Reklama

Reklama

Ochránci a zabijáci

  • Čína Shi yue wei cheng (více)
Trailer

Revolucionář Sun Yat-Sen je na návštěvě v Hong Kongu, aby probral s ostatními členy odboje své plány na revoluci. Zásadním cílem je svrhnout zkorumpovanou dynastii Qing...  Píše se rok 1906 a my se ocitáme ve městě Victoria (britská kolonie Hong Kongu). Jediný muž drží ve svých rukou osud svého národa. Jeho jedinou ochranou je osm bodyguardů. Jejich úkolem je chránit nejen tohoto muže, ale také naději milionů lidí, postavit se stovkám zabijáků a bojovat až do posledního dechu…
Dr. Sun Yat-Sen, otec moderní Číny, málem přišel o život, když v roce 1911 nastolil revoluci a svrhl dynastii Qing. 15. října 1906 přijel do Hong Kongu na tajnou schůzku, kde měla být založena revoluční anti-Qing fronta. Podařilo se mu uniknout, když na něj vůdci dynastie poslali zabijáky. Ti na něho čekali všude, třímající v ruce smrtící zbraně. Naštěstí pro Sun Yat-Sena mu na pomoc přišel šéfredaktor místních novin a vlivný magnát, který tajně podporoval revoluci a rozhodl se mu poskytnout patřičnou ochranu. Najal skupinu na první pohled úplně obyčejných mužů a žen, kteří ovšem mají nevšední bojové schopnosti. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (40)

kikuka 

všechny recenze uživatele

V Číne sa schyľuje ku koncu poslednej dynastie Qing a revolucionári volajú po zjednotení krajiny ako demokratickej republiky, Sun Yat-sen, budúci prvý dočasný prezident (od 1912) a prvý líder Kuomintangu :) prichádza v roku 1906 do Hong Kongu, kde sa má odohrať jedno z kľúčových stretnutí Revolúcie. Vojská a zabijaci dynastie Qing sú v plnej pohotovosti, no ani spriaznenci revolúcie nezaháľajú a konajú si svoju čestnú "povinnosť" voči čínskemu ľudu. // Pomerne obšírne entré, v ktorom sa nám predstaví všetkých 12 hlavných, vystrieda cca v polke filmu naháňačka starým Kowloonom (Walled City, Star Ferry - inak, pekná štreka) s priebežnými mlátičkami. Niektoré nápadité a efektné, niektoré, žiaľ, strihané až oči bolia, resp. zbytočne sa nimrajú s "trailerovým" strihom cez zatmievačku. Škoda, bo kapitál by bol. Ale v tomto prípade nie je dôležitá HK old school, ale národ zjednotený pod troma princípmi: Mínzú (slobodná vláda ľudu), Mínquán (moc z/od ľudu) a Minsheng /-sheng:2.tón/ (vláda pre ľud; sociálna spravodlivosť). Výklad princípov je prispôsobivý. ()

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdami, neboť je tu mraky věcí, co film sráží (Hongkongské lození do zadku komunistům v Čině jako příklad) a zase mraky věcí, co to tlačí nahoru (Donnie Yen, honičky v ulicíh a výprava jako příklad). Nakonec nechávám tři, bylo to delší, než jsem doufal a než možná bylo potřeba. ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

,,Vláda lidu, ... skrze lid.... a pro lid. To jsou ideály budoucí Číny, ve které věřím.“.... Příprava revoluce dá zabrat všem disidentům bez rozdílu národnosti. Stejně tak filmy, pojednávající o odboji jsou si v mnohém podobné. My máme fašismus a Husa, Čína zase Japonsko a (třeba) Dr. Sun Wen. Bohužel, my nemáme Kung-Fu! Historický politický film, který cca 80 minut sleduje přípravy a předkládá ,,odborný politický pindy“, (zřejmě) aby více vynikla druhá půlka, plná slušné akce spojené s velkou dávkou patosu, který výborný dojem zase sráží. Každopádně příznivci jakéhokoliv odboje nemusí váhat, protože události, které vedli ke svržení dynastie Čching jsou zajímavé a myslím, že 3a½ * je známka odpovídající. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Nevím, kdy se stala první politická vražda v Hong Kongské historii. 2.) Chci vidět zajímavou sebevraždu D.Yena. 3.) Neustále mě přemlouvá Jirka Paroubek k revoluci. 4.) Jsem potomek dynastie Čhing. 5.) Píši esej na téma ,,Proč jsou hřbitovy plné hrdinů?“. PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ ** ()

Vavča 

všechny recenze uživatele

Žalbohu tento výpravný spektál se nepovedl jak měl. Zatímco v první půli je naplno vidět, že dramatický žánr, není zrovna doménou režiséra, ať jde o přiblížení, vykreslení postav, tempa filmu, vůbec přišlo mi to nějaké ospalé, hudební podkres jak kdyby nebyl, kamera jakoby se flákala bez cíle pořádného. Nejhroší je, že ani zavedené herecké kapacity tu nemají skoro co předvést. Zachraňuje to tak daleko akčnější druhá půle, kde i ty občasné dramatické momenty už nepůsobí jako školní cvičení na téma, co to měl divák cítit? Hu Jun i Donnie Yen válí, neztratil se ani Leon Lai v neobvyklé úloze mistra bojových umění. Hlavní úlohu tu obstarává Tony Leung Kai Fai, potěší malá rolička velitele policie, tu spíchl Eric Tsang, Fan Bingbing je jediná žena, co tu má trochu více prostoru, Michelle Reis tu má cameo, pořád je to kočka, proč ji sakra neobsazují častěji a do větších rolí? Je tu prostě moc postav na malém prostoru a to nikdy nedělá dobrotu, pokud to režisér neumí pohlídat. Ve druhé polovině nečekaně dobrý soundtrack. Ale celkový dojem z milosti za tři. Jestli tohle má být nový trend zfúzování čínské a hong kongské kinematografie, tak bohové nás chraňte. Přežil bych v poslední době tu silně vzrůstající tendenci pořád točit něco na objednávku na oblíbenou trojku témat jisté strany = historie, vlastenectví, legendy. Jenže jak historická, tak filmová hodnota těchto děl je většinou dost slabá a není to ani moc zábavné sledovat. Ach jo, kdy to soudruhy z Číny přestane bavit a strčí si svoje omezení a Úřad pro tv rozhlasové vysílání tam kam slunce nesvítí. Jejich činnost táhne filmový průmysl dolů, to není o množství peněz a hvězd ve snímcích, ale vysvětlujte to někomu, ani o tom ,že dám na stoličku režiséra známé jméno. Teddy Chan ať už dělal s vědomím autocenzury, přímého nebo nepřímého zásahu, látku prostě úplně nezvládl a druhá půle jasně ukazuje, že on má navíc. Pokud přistoupím, na to co tu píše Adrian, tak je to cesta do pekel na asijskou kinematografii koukám i proto, že je asijská a liší se od ostatních! Soupeřit s Hollywoodem mi přijde jako dost směšně malá ambice a hlavně zbytečná(hlavně tento snímek se nemůže podobně laděným USA filmům rovnat). Pokud tohle měl bý spektál, co měl zaujmout zahraniční publikum, které je nováčkem v asjiském prostoru ,tak myslím tento snímek selže. Musím souhlasit, že pokud to mělo působit trochu více realisticky, tak si to mělo udržet jednotný styl bojových scén, buď všechny nadsazené a podřídit je hyperstylizaci, atrakci pohybu, nebo se striktně držet realistického, případně kvazi realistického pohledu na věc. Střih je navíc někdy zbytečně rychlý a roztěkaný,což v bojových scénách zamrzí. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Predstavovačka postáv, ktorá bežne trvá 20-30 minút tu je natiahnutá na 80 minút. Pritom tá stopáž naviac postavám v nejakej väčšej hĺbke nepomohla. Je ich tu proste príliš veľa, takže nakoniec aj tak má každý z nich príliš málo priestoru na to, aby sa divákovi poriadne dostali pod kožu. Postavy fungujú hlavne vďaka charizme hviezdneho hereckého obsadenia, ktoré tu bohužiaľ na pár výnimiek nemá čo hrať. Ale fanúšika Ázie poteší aspoň výskyt všetkých tých hviezd a môže si postupne odškrtávať kto všetko sa tu objavil. Po 80 minútovom čakaní plnom revolučných fráz sa konečne rozbehne hodinové akčné inferno. A to nie je oveľa kvalitnejšie prevedené ako načrtnutie postáv. Merítko bitiek je síce rovnako veľkolepé ako gigantické kulisy, ale nie je tu žiadna výnimočná scéna na ktoré by ste nezabudli. Bitky sú dosť predrátované a zbesilo zostrihané. Nie je to úplne neprehľadné, ale nie je čas si akýkoľvek chvat vychutnať. Teda, nie že by sa tu nejaký fakt skvelý našiel. Všetko je to len taký solídny štandard na jedno pozretie rovnako ako samotný film. Tentokrát mi ale aspoň nevadilo to lezenie do zadku Čine záverečným vyznením filmu. Aspoň v tomto smere je to podané akceptovateľne. Aj keď to burcovanie proti zlej nadvláde je vzhľadom na súčasne protesty v HK trochu ironické. 6/10. ()

Galerie (57)

Reklama

Reklama