Fontána pro Zuzanu 3

• Slovensko Fontána pre Zuzanu III (více)

Další osudy Zuzany, tentokrát z horké Afriky, kam se vypravila, aby pomohla příteli od nechtěné svatby. Na dva předchozí snímky nyní volně navazuje i díl třetí, odehrávající se v exotickém prostředí Viktoriiných vodopádů. Sem přijíždí Zuzana se svým kamarádem původně jako alibi, proč si nemůže vzít nevěstu, jemu určenou již od dětství. Jak už to tak ovšem bývá, vzájemné vztahy se komplikují. Z odmítané nevěsty se totiž vyklube krásná modelka a Zuzana potkává sympatického novináře. Snímek samozřejmě provází výborná muzika, na níž se podíleli Vašo Patejdl, Jožo Ráž, Ján Baláž, Laco Lučenič a Ibrahim Maiga. (oficiální text distributora)

haWranka odpad!

Už jsem to dlooouho neviděla... Skoro se to stydím říct, ale ve svých cca 12 letech jsem tenhle film sjížděla pořád dokola. Dneska už bych pravděpodobně hodnotila jinak, ale tak jako víte co...:) ----------------------------------------------Ták, znovu jsem to viděla. Po pěkných pár letech. A je jasný, kam to patří. Do odpadu a to minimálně! Hrůza! Hrůůůůza!!!! Jedinej vtipnej okamžik je Vápnova věta: "CO? Zase mě chce oženit!" Hrůzaaaa!!! ()

lucascus

Dialogy mezi herci jsou otřesné, prostě jsou to pouze srdcebolné fráze, které mají za úkol vyvolat silné emoce. K tomu samozřejmě napomáhá i neméně dojemná hudba a písně. Také je zde vidět, že je film nadabovaný - a to velice špatně. Hlasy se vůbec nehodí k postavám. Často to také vypadalo, že některé dialogy měly být asi vtipné, ale bylo to tak špatně formulováno, že zbyla pouhá trapnost. Ale přece jenom - české filmy v africkém prostředí, to se moc nevidí a za mou oblíbenou Evu Vejmělkovou, dávám dvě hvězdy. Co nadělám, nostalgie je sviňa. ()

GTS_PUNK

Ťažko povedať, či je záverečná časť trilógie Dušana Rapoša vôbec najhorším slovenským filmom. V každom prípade však možno povedať, že záverečná časť trilógie Dušana Rapoša je zlým filmom, a to aj na slovenské pomery. Snímka z roku 1999, väčšinovo odohrávajúca sa v Afrike, sledujúc jednoduchý príbeh s romanticky sa tváriacimi prvkami, je takisto diváckou uspávankou a tortúrou zároveň, pričom jediným zaujímavým prvkom v nej je celková bizarnosť. Napríklad čo sa dabingu týka. Prečo prakticky všetky postavy rozprávajú po slovensky (vrátane Afričanov), ale Zuzana (Eva Vejmělková) ako jediná po česky, a to aj napriek tomu, že v prvej časti trilógie rozpráva po slovensky? Alebo prečo je postava Ibiho (Ibrahim Maiga) predabovaná do otrasnej šušlavej slovenčiny v podaní Maroša Kramára? Otázky vyvstávajú aj v hereckej rovine. Prečo hrá postavu talianskeho sochára Marián Labuda, keď vo filme vystupuje skutočný Talian Alessandro Coari? To bol problém nájsť do Labudovej roly ďalšieho talianskeho herca? Hoci ide "iba o maličkosti", dobre demonštrujú, nad čím všetkým divák v spojitosti s týmto filmom uvažuje, keďže príbehová stránka prakticky nedokáže zaujať. Fontána pre Zuzanu 3 nebaví. Preto ani nemá väčší zmysel ju podrobnejšie hodnotiť. V prípade tejto snímky Dušana Rapoša stačí skonštatovať, že ide o zlý film. Ale - na rozdiel od mnohých iných "diel" - aspoň ako film pôsobí, pretože po technickej stránke (minimálne čo sa kamery týka) ide o počin zvládnutý. Za necelé dve hodiny diváckeho času však ani zďaleka tento výtvor nestojí. ()

`barocco

Este horsie nez som dufal... to ze sa na Slovensku zabudol tocit film uz beriem ako normalku, takze ziadne prekvapko, to ze vsak este aj Ibi Maiga vypada pri nakastovanom talianskom hercovi Alessandro Coariovi ako profesionalny herec tak to je bomba.... Samotny reziser sa sice vyjadril ze vyberali z katalogu a ze ked sa dotycny Talian dostavil na plac tak uz sa ho vraj nedalo poslat spat.... ale "vykon" Alessandra Coaria dal uz naozaj posledny klincek do rakvy tomuto snimku..... Tento film aj napriek vyslednej katastrofe ma par pozitiv. A totiz ze ked sa chce vie sa natocit obrazovo pekny film na Slovensku, pouzity filmovy material musel byt isto drahy ale obraz ako taky bol fantasticky. Film bol strihany v Hollywoodskej strizni, a je to vidiet. Za toto davam tu jednu hviezdicku.... ()

Arsenal83 odpad!

Kedysi jednohviezdie len pre soundtrack. Ale po náhodnou zahliadnutí, keď tento brak si dovolila RTVS odvysielať ako poctu Vašovi Patejdlovi, je to nefalšovaný odpad. Že Maigu dabuje slintavý Kramár ešte nejako akože pochopím, hoci nechápem, prečo šušľavého predabovali šušľajúcim. Ale dabovať ostatných tak, že im úplne inak idú ústa než zvuková stopa a dokonca Vejmělkovú predabovať tak, že rozpráva naďalej česky s pár slovenskými slovami, hoci minulé časti hovorila slovensky, to bol čo za prerod? Zmena občianstva? Rapoš nemohol svoju manželku viac zhovadiť a rovnako tak jej postavu, ktorá má len jeden rozmer. No a nejaký Coari mi už bol úplne ukradnutý, lebo ten sa zasnene kukal furt na Evu a na fontánu, ako by nevedel, čo ho vzrušuje viac. Jeho jediná herecká kvalifikácia bol fakt, že mu na celý život ukradli žiletky, a tak mu ostal romantický look prašivého zálesáka, čo sa nikdy neosprchoval, lebo však tá fontána furt nešla. ()

• Prvý slovenský film, ktorý bol nakrútený v angličtine, so zvukom DTS a postprodukovaný v Hollywoode (strih, zvuk) či Johannesburgu (laboratórne práce). (Raccoon.city)
  • Marilyn Ngondo, ktorá si zahrala postavu Nene, bola v čase natáčania filmu vyhľadávanou juhoafrickou modelkou pracujúcou v Londýne. (Raccoon.city)
  • Pri jazde na koni Eve Vejmělkovej vietor sfúkne klobúk, no hneď v ďalšej scéne ho má na hlave. (bruce939)