Duch doby: Dodatek

Režie:

Peter Joseph

Scénář:

Peter Joseph

Volné pokračování prvního Zeitgeistu, ve kterém se tvůrci již nesnaží nikoho o ničem přesvědčovat, ale pouze chtějí tímto filmem informovat co nejširší veřejnost. Zeitgeist: Addendum předvádí, že náš současný životní styl založený na penězích je jen velký podvod na celé lidstvo, v další části rozebírá vykořisťování a ovládání zemí mezinárodními korporacemi a celý film vyusťuje předložením návrhů na zlepšení života, společnosti a světa obecně. (wader)

Djkoma

Někdo se směje a někdo přemýšlí. Možná je to všechno jen hromada výmyslů a polopravd, ale i tak to stojí za zamyšlení a z něj (tedy minimálně u mě) neplyne nic příznivého pro dnešní společnost, která doslova díky školství a monetární politice vytváří svět stojící a padající na bankovkách a počtu nul na vašich účtech v bankách. Pokud někdo nevěří pohledu na výrobu peněz ať se zkusí sám zeptat, kde se tedy všechny berou, kde se bere (státní) dluh a další otázky (na výběr jich má opravdu hodně). Celá vize Venus projectu nelze brát doslova, je to utopická vize, která jen představuje jednu možnost, která by znamenala cestu správným směrem od společnosti založené na osobní výdělku a zisku. Největší smutek ve mě vyvolává, jak dokáží někteří uživatelé na celý dokument pohlížet jako na komunistický výplach ... holt někomu stačí nálepka "made in hollywood" a vše je hnedka skutečnější ;). Je škoda, že to co dělá člověka člověkem (a to nemyslím schopnost tvořit, ale spíše myslet) je někdy zavrženo předsudky a samozřejmým "to je pěkná blbost". Pro ty kteří se chtějí zamyslet Zeitgest předkládá dostatek "důkazů" i svých vlastních názorů a nechce za to nic. Jen 123 minut vašeho času a pak je vše na vás... Která ideologie vám tohle dovolí? ()

GodComplex

Dokonaly dokument, ktery sice neni tak divacky atraktivni jako prvni Zeitgeist, ale o to vic je esencialne zasadni a jde do hloubky. Addendum je proste vec, kterou je kriticky nutne videt (je to na googlu volne k dispozici, takze povinne vsichni otevrit oci, mozek a cumet!) Boze, ja tak nesnasim kapitalismus. "The illusion of democracy is an insult to our intelligence. In a monetary system, there is no such thing as a true democracy, and there never was. 10/10 ()

T2

Opäť trefne vystihnutí dokument o tom aké je ľudstvo voči sebe sebecké, arogantné,... a všetko toto prichádza len kvôli tým peniazom točiacim sa v nekončiacom biznise po celom svete. Dokument okrem pohľadu na zhýralé ľudstvo ponúka aj možné riešenia ako by sa dal spraviť svet lepším, pohodlnejším a krajším. /80%/ ()

Marek1991

Túto sériu pozerám od zadu, tretí diel bol pre mňa inšpiratívny, inovatívny a pravdivý. Druhý diel je pre mňa čiastočná pravda, avšak zjednodušovanie, onálepkovávanie a odsudzovanie skoro všetkého z dnešného sveta, tu je poriadne. Ja nesúhlasím s tým odsúdením vecí ohľadom kresťanstva, branie sveta takto, ako tu je podávané mi nedáva zmysel. Veci ohľadom teroristov, terorizmu, vojny v Afganistane, pádu svetového obchodného centra sú pre mňa dosť neoverené veci, skoro by som až povedal, že konšpirácie. Avšak vieme o dokumentoch, o stretnutiach, o vývoji pašovania a pestovania drog, v Kosove a Afganistane v tom majú dosť prsty Američania a aj NATO, či už priamo alebo nepriamo, taktiež vieme o akciách na zvrhnutie vládcov po svete, aj keď mnohí z nich boli diktátori, niektorí robili aj dobré a podstatné veci, ktoré niektorým ľuďom bili do očí. Je ťažko povedať, čo je pravda, pohľad na peniaze však v tomto filme bol vyšperkovaný veľmi kvalitne. Aj keď s mnohými vecami z tohto dokumentu súhlasím, niektorými nie, vadí mi najmä forma a tak sú to u mňa slabšie štyri hviezdy, s tým, že by som vám chcel dať do pozornosti projekt Venus a hlavne si pozrieť túto sériu a urobiť si na ňu názor, ale ako ľudia, ktorí by mali byť kultúrnymi kreatívcami by sme v mnohých veciach mali začať jednať, aby sme zlepšili svet nie pre seba, ale pre všetkých a nepoužívať na to nečestné metódy, lebo žiadny ušľachtilý cieľ nemôže ospravedlniť nečestné metódy, ako povedal jeden známy muž. ()

wellar

Davam tomu o 2 hviezdy viac ako Zeitgeist I... To preto, lebo som ocenil ako sa nas uz nesnazia za kazdu cenu SOKOVAT svojimi neuveritelnymi objavami z pofidernych zdrojov. Je pekne ako sa snazia prinutit k rozmyslaniu lenivych americanov. Samozrejme ze v hlbsej podstate maju pravdu s celym pohladom na system sveta. ( dlhy, ropa atd atd ) Ale ved to predsa vieme aj bez nanosu teatralnosti a patosu s akym nam do cele predostieraju. A druhu polovicu, ktora prinasa ,,kvazi ,,riesenie netreba velmi komentovat. Kto uz by sa snazil zlepsit svet ked sam vie ze nebude zat vysledky prace? Taki sme . Ja vidim nadej niekde inde a nie v projekte VENUS :) (ale cestovat 6400 kmh vo vakuovej tube krizom cez ocean by som chcel ) ()