Profesionálové

• Slovensko Profesionáli (více)
Slovensko, (2008–2014), 81 h 24 min (Minutáž: 30–55 min)

Série(8) / Epizody(123)

Policajná stanica v malom meste je miestom, kde sa môže stať naozaj čokoľvek. Všetky hlavné postavy sú policajti - súčasní aj bývalí. Pod velením kapitána Maroša Nagya (Peter Batthyány) pracujú jeho podriadení - aktívny frajer Fero Boborovský (Ľuboš Kostelný), ktorého sem degradovali z hlavného mesta, protekčný lenivec Karol Hůrka (Lukáš Latinák) a v myslení pomalší, ale o to ochotnejší jedináčik z rodiny univerzitných profesorov Alexander Vyšný-Riefenstahl (Csongor Kassai). Riešia prípady, v ktorých sa zaoberajú všetkým - od klobás až po mafiánsku svadbu, protiteroristický záťah, či zaistenie falošných policajtov, z ktorých sa vykľujú filmári. Pravdaže, do deja vždy „aktívne“ prispeje aj referentka Scarlet Balážiková (Helena Krajčiová), ktorá v súčasnosti zaskakuje na poste hovorkyne krajského oddelenia. Nechýba však ani bývalý kriminalista Miňo Demovič (Ján Kroner), ktorý tak trochu vymenil stranu, je teraz miestnym polomafiánom a majiteľom krčmy. (TV JOJ)

Jello Biafra odpad!

Prvé diely boli celkom zábavné. S postupom času ako to tak chodí sa z toho stala sračka prvej kategórie. Tie postavy sú ako otravný hmyz a hromada retardovaných fízlov sa pitvorí na jednej stanici. Ich zabrzdené charaktery sú ako z klasickej učebnice lacných seriálov: je tu veliteľ podpantoflák, ustrašnený žid Vyšný, umastenec Hurka, hyperaktívny magor Boborovský a ako bonus je tu retardovaný východinar Hudák. Nehovoriac o podvodníkovi menom Miňko Demovič ktorému naši vymletí hrdinovia zožerú akúkoľvek hovadinu. Mne tento "skvost" trochu pripomína novácky seriál "Policajti z předměstí" kde sa podobne ztrapňovali známí herci. ()

frolo

Vynikajúci komediálny seriál, kde jedna vtipná hláška a situácia strieda druhú a s trochou nadsázky odzrkadľujú niekedy nie vždy vydarenú prácu slovenských policajtov. Plných 5* dávam predovšetkým za prvé série seriálu, keďže po príchode Michala Hudáka a neskôr odchode Jána Kronera vtipu a invencie ubúda. Spolu zo seriálom Susedia sú resp. boli to jediné dva seriály, ktoré si zaslúžili označenie "komediálny". ()

ChrisBa

Ako seriál profesionálov beriem a hodnotím najmä prvé série v pôvodnom zložení a pôvodných charakteroch postáv. A to bolo geniálne, vrámci slovenských sitkomov a kadejakých seriálov to najlepšie. Potom to miestami začalo upadávať, aby to v piatej trochu vyzdvihol Miki Hric.. no a nakoniec aby to zabili odchodom Balážikovej, a príchodom nevstrebateľnej Šiškovej..vtedy som to prestal pozerať,pretože to bolo otrasné. Ale spomínané prve série impozantné. No a tie postavy, Latinákov Húrka s mastnými vlasmi a hláškach s jedlom, Boborovského zanietenie, večne odstrkovaný a ponižovaný Vyšný, kapitán Maroš Nagy ako veliteľ s nižším IQ, Balažíková vicemiss, Króner alias podvodnícky krčmár...týmto hercom sadli tieto úlohy skvele a doslova sa v nich vyžívajú..a ja im to žeriem.. tie komické zvodky, miňove podvody a vysvetľovačky, tie prípady.. jednoducho nezabudnuteľné..škoda, že to potom dobabrali.. ale za tie najlepšie série jasných 5* ()

dmk

Jsem člověk, jenž není schopen do hlubší míry hodnotit herecké výkony(proto do to komentářů nezahrnuji), prostě když jsou dva profesionální herci, tak neřeknu kdo je lepší(samozřejmě lempla bych poznal). No a proč o tom mluvím? Protože herecké výkony zde jsou neuvěřitelné. Já bych to zahrát nedovedl ani v náznaku a mnoho lidí na tom je stejné. Ačkoliv spoustě dílů v podstatě chybí vtipy, dokáže i přesto pobavit a odstrašit chmurné myšlenky. Původně jsem chtěl dát dvě, ale kyž jsem to porovnal s úrovní současných českých sitcomů(spíše sitcomu), rozhodl jsem se jednu přidat. ()

Sofie.com

Podle toho co tady čtu koukám, že na slovensku se to moc nelíbí, ale já si myslím že je to o sto procent lepší než ta naše parodie na srandu! Já se dívám pravidelně a pravidelně umíráme doma smíchy. Luboš Kostelný je prostě geniální s tím svým opakováním, nevím kdo to vymyslel ale je to bomba. Skajka s tou svojí naivitou mě pravidelně dostává a stejně tak ostatní. Jen Miki mi tam trochu neladí, teprve si na něj zvykám, ale hrozně mi vadí že mu vůbec nerozumím co říká, snad se to časem poddá. u mě dobrý! ()

• Ženu Maroša Nagya sme v seriáli ešte nevideli, pritom je spomenutá skoro v každej epizóde. Jedná sa o odkaz na seriál Columbo (1971–2003). (EvilMatus)
  • Slávka Halčáková sa prvý krát objavila v trinástej epizóde prvej série s názvom "Ferove manželky" ako jedna z jeho manželiek, konkrétne druhá. V siedmej sérii už ale vystupuje ako Miňova (Ján Kroner) barmanka Kajla, čiže úplne iná postava. (Johnny.ARN)