Reklama

Reklama

Pět minut v nebi

  • Velká Británie Five Minutes of Heaven (více)
Trailer

Aby mohli žít, musí se nejprve vyrovnat s bolestnou minulostí.  V politicky rozbouřeném Severním Irsku se sedmnáctiletý protestant a člen ilegálních ulsterských dobrovolnických sil Alistair Little chce zapojit do dění, což si vyžádá život katolíka Jimmiho Griffina, staršího bratra Joea Griffina. Teprve jedenáctiletý Joe se nechtěně stane svědkem této sektářské vraždy a zbytek života žije pod tíhou výčitek své matky, která mu zazlívá, že dovolil, aby bratra zabili. Po více jak třiceti letech se oba muži mají setkat před televizními kamerami a hledat společně cestu, jak se s minulostí vyrovnat. Nikde ovšem není psáno, že taková cesta existuje. V komorním, dvěma cenami z prestižního filmového festivalu v Sundance ověnčeném dramatu německého režiséra Olivera Hirschbiegela excelují Liam Neeson a James Nesbitt. (Česká televize)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (72)

dormouse 

všechny recenze uživatele

Snímek o podivném vztahu dvou mužů, z nichž Allistair ve svých sedmnácti letech v rámci národnostních sporů v Severním Irsku zastřelil před očima malého chlapce jeho bratra. Tento malý chlapec Joe sebou nese celý život nenávist vůči vrahovi a Allistair zas neutišitelné výčitky. Příběh je dost nepravděpodobný, není napsán ani zahrán příliš přesvědčivě a mne osobně se nijak nedotkl. Vztek Joea v podání Diarmuid Noyese působí skoro komicky a Liam Neeson ze sebe nedokázal udělat zlomeného muže. V jednom místě dokonce film působí jako fraška, když se pracovníci televize pokoušejí o organizované setkání obou mužů v jakési britské variantě pořadu Dopis pro tebe. ()

HArna 

všechny recenze uživatele

Docela zajímavý námět,jak natočit skvělej film.Bohužel realizace značně pokulhává.Liam Neeson nezklamal,ale takovej James Nesbitt mě vážně vadil.Nevím, jetli to byl záměr,ale on mě nebavil.Navíc,od samého začátku film směřuje ke střetnutí dvou mužů-oběti a vraha.No a finále je možná ta největší slabina tohoto filmu.Prostě bych čekal víc a to od obou aktérů,zvláště pak od oběti.45% ()

Reklama

Hal_Moore 

všechny recenze uživatele

Velice minimalistické, emocemi přeplněné melancholické drama o setkání dvou mužů, jejichž životní dilemata nemůžou být rozdílnější, avšak oba dva spojuje jedina tragická událost, jež vše zapříčinila. Zatímco Liam Neeson působí stejně jako film samotný - melancholicky, pln emocí a hlavně minimalisticky, to projev Jamese Nesbitta je až přímo ďábelský a ďábelsky děsivý, místy až hyperaktivní a Nesbitt působí, jako by se měl každičkou minutou zhroutit. Oba herci předvedli naprosto odlišné herectví a já přesto tleskám oběma za to, jak si se svými charaktery dokázali poradit. Co se týče Five Minutes of Heaven, možná místy působí studeně, studeně a prázdně, stejně jako Neesonův byt. Závěr je sice trošku američtější a hraje divákovi na city, celkově jde však o hodně silné drama a hodně silný zážitek. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Film se silným a živě vyobrazeným tématem, se silnými hereckými výkony - který bohužel funguje jen do ukončení "televizní" konfrontace. Pak jako by někdo přehodil tu výhybku, co měl scénárista v hlavě, a jde to šupem dolů až k lehce WTF konci. Ta první část nicméně opravdu stojí za to, takhle poutavě, konkrétně a srozumitelně podané téma britsko-irského konfliktu jsem ještě neviděl. Celkově 70%, to důležité ale na 90%. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Alistair jako 17tiletý protestantský mladík zabije katolíka před zraky jeho malého bratra. Po 33 letech (jak příznačné) má prostřednictvím televizního pořadu dojít k jejich setkání. Liam Neeson mi tady přišel poněkud statický a postrádající emoce, což mi celkový dojem lehce pokazilo, ale na druhou stranu James Nesbitt byl famózní a jeho nervozitu přrd setkáním jsem takřka cítil. Stigmata války mezi protestanty a katolíky jsou pořád aktuální a vesměs z nich vznikají kvalitní snímky. Jako je třeba tento. 85% ()

Galerie (15)

Zajímavosti (7)

  • Eoin O´Callaghan získal irskou filmovou a televizní cenu IFTA v kategorii nejlepší drama. (Terva)
  • Guy Hibbert získal cenu BAFTA TV v kategorii nejlepší scénář. (Terva)

Reklama

Reklama