Bylo, nebylo

USA, (2011–2018), 114 h 2 min (Minutáž: 41–45 min)

Hudba:

Mark Isham

Jennifer Morrison, Ginnifer Goodwin, Josh Dallas, Lana Parrilla, Robert Carlyle, Jared Gilmore, Colin O'Donoghue, Lee Arenberg, Emilie de Ravin (více)

Série(7) / Epizody(156)

U dveří lovkyně uprchlých zločinců Emmy se jednoho dne objeví malý kluk, který tvrdí, že je jejím ztraceným synem. Podle něj jediná Emma dokáže zvrátit hroznou kletbu, kterou uvrhla zlá čarodějnice na celou říši pohádek... (TV Prima)

oleg121

Po prvých piatich dieloch spokojnosť. Je jasné, že spomedzi všetkých hercov exceluje najmä Robert Carlyle (hoci má málo priestoru), nič to ale nemení na tom, že ide o unikát s perfektným obsadením. ()

michael.film

Príbeh ktorý v sebe ukrýva množstvo ďalších. Len málo kto pochopí v čom je tento nápad tak úžasný, no ale čo sa týka vizuality, pripadá mi umelo, postupne sa nám otvára vstup do minulosti každej jednej postavy, čo sa deje v rozprávkovom svete samozrejme rýchlejšie. Naša Snehulienka vyzerá lepšie ako Marry Margaret, Ginnifer Goodwin asi nieje zvyknutá na hranie rozprávkovej postavy, no čo sa týka jej hereckého výkonu pri hraní Marry Margaret v našom svete - To už je čo povedať... PS. Netušil som že Martinko Klingáč je medzinárodná rozprávka =D ()

pomada

Spojenie takmer všetkých rozprávkových bytostí do jedného sveta (v druhej sérií aj už aj postáv z fantasy románov ) a vzájomné prepojenie ich príbehov bol od scenáristov dobrý nápad... Obsadenie R.Carlyle -ho do jednej z hlavných postáv výborný ťah (hlavne ako mr. Gold fantastický) Výprava pôsobí trochu lacne ale podstatný je príbeh. Trochu mi vadili občasné príliš dokonalé preslovy Henryho - na to žej je len chlapec tak rozdáva rady ako keby mal prežitých 50 r. života zo všetkými strasťami.... ...dúfam že sa to v 2. sérií uzavrie a nebudú to naťahovať (rozprávky sa po väčšine končia - a žili až kým nepomreli) a nakoniec seriál stratí všetko svoje čaro.... (TV) ()

Korra

Tohle se prostě musí vidět. Něžné pohlazení po duši, kde kladní hrdinové jsou kladní, ale přesto rozhodně ne nudní, a záporákům musíte občas trochu fandit, protože jsou to taky lidi se svými touhami, láskami a bolestmi. Prostě krása, ve které se, pravda, občas někomu vyrve srdce z hrudi. Doslova. Na rozdíl od Grimm zde tvůrci naplno využili možnosti, které jim téma nabízí. Pohádkový svět je trochu změněný oproti klasickým pohádkám, ale ve všem podstatném zůstal stejný........Nikdy ještě nebyla zlá královna takhle uhrančivá a krásný princ je nejen hodný, ale i odvážný a akční. Ano, občas jsou triky trošičky slabší, ale plně to vynahrazuje příběh a invence. ()

kristeee

Jsem z tohoto seriálu naprosto nadšená... líbí se mi prolínání pohádkových příběhů a reality.... nemůžu se nabažit dalších dílů a s nervozitou se každé pondělí probouzím a stahuji nový díl :-) Rozhodně doporučuji dál a radím, nenechte se odradit prvním dílem, který mě také nebavil, ale od druhého dílu, je seriál plný akce, takže se rozhodně nenudíte. Samozřejmě se dá předpokládat, že Once Upon A Time bude mít spíš dámské obecenstvo, protože chlapi asi moc rádi pohádky nemají.... Prostě skvělá oddychovka, která mě nechá snít o pohádkovém světě a díky níž se můžu dojímat nad tím, že dobro (snad) zvítězí :-D Ráda bych dále vyzdvihla herecké výkony a samotné postavy tohoto magického seriálu.... asi nejvíce mě zaujal Rumpelstiltskin, v podání úžasného Roberta Carlylea, kterého musí prostě každý milovat.... jeho smích je bezkonkurenční a interpretace oslovení: "deary" je prostě perfektní.... Zatím jsem velmi překvapená všemi herci, protože většinu bohužel neznám a myslím, že hrají krásně. Doufám, že tento seriál bude mít hodně sezón a bude nás vtahovat do svých pohádkových chapadel co nejdéle.... Kdybych měla tu možnost, dám 10* :-D ()

50andy

Kúzelné a hravé. Časom sa rozprúdi a začne viac zamotávať. Rozprávkové časti sú skvelé a pripomínajú mi napr. Legend of Seeker. Avšak Ema (Morrison) je pre mňa nezaujímavá, všedná. Zato pán Gold (Carlyle) je úplne skvelý. Hudba je krásna rozprávková a celkovo je seriál pre mňa príjemným rozptýlením a prekvapením. ()

majo2060

Viem napísat len wow :) velmi ma oslovil tento seriál a najme nový pohlad na svet rozprávok :) je to iné moderné a perfektné prečo by nemohla byť karkulka vlkodlak v dnešnom svete je to možné proste hodnotím to nadmieru pozitívne aj tá zlá mrcha Regina má niečo do seba :) som zvedavý na pokračovanie :) ()

bee.el

Hodnocení 3-4*, velmi hezky vymyšlený seriál (s tím zpracováním už je to krapet horší, ale co...). V druhé sérii mi už ta pohádková linie přijde trochu přitažená za vlasy (moc nechápu, co tam dělá Mulan...). Netuším, jestli jsou všechny dobré postavy tak pitomě napsané, nebo naopak ty záporné tak dobře, ale od první chvíle si mě naprosto získali Rumplestilskin a Regina - hlavně zlou královnu považuju za zcela brilantně zahranou i vymyšlenou postavu. Na druhou stranu kladní hrdinové, počínaje Sněhurkou a jejím princem, kteří mi v pohádkovém světě nepřišli až tak protivní, jsou absolutně k nevydržení ve světě reálném. Henry je kapitola sama pro sebe a Emma je přibližně tak od půlky první série podobně k nesnesení jako její rodiče. Takže jedinou kladnou postavou, kterou mám ráda je Belle, ale ta patří k Rampelníkovi, čímž se dostávám zpátky k záporákům... ()

Dandynes

Od prvního dílu mě seriál uchvátil. Konečně seriál, který je jiný, nenásilný a dokáže si diváky podmanit svou poutavou atmosférou a propracovaným příběhem. Napsané zápletky a jejich postupné odhalování jsou naprosto dokonalé. I nápad prolínání našeho světa a pohádkového je velmi pěkně zpracován. Mou nejoblíbenější postavou je Mr. Gold /Rampelstiltskin. Trpím slabostí pro Roberta Carlyla a jeho herecký talent. Dokáže každé postavě dát to nejlepší a u postavy Rampelníka se mu to podařilo dvojnásob. Rozhodně doporučuji v původním znění s titulky, protože předabováním ztrácí postava své kouzlo (nikdo nedokáže napodobit ten dokonalý hlas Golda a vyšinutý smích Rumpela). Také postava královny má své kouzlo – když pominu Regininu naprosto skvělou garderobu, nejvíce jsou na ní působivé manipulační schopnosti. Bez těchto dvou postav by seriál nebyl tím, čím je. Doufám, že budou minimálně další dvě série, ať je na co se dívat. // All magic comes at a price, Dearies. ()

4abc4

Ačkoliv jsem na seriál narazila úplnou náhodou a začala se dívat spíše proto, že nic lepšího jsem nenašla, nakonec mě to až obdivuhodně překvapilo. Miluji pohádky a miluji dramatičnost moderního světa - zde je oboje. Proplétání pohádkového děje s "realitou" je skvělý nápad a opravdu hodně to na mě zapůsobilo a vtáhlo mě to do děje tak, že jsem se skoro celou 1. sérii nemohla odtrhnout. Musím uznat, že druhá série se mi líbila, možná díky tomu, že to očekávané zrušení kletby nebylo až na konci seriálu, ale už v první sérii, o něco méně, ale i tak si tento seriál zaslouží 5 zcela zasloužených hvězd! ()

ajne

Musím říct, že jsem ze začátku nečekal mnoho. O to víc mne celý seriál překvapil. Směs pohádkových dějů (ovšem ne v podání pro děti) s realitou stvořila zábavný koncept. A musím smeknout klobouk tvůrcům, protože ačkoli na hlavní dějovou linii nabalili spoustu subpříběhů, tak jako divák si nepotřebuji v hlavě srovnávat děj. Návaznost je prostě vypilovaná do detailu a bez špetky námahy se orientuji v celém příběhu. Pár nepřesností či nedokonalostí by se našlo, ale celkově to je výborný seriál, který si mne získal. Jediné co mi trochu vadí je Jennifer Morrison, pro mne to není příliš sympatická herečka. Ale roli zde zvládá dobře, takže OK. Jen ty triky vypadají někdy trochu zastarale, hlavně s ohledem na rok vzniku seriálu, ale to už dojem nemůže pokazit. ()

E.Company

První série byla ještě jakž takž koukatelná ale postupně to jde z kopce. S02 je už nesmyslná nastavovaná slátanina a ten malej fracek je krajně nesympatickej :) ()

ketie

Náhodou, mně se tento seriál rozhodně líbí. Aspoň mám na co koukat. Seriál se mi zdá hodně zajímavý a dobrodružný. Je sice pravda, že se mi zezačátku moc nezamlouval, ale taky byste neměli hodnotit hned po prvním nebo druhém díle. U mě má prostě pět hvězdiček. PS: Pohádek je málo a tohle mi je aspoň trochu připomenulo. UPDATE!!! Tak po pěti odkoukaných sériích jsem se rozhodla trochu ubrat z hodnocení a přikláním se k tomu, že tvůrci se snaží trochu vařit z vody (ale zatím je té vody dost, tak se uvidí, co tvůrci ještě ukuchtí ;-) ALE I PŘESTO U MĚ STÁLE PLATÍ, ŽE JE TO JEDEN Z DALŠÍCH NEJPROMYŠLENĚJŠÍCH A NEJPROPRACOVANĚJŠÍCH SERIÁLŮ, které se zatím natočili, proto čtyři**** (i když se už na tento seriál dávno nekoukám, stále u mě bude mít určité kouzlo hlavně díky první sérii) ()

visvanathan odpad!

Toto je ten skvely serial, o ktorom mi tolko hovorili? POMOOOOC....uz nikdy viac - dnesna generacia deti uz asi nacisto otupela voci kvalite, staci im pozlatko. JEDNYM SLOVOM = NUDA. ()

TONYNKO

SPOILERY 1.Séria: Skveli napad po ktorom som hneď skočil ( väčšinou nad serialmi dlho váham ). Pilot navnadí ešte viac. Ľubi sa mi prelinanie dvoch dejvých línii a veľmi eee... netradične pojatie rozpravok ( viz. vlkodlak Karkulka ). Regina je strašna špina ktorej prajem v buducnosti pomalú a bolestivu smrť, Rumpelstilskin ( označenie Martinko Klingáč sa ale vazne ani trolilinku nehodi na toto podanie ) kade chodi tade šali ale je najzaujimavejšia postava vo vybornom podani Roberta Carlylea. Vadili mi niekedy zle triky, otrasny strih pri akcii a fakt že Karkulka je krajšia než Snehulienka :-). Finale bolo skvele a obdivuhodne vzhladom na to že kliatba bola skutočne zlomena čo by som skor čakal až na konci serailu. Taktiež suboj Emmi s Drakom prelinany so subojom Krasona s Drakom bol zaujimavy ale zas ten strih. Celkovo sa teda jedna o velmi skveli a zaujimavy serial a som zvedavi o čom bude 2.seria :-). Po 2. zhluadnuti zvysujem na plny počet. A to za skvele finale kde ma pri každej druhej scene až extremne mrazilo :-) 10/10 2.Séria: Epizoda Broken dobre rozbehne pretože má zaujímavy dej. Kliatba bola po 28 rokoch zlomená a je zaujimave pozerať ako sa s tým vyrovnajú. Ale dalšie epizody sú slabšie pretože serial hlada niečo čo by mohlo byť pre 2.seriu to čo bola kliatba pre 1.seriu. Ale niekde od 6.epizody Tallahassee sa to rozbehlo. Scenáristi spravili nekolko skvelých krokov. Tajomný otec Henryho z ktorého sa vyklube Goldov syn Baelfire, temná Snehulienka ktorá zabije Coru, prvý den v Storybrooku, večne dobrú Belle ktorá robí Golda dobrým Regina zmení na barovú Lacey ktorá robí Golda zlým, Henry- skáza Rumpelníka, okolný svet spoznáva Storybrooke skrze absolutne nesympatické duo Greg ( Owen ) a Tamara ( nenávidím ju ) atď. Regine som tentokrát dokonca fandil ( ako sa može človek polepšiť ked ho každý vidí len ako zloducha ). A na záver epické finále kde nám ukážu Neverland. Finále je skvelé a má prekvapivý koniec ktorý slubuje do buducnosti skvelú zápletku. 10/10 3.séria: Prvá polovica- Prvá séria bola rozpravkové drama, druhá rodinne drama, tretia seria je v prvej polke temné napínave fantasy. Neverland je uplne iným miestom aké poznáme, Peter Pan nie je ten dobrý chlapec v punčochách. Neverland je miestom uplnej beznádeje a Pan je malý zakomplexovaný hajzlík. Tento ťah tvorcom fakt vyšiel. Prvá polka je napínavá, dramatická a po prvý krát som sa skutočne bál o to či sa všetci štastne dožijú konca ( nakoniec to predsa všetci nezvládli ). Zimné finále je najmrazivejšia a najemocionalnejšia epizoda celeho serialu. Druhá polovica- Najviac zaujme záhada okolo novej záporačky. Zelena možno není taká mrazivá ako Pan, ale zdá sa že pre hrdinov predstavuje ešte väčšiu hrozbu. Ja som Zelenu po 15.epizode nemohol ani cítiť kedže mi zabila moju oblúbenú postavu. Práve smrť tejto postavy bola najväčším omylom akého sa tvorcovia dopustili. Celý seriál nás presviedčajú že pravá láska vždycky zvíťazí a nakoniec ju zabijú dokonca hlavnej hrdinke ? A to preto lebo nejaká časť divákov si žiada aby skončila s niekym s kým má dobrú chémiu a v USA nepropagujú nič iba Captain Swan ? Prepáčiť ím to mi pomáha iba to že s Hookom to Emme ozaj svedčí a ja som ím nakoniec začal fandiť. To sa stalo v úžasnom finále. Cestovanie v časom ja rád a to velmi a som rád že aj tu sme sa ho dočkali :-D. Za zmienku stojí ešte Outlaw Queen. Velmi sympatický párik a hlavne Regina sa konečne polepšila. S Robinom jej to svedčalo a bola štastná ale tvorcovia to nakoniec museli zničiť. Aj ked nebol by som taký negatívny ako väčšina fanúšikov na fan stránkach. Je to predsa rozpravka ( no vlastne už ani nie ) a ak nemali problem spravit to s Nealom, tu tomu nebude inak. 10/10 () (méně) (více)

Acner

Nemůžu si pomoct, ale naprosto mě to polapilo! Hltám díly jeden za druhým a líbí se mi objevovat skryté příběhy pohádkových postav, které nám v těch klasických byly zamlčeny. Vím, že místy seriál pokulhává - třeba v "kulisách" a provedení pohádkového světa, ale můj dojem to nekazí. Takže po shlédnutí 17 dílů první série (během tří dnů :-D) jsem opravdu nadšená. A snad mi to vydrží... Po druhé sérii jsem nadšená už trochu míň, neboť vyprávění (hlavně to pohádkové, kde už hlavní osudy postav ve Storybrooku byly vyřčeny) ztratilo trochu náboj, nové charaktery to však zase rozhýbaly, jen je škoda, že druhá série neměla nějaký hlavní motiv a byla roztříštěna do menších částí, hodně jsem však ocenila "černý puntík" pro Sněhurku. Takže shrnuto: 1. série 100%, 2. série 90 % (baví mě to prostě furt). ()

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Star Wars v televizi?

Star Wars v televizi?

07.08.2016

Kdo by zapomněl na Star Wars: Underworld? Ještě než George Lucas prodal Lucasfilm, objednal si 50 scénářů k epickému seriálu, který měl navázat na Epizodu III. Projekt se nikdy nerozjel a nakonec se… (více)

Čeká nás Trainspotting 2?

Čeká nás Trainspotting 2?

08.09.2015