Reklama

Reklama

Doly krále Šalamouna

  • USA King Solomon's Mines (více)
Trailer

Obsahy(1)

Sprievodca Allan Quatermain pomáha mladej pani (Beth) nájsť jej strateného manžela niekde v Afrike. Počas pátrania v divočine a medzi kanibalmi Allan a Beth nachádzajú cestu jeden k druhému a zamilujú sa do seba. Vyvstáva otázka, či nájdu strateného manžela a skončia romancu alebo... (matriosa)

Videa (1)

Trailer

Recenze (20)

Han22 

všechny recenze uživatele

Konec 19.století. Anglická panička si najme zkušeného lovce, aby ji dovedl do neprobádaných končin Afriky při pátrání po manželovi a legendární diamantových dolech krále Šalamouna. A tak putují a putují, potkávají spoustu zajímavých zvířat a občas nějaké ty domorodce a já u toho několikrát usnul. Problém je, že je to absolutně nudný dobrodružňák bez tempa, který působí spíše jako přírodopisný dokument. Je obdivuhodné kolik zvířat do toho dokumentu tvůrci dostali, ale proto nekoukám na filmy. Navíc v hlavních rolích je naprosto nijaká Deborah Kerrová a namistrovaný panák Stewart Granger, který mi kdysi byl silně nesympatický i Mayovkách. 2* za tu kameru a spoustu zajímavých a dnes už nejspíše skoro vyhynulých zvířat. PS: Hugo Haas tu má štěk nehodný zmínky ani jeho talentu. Dobrodružný film roku 1950. ()

StaryMech 

všechny recenze uživatele

Scénáristicky jsou Martonovy a Bennettovy "Doly" bída a utrpení; nakolik za to může Haggardova předloha, netuším - nečetl jsem ji. Africká divočina v prvotřídním Technicoloru je ovšem jiná káva: přehlídka jejích obyvatel nerozumných (včetně indických slonů s uměle prodlouženými kly a hrabáče, tvůrci přezvaného na mravenečníka) i rozumných (ve víceméně autentických outfitech) dělá z filmu věc, ke které se lze vracet. ()

Reklama

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

Chápu, že roku 1950 to byla pecka, ukázat Afriku, černochy a pár slonů s mravenečníkem. Oscar za barevnou kameru to jistí :) Jinak to byla taková klasická americká tehdejší dobrodružňárna s neohroženým Old Shurehandem a paničkou, která se dokázala v buši sama nejen ostříhat, ale i naondulovat, natočit a vyfoukat. Tehdy by mi tuhle krev v žilách, dnes je to úsměvné. ()

Likan7 

všechny recenze uživatele

Hodinu a půl dlouhé safari. Víc než dobrodružný film je tato verze spíš cestopisem. Procházky, tu had, tu roztomilý gumový pavouk, tu mravenci, tu mravenečník, tu písek. A tak se jde...a jde...a jde. A dobrých 60 minut se jen jde. Z dnešního pohledu tahle verze šíleně ztrácí. Prakticky bez příběhu, pouze pěkná příroda a domorodé kmeny. Jisté kouzlo tehdejší kinematografie tu ale je. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Tenhle film lze brát jako základ pro všechny ty pozdější Allany Quatermainy i Indiana Jonese. Jisté dávce naivity se to vzhledem k době vzniku neubrání, ale i tak je to výpravná dobrodružná záležitost která nenudí a Stewart Granger kterého upřímně nenávidí fanoušci Mayovek za postavu Old Surehanda je tu sympatický a ukazuje, že rozhodně nebyl špatný herec. Celkově lehce nadprůměrná záležitost, ale Českého diváka potěší určitě čestná rolička pro Hugo Haase. Takže nemám problém tomu ty slabší 4* dát.70% ()

Galerie (195)

Reklama

Reklama