Burn-E: Světlo galaxie

Krátkometrážní / Animovaný / Komedie / Sci-Fi
USA, 2008, 8 min

Burn-E je další z řady pixarovský kraťasů, tentokrát je součástí bonusů DVD a Blu-ray disků filmu Wall-E. Sledujeme svářecího robota Burn-E, který se snaží opravit anténu vně vesmírné lodi. Zůstane tam ovšem trčet, a to kvůli hrajícímu se páru Eve + Wall-E. Burn-E se ale zavřenými dveřmi nenechá odradit a snaží se dostat zpět do Axiomu - luxusního plavidla obézních lidí, avšak tím jeho peripetie nekončí... (Mertax)

Němi

Pixar nezklamal. Frustrovaný robůtek si během 8 minut získá stejně pozornosti jako ostatní z celovečeráku WALL-E. ()

klerik

Príjemný bonus. Ako samostatný film to má však tú chybu, že sa to silou mocou snaží mať súvis s celovečerákom, čo mi trochu vadilo. Burn-E si zaslužil samostatný príbeh. Inak opäť raz skvelá práca s robotími emóciami... ()

Stanislaus

Paralelní příběh jiného robota z veleúspěšného celovečeráku Wall-E aneb když už se smůla lepí na paty, tak se lepí pořádně. Vtipné, milé a vizuálně dokonalé. ()

Marek1991

Vyžmýkať z Wall-E aj to posledné, to sa dalo čakať. Pixar ma však tým nepotešil. Tento film bol nezmysel a bol zbytočný, je to len taký povrchný doplnok bez hĺbky. ()

corpsy

Pomedzi dobrodružstvo Wall-Eho a Evy na vesmírnom plavidle, sa udialo ešte jedno. A možno dôležitejšie. Vynikajúci kraťas, ktorý robí samotný celovečerák ešte lepším. ()

Fabrinka

To bolo úžasné, malý krátky doplnok k "Wall-E" . Niečo z druhého pohľadu, perfektný animák, a úsmevuhodná pointa. Bavila som sa. ()

Bat55

Ďaľší minimálne zaujimavý kraťas od Pixaru, ktorý je spojený vlastne s filmom Wall-E a časť z neho sa tam aj odohráva. Burn-E je povolaný, aby opravil anténu a Burn-E zostane "uväznený " vo vesmíre, pretože sa mu zatvorili dvere a nestihol to (to sme ešte mohli vidieť vo filme). Potom už len nasleduje to, ako sa dostal do vnútra lode atď. Vlastne je to film Wall-E, len z iného pohľadu, respektíve sa to nezameriava na Wall-Eho, či Evu, ale priamo na Burna-Eho. Ďaľší vydarený animák, ktorý očarí svojím príbehom, skvelou animáciou a pixarovským nádechom, ktorý tam je tak pekne cítiť. /80%/ ()

SarumanKo

Vynikajúce rozšírenie božského animáku Wall-E. Príbeh malého nešťastníka Burn-Eho, posadnutého poriadkom a čistotou, sa odohráva v univerze daného filmu a rozširuje jeho hlavnú dejovú líniu o známe udalosti videné z odlišnej perspektívy, pritom ale má svoj vlastný príbeh (niečo na spôsob tretieho Levieho kráľa). Audiovizuálne dokonalé, z pointy som šiel do kolien. Platí však to isté, čo pri Monsters a.s - pokojne to mohlo byť súčasťou pôvodného animáku. (85%) ()

ABLABLABLA

What the heck was that? Nějak mi to nepřišlo vtipné. Prostě robot dělal svou práci, která se ale furt něčím hatila... jediný vtipný okamžik byl až za titulky, kdy ho druhý robot "poplácal po rameni" a řekl "there, there". A ty záběry Eve a Wall-eho tam byly asi proto, aby lidi pochopili k jakému filmu byl kraťas vyhotoven. ()