Už od starých časů se po mnoho generací šíří příběhy o epických bitvách a mystických legendách v drsné a tajemné Skotské vysočině. Ve filmu se k legendě přidá nová pověst, když odvážná Merida stane tváří v tvář tradici, osudu a nejkrutější bestii. Merida je zkušená lučištnice a impulzivní dcera krále Ferguse a královny Elinor. Je odhodlána jít si v životě svou vlastní cestou. Vzepře se starému zvyku zasvěcení pánům země. Silnému lordu MacGuffinovi, mrzutému Macintoshovi a svárlivému Dingwallovi. Meridiny činy nechtěně rozpoutají v království chaos a běsnění. Když se obrátí o pomoc k podivínské staré čarodějnici, dostane prokleté přání. Merida, která následuje nebezpečné síly, objeví význam skutečné odvahy, aby zlomila příšernou kletbu, než bude příliš pozdě. (Falcon)

elanius

(132/2012, DVDRip) / Slušné ale po viacerých peckách nie lepšie ako priemerné. Animácia slabšia, možno to bol ale zámer, predsa len by to asi dokázali lepšie. Len ten príbeh, moc mi to nesadlo, taká jednohubka, a tuším aj tých podarených vtípkov, ako je u Pixaru zvykom bolo poskromnejšie. (6/10) ()

uiu

Disney se zase vrací s příběhem ála Freaky Friday. Akorát zde si dcera s matkou neprohodí těla, ale matka se omylem s pomocí vzdorovačné dcery stane medvědem. Jelikož v království medvědy nesnášejí, protože jeden je napadl a dluží mu pomstu, tak spolu utečou do lesů, kde se jak už to bývá dcera s matkou-medvědicí sblíží a naučí se přežít v divočině. Od filmu jsem čekala něco naprosto jiného, spíše ve stylu Jak vycvičit draka, že medvěd z traileru je její matka bylo pro mě překvapením. Film přitom nemá ani žádné morální ponaučení pro "děti", protože nakonec matka ustoupí své zabedněné dceři a v celku z toho tedy vyplývá, že když budete svoje rodiče štvát dost dlouho a řeknete pár chytrých vět o životě, tak vás nechají dělat, co budete chtít. Film se sice pyšní speciálním programem na Meridiny vlasy, ale její tvář postrádá rysy, které by ji polidštily a udělali z ní oblíbitelnou postavu. Opět když to srovnám s Freaky Friday, kde k osvícení došla jak matka, tak dcera a jedna druhou navzájem pochopila, zde vyjde vítězně jen Merida a to je hodně jednostranný pohled. ()

noriaki

Přiznám se že nepatřím do sekty Uctívačů Pixaru. Z jejich vychvalované kinematografie jsem viděl jen Toy Story a Ratatouille, takže stěží můžu posoudit jestli je Rebelka poznamenaná Disneyovskou patinou, nebo je to typický produkt této dílny. Tak jako tak se mi Brave líbilo, a to hodně. Infantilní svět je prošpikován překvapivě dospělým humorem a zajímavými postavičkami. Jejich charaktery sice mohly jít trochu víc do hloubky, ale ani tak jsem neměl problém je přijmout. Hodně tomu napomáhá výrazný skotský přízvuk, dabing je neskutečná paráda, a překonává ho jen animace. Jediná výraznější slabina je příběh, určitě šlo napsat něco mnohem sofistikovanějšího a napínavějšího. ()

terunka003

Animované, vtipné, akční, kouzelné, rodinné, matka x dcera, medvědí, poučné. Kreslené pohádky jsou fajn, protože jsou jednoduché, hezké, milé a končí dobře. Rebelka není o ničem jiném. Sice hlavní linie děje je taková docela zvláštní, ale proč nenapravit vztah mezi matkou a dcerou. Vtip nescházel, zvlášť když se na scéně objevily trojčata. Pak nějaké ty čáry, šílená čarodějka a zářící světýlka. Prostě milá pohádka pro celou rodinu. ..oni pořád byly mezi těma šutrama v tom kruhu, to jako naschvál?.. ()

DonHUS

Docela slabota. Nikterak převratný nebo zábavný příběh, vtipy pro nejmladší publikum a dobrodružství nikde. Animace je jako obvykle výborná, tentokrát se ale není ani moc na co koukat, protože zhruba polovina filmu se odehrává jen na hradě. Pixar má na víc. ()

venison

Když jsem poprvé o filmu slyšela, tak jsem si říkala, co asi tak Disney může vymyslet nového na téma princezna-rebelka, vždyť už toho bylo tolik.. A kupodivu Pixar opravdu přišel s novým pohledem na věc.. Hodně se mi líbilo zasazení do Skotska (velmi připomínalo, můj oblíbený film "Jak vycvičit draka") a Merindy kůň i medvědi byli naprosto úchvatní.. Čekala jsem na závěr nějakou pointu love stora, které jsem se nedočkala, ale i tak to dobře dopadlo :-) Hodně dynamické.. Odnáším si pocit spontálnosti - mám chuť se vyšplhat na vysokou skálu a napít se z vodopádu :-) Příjemná zábava :-) ()

Ivuse

Celou dobu čekám klasickou zápletku - a ono nic. Krásný příběh, krásná animace, zábavné ("I don´t speak bear" :-D)... ()

anli

Třináctý celovečerní film studia Pixar,tentokráte historicko-dobrodružná fantasy.Rozplývat se tu opět nad zpracováním a vizuální stránkou filmu by se mohlo jevit jako zbytečnost,neb jsou to atributy u Pixaru běžné a opět dovedené k dokonalosti.Stejně to opět udělám,neb si to všichni zúčastnění zaslouží.Vizualizace celého filmu je naprosto dokonalá a nemá absolutně chybu,zejména krajina a vlasy hlavní hrdinky.Jen tyhle dvě věci stačí k tomu,aby byl divák uchvácen.Kamera je naprosto fantastická,stejně jako zvuk a hudba,Vše dohromady tvoří opět skvostný celek.Příběh je tentokrát historický,dobrodružný a poměrně dost akční s prvkami fantasy.Je velmi příjemný ,hezky drží pohromadě a místy je i velmi vtipný.Scénář tentokráte více vsází na dětské diváky,proto je příběh trochu jednodušší,než jsme u Pixaru zvyklí a dospělí nemusí být tak nadšeni.Je to ale jen zdání, protože pokud člověk vnímá celý příběh a i to,co mu tvůrci chtějí sdělit ,bude spokojen jako já.Jen je potřeba se na to dívat trochu více dětským pohledem na svět.Je to hlavně o vztahu matky a dcery ,o vzdoru vůči rodičům a autoritám v určitém věku ,o svobodě rozhodování a o osudu ,s kterým se pere většina z nás.Příběh je to opravdu nádherný,osobně bych trochu více rozvinul charaktery jednotlivých postav a přidal trochu více historie a fantasy.Pak by to bylo úplně dokonalé.Takhle jsem "jen velmi spokojen" a dávám rebelských 90%(matičky a dcery si 10% připočtou) a fakt mě "nejvíc baví" ty typy,co čekají a slintají ,až se mistr Pixar konečně utne.No ,tak jste zase čekali zbytečně.Jo ,holt závist je věčná a Pixarovky taky. ()

Pavlínka9

První dívka, která "táhne" celý film od Pixaru? :) Super :) Dobrý příhěh, skvělá grafika a zajímavé pojetí matky "medvědice" :) Zábava pro děti i pro dospělé :) ()

Thommie

Tohle se mi hodnotí s těžkým srdcem. neustále tam probleskává dokonalost a dechberoucí roztomilost Tangled. Leč hlavní hrdinkou není rozkošná představitelka vynikajícího archeotypu "blondýnky, co se každýmu líbí", ale zarputilá nezávislá seveřanka s divokýmu rudými kadeřemi. Nicméně příběh je neotřelý a celkově vzato skvělý. Nic asi nenahradí plácání do tváří v podání Meridiných bratrů Harrise, Huberta a Hamishe (se skvěle vypadajícími vlasy :D). Ovšem nejlepší je samozřejmě přízvuk všech postav... a taky prostředí - skvěle udělaná fantasy pohádka s výbornou severskou atmosférou. ()

hejsahopsa

Tak je to hlavne pro deti ze jo a ty asi nebudou srovnavat jak na tom byl Pixar pred lety a ted.. proto si myslim, ze si to ty ctyri zaslouzi, pac se mnou v kine bylo pomerne dost deti a jeji reakce mluvila za vse. Navic mne se to taky libilo, par vtipku pro dospelaky se tam taky najde, neni to zbytecne natahnuty, porad se neco deje. Trochu me stvalo, jak byla hlavni postava Rebelky namluvena, ale zase to vynahradila jezibaba, ktera byla perfektni:). ()

hroubek

Král animovaných filmů se chce vrátit na svůj trůn.Poté co zklamal spousty svých odanných fanoušků svým posledním filmem, se pro tentokrát rozhodl vrátit tam, kde se cítí nejlépe a to v originálních vodách.Tedy poměrně originálních vodách.Brave(odmítám používat český název, který distributorovy přišel nejspíše strašně chytrý a originální) je velmi příjemná podívaná.Po ukázkách jsem čekal něco ve stylu Princezny Mononoke.Opak je pravdou.Brave se nebere vůbec, tak vážně jak se tvářil, což bylo největší překvapení, protože díky tomu se ve filmu objeví spousta fórů.Samozřejmě se objeví i pár okamžiků, které zvedne tep člověku, který má i něco nakoukáno, třeba takový souboj s medvědem.Animace je dokonalá jako vždy ať už jde o akční scény, nebo o úplně obyčejné scény jako je chytání ryb, nebo krásně vygradovanou honičku po hradě.Postavy jsou jako živé, a tolik emocí kolik v sobě mají nenajdete v mnoha hraných filmech.Úžasná skotská krajina okořeněná o magii a rudovlasou divu jménem Merida. ()

LEGACY

KINO Brno + CZ dabingTo byla animovaná komedie jak se patří. Chvíli mi trvalo než jsem se do filmu vtáhl, ale pobavil jsem se, a proto se přece do kina chodí. Upřímně jsem rád zato, že jsem nedal na svou sestru a nešli jsme na Dobu ledovou čtyřku, ale na toto (i když jsem měl jít spíš na třetího Batmana).Scénář celkem obyčejný, ovšem provedeno fakt luxusně. Šlo vidět, že i ostatním se to líbilo. Do teď si vzpomínám, že v kině se během pěti minut vždycky někdo zasmál, mezi nimi i já. Vzpomínky na brněnské kino v Olympii mám fakt hezké, protože málo který film mě tam naštve. Fakt nelituji utracených peněz od rodičů :-) Hodnotím 80% //28.8.2012// ()

Slider

Brave mohol byť ďalším klenotom medzi pixarovskými animákmi (a že mal na to od začiatku aj dobrý nábeh) ak by po jednom zlomovom bode nezačal z ničoho nič parodovať sám seba. Trošku škoda, pretože som mal prvú polhodinku pocit, že sa opäť formuje niečo kvalitatívne zrovnateľné s Wall-em alebo Toy Story 3. Vizuálna stránka je podľa očakávaní dokonalá, nanešťastie má scenár pripravených pre serióznejšieho diváka zopár nepekných kopancov (koľký že už je to film tento rok čo má rovnaký problém?) Takže tentokrát je z toho NAOZAJ iba rozprávka, NAOZAJ iba pre deti. ()

yeniczek

Velmi povedená Pixarovka s Disneyovským, ale tak trochu netypickým, příběhem. Grafická stránka je absolutně úžasná a vtípky jsou povedené. Trojice prcků a trojice princů jsou k neuvěření. A ten přízvuk! 8/10 ()

drake31

Nečakaná spokojnosť je azda tou najlepšou možnou. Brave je veľmi osobný príbeh, ktorý aj napriek miernej nevýraznosti, prináša nečakaný zážitok a svojou úprimnosťou dokáže očariť. Nie je to dokonalé dielo ale je z neho cítiť niečo viac čo všetky chybičky zametie preč a po skončení filmu je vašou jedinou starosťou zohnať si ten skvelý soundtrack. Ak by som chcel byť férový voči iným rozprávkam dal by som 4*, ale momentálne sú mi všetky ukradnuté ... P.S. Ten prízvuk ♥ ()

finy_cz

Animovaný - myslím že ano - to chápu | Fantasy - jasně historické téma, hrady, lukostřelba, lov medvědů, hry o ruku princezny - to chápu | Akční - ano, samozřejmě, vždyť člověk bojuje s medvědem, jezdí se na koních, střílí se z luků - to chápu | Dobrodružný - ano, bludičky, odkrývání začarované chaloupky s čarodějnicí, útěk z domova, ukrývání se - to chápu | Komedie - Veškeré výlevy, co vyjdou z úst otce (krále), podporujícího svou pubertální a rebelskou dceru v lukostřelbě (vzpouzející se matčině umravňovací vychovávací metodě). Příchod nápadníků o ruku princezny do hradu, 3 nezbední bráškové ať už v lidské či medvědí podobě, matka v medvědí podobě (musím uznat, že si ji z kina moc nepamatuji, protože jsem se prakticky furt jen smál) - tak to nechápu.... aneb, proč není v popisu filmu, že to je komedie? Vždyť takhle jsem se nenasmál v kině ani nepamatuju. Akce střídající slzy ze záchvatu smíchu a zpět se měnící v akci, to se jen tak nevidí, myslím si, že se jedná o nedoceněný animák. 76% je zatraceně málo. Za mě 5/5 (95%). ()

Narya89

Tento film je ve zkratce o tom, jak se malá dívenka odmítala přizpůsobit tradičním genderovým rolím a očekáváním od ní, jakožto ženy a budoucí nástupnice trůnu. To je každopádně sympatické a zde je to podáno i s krásnými melodiemi a animacemi... ()

VanTom

Povedená dobrodružná pohádka se slušným tempem a vtipem, sympatickými postavami a brilantní technickou stránkou. Akorát ta zápletka a povinné smíření/ponaučení působily dost kostrbatě. ()

Film Music Prague 2014

Film Music Prague 2014