zkušenosti z dob, kdy sám neměl prakticky peníze na uskutečnění svých snů (debut Clerks) a k těm časům se vrací. Nikdy bych ale nevěřil, že něco obdobného napíšu, ale Smithovo tlachání a jeho druh humoru už začíná být poněkud vyčpělý. Trochu mi tam chyběla jeho osobitost (o Chasing Amy bych naopak mohl vyprávět!!).. Jeho hrdinové z narychlo sešroubovaného filmového štábu nicméně nijak zásadně nezklamou a opětovně chrlí kaskádu originálních hlášek na oblíbená témata jako jsou filmy, sex a popkultura, v nichž se v nemalé míře skrývají i univerzální životní pravdy. Opět tu máme nadmíru propracovaný systém vypointovaných dialogů, odkazů a citací pro zasvěcené. Přičemž někdy samotnému gagu přijdou na kloub jen Smithovi nejbližší. Jako i v případě předchozích Clerks II se jedná víceméně o příběh třicátníků, kteří nabývají pocitů, že se svým životem mohli udělat víc, jednoduše to ale nevyšlo. Seth Rogen = bohužel opět jen obvyklý standard, Elizabeth Banks = mimořádně roztomilá. Scéna „poprvé“ je dokonalá především díky ní!! Přes všechna pro a proti ****.. ()

• Ve své době komerčně nejúspěšnější film Kevina Smithe, který ovšem vzhledem k obsazení doufal, že by tržby mohly být ještě vyšší. (Othello)

Brad Pitt v další adaptaci Homéra?

Brad Pitt v další adaptaci Homéra?

18.10.2008

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

28.07.2008

Seth Rogen vystrkuje žihadlo

Seth Rogen vystrkuje žihadlo

25.06.2008

Zavalitý sympaťák se proslavil díky komediím z režijní a producentské dílny Judda Apatowa, brzy jej uvidíme v nové smithovce Zack and Miri Make A Porno, ale zdá se, že poloha fu*kujícího losera už se… (více)