Reklama

Reklama

Německý vývoj tajných zbraní je třeba zastavit za každou cenu. Píše se rok 1943 a na bojištích druhé světové války se karta začíná pomalu obracet v neprospěch Třetí říše. Hitler však hrozí, že s pomocí nově vyvíjených tajných zbraní dokáže Spojencům zasadit rozhodující úder. Za této situace dostává britská vojenská rozvědka zprávu o podezřelých německých aktivitách v Peenemünde na baltském pobřeží. Winston Churchill pověřuje ministra Duncana Sandyse, aby tyto aktivity prověřil. Navzdory skepsi fyzika profesora Lindenmanna je Sandys přesvědčen, že zde probíhají práce na vývoji nového druhu raket. Peenemünde je bombardováno, nikdo však nepochybuje o tom, že Němci své úsilí ještě vystupňují. Sandys proto vybaví poručíka Johna Curtise identitou nedávnou zemřelého holandského raketového inženýra a posílá ho do Německa, aby výrobu raket sabotoval. Hvězdně obsazené a realizačně velkoryse pojaté válečné drama natočil britský režisér Michael Anderson. (Česká televize)

(více)

Recenze (60)

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Operace, jejíž aktivace i zhodnocení je zahaleno do dýmu Churchillova doutníku, podpásovka producentského pasáka Contiho, který dá Loren do titulků na první místo a pak ji zákazníkovi půjčí jen na 15 minut, paňác Peppard, kterému by se nerozčísla pěšinka ani kdyby stál půl metru od spalovací trysky V-1, občas nečekané ukončení některých charakterů a konec v podzemním komplexu ve stylu tehdejších Bondovek. Po technické stránce odpovídající době vzniku, ve způsobech míchaní faktů a fikce bez nějaké zásadnější atraktivity pro diváka.. ()

Han22 

všechny recenze uživatele

Špionážní válečný film, ve kterém Němci vyrábí ve velkém rakety schopné zničit Londýn a Anglie vysílá trojici vědecky i jazykově vybavených špionů aby raketový program infiltrovali a zničili. Hned od začátku se na ně lepí smůla - jeden z vybraných vědců je hledán policí pro vraždu, na dalšího čeká manželka. Anderson byl dobrý režisér, takže jednotlivé scény jsou slušně natočené (hrdinská a přesto zbytečná smrt jedné z postav, explozivní finále), celkově je to ale docela průměr. Většinu filmu se moc neděje, finále s podzemní továrnou připomíná odvar z bodovky, černobílé dokumentární záběry v barevném filmu také nepotěší a chyběli i známější a lepší herci. 3*. ()

Reklama

eye candy 

všechny recenze uživatele

O filmu Operation Crossbow se dá říct, že jde o svkělé válečné drama se Sophií Loren. Pochopitelně musíte být velcí optimisti, abyste si nevšimli, že Sophia Loren se zde objeví ve velmi zanedbatelném množství a svým mírně afektovaným výstupem zanechává dojem převoněné osoby v malém prostoru. Kladem je, že se film dokáže v některých momentech vyhnout zažitým postupům a ačkoli námět není zvlášť originální, určitě by mohl fungovat aniž by postrádal dramatický náboj. Bohužel kvůli otrocké režii působí snímek odtažitým (tak trochu dokumentárním) dojmem. Lehký nadprůměr 3* ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Ďalší z rady britských vojnových filmov o tajnej a odvážnej operácii s cieľom otočiť vojnu v prospech spojencov, podobné ako filmy Operace Frankton, Letka Moskytů, Ponorka X-1, Operace Vzteklý pes či Ďáblové v oblacích. Akcia nie je síce bohatá, dostaví sa viacmenej až v závere, ale prípravy na ňu sú celkom pôsobivé a nechýba pri nich napätie. Rovnako zaujímavé sú aj skúšobné lety Nacistov s ich pilotovanými raketami. Celkovo posovia scény z nacistického veliaceho a výskumného tábora dostatočne vierohodne. Peppard ako posila od Amikov nie je síce zapamätateľný, ale zo skúseností z predchádzajúcich filmov sa na takéto role celkom hodí. Zato Lorenová, ktorá je uvedená vo filme ako prvá, vyzerá o 10 rokov staršie, ako v má v skutočnosti a prekvapivo je jej postava skôr do počtu. ()

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Příběh, který navzdory nosnému námětu působí v některých ohledech maličko ... řekněme neprůbojně. Nicméně detailně přibližuje jak začátky vývoje raketových systémů dlouhého doletu v nacistickém Německu za Druhé světové, tak i nezměrné úsilí Britů o jejich likvidaci, přičemž ani jedna ze stran si nemohla dovolit brát jakékoli ohledy na životy jednotlivců ... 3,5* ()

Galerie (32)

Zajímavosti (3)

  • V záběru, kdy vidíme hranici mezi Německou říší a Holandskem, je vidět vlajka používaná Německem až po 2. světové válce, tedy černo-žluto-červená. (WolfIssen)
  • Lilli Palmer vyhrála Cenu San Sebastián za nejlepší ženský herecký výkon v roce 1965. (Cucina_Rc)

Reklama

Reklama