Bylo, nebylo

USA, (2011–2018), 114 h 2 min (Minutáž: 41–45 min)

Hudba:

Mark Isham

Jennifer Morrison, Ginnifer Goodwin, Josh Dallas, Lana Parrilla, Robert Carlyle, Jared Gilmore, Colin O'Donoghue, Lee Arenberg, Emilie de Ravin (více)

Série(7) / Epizody(156)

U dveří lovkyně uprchlých zločinců Emmy se jednoho dne objeví malý kluk, který tvrdí, že je jejím ztraceným synem. Podle něj jediná Emma dokáže zvrátit hroznou kletbu, kterou uvrhla zlá čarodějnice na celou říši pohádek... (TV Prima)

77Ivana

Pěkně natočený seriál, kde je propojená pohádka s realitou. Rampelník v podání Roberta Carlyla nemá chybu. ()

Eratashi

Zajímavý. Zjistila jsem, že Sněhurka je nudná postava, Spasitelka je o ničem. Zlá královna je pouze zraněná žena, kterou všichni využívaj a nikdo ji nepomůže. Jediná zajímavá postava nakonec zůstává Rampelskin. Nějak jsem při tom ztratila víru. ()

Loooki

3 dôvody na pozeranie Once upon a time. 1. Zlá kráľovná - jedna z najväčších bitch na televíznej obrazovke ever! 2. Snehulienka - Ginnifer Goodwin ma púta svojím krásne očarujúcim pohľadom už od seriálu Big Love a tu je to ešte lepšie 3. Boj dobra so zlom - to všetko s trochou rozprávkových postáv, intríg, veľkej lásky, sklamania a štipky Rumplestiltskina je jedno veľké rozprávkovo (vtipné) čarovné pozeranie! Update po II.sérii, viditeľne vidieť, že je to od tvorcov Lostu. Hodnotené po III.sérii. ()

Ben Nevis

Prozatím po dvou dílech nebudu hodnotit, ale odvázaná z toho nejsem. Motivace zlé královny jsou vysvětlovány moc dopodrobna na to, aby dávaly smysl (proč zaklít někoho tak, aby si vedl více méně příjemný život? Královna musí obětovat někoho, koho miluje nejvíc a nezabije sebe) a herecké obsazení mi neučarovalo. Kluk je moc přemoudřelý, Morrioson vypadá staře a královna je rozhodně krásnější než Sněhurka. Jako pohádka funguje dobře, jako příběh pro dospělé ne. Edit: Seriál v rámci žánru funguje, ale je to fakt pohádka a žádné dark fantasy. Nejcharismatější postavou je zlý čaroděj Robert Carlyle. ()

RakeW

Zatím to celé stojí na hereckých výkonech několika jedinců, protože pomalý rozjezd a úvod do nezvyklého světa nedovoluje přílišné zamotávání zatím pohádkově jednoduchého děje, který bohužel díky zvolenému vyprávěcímu stylu tak nějak postrádá větší nádech tajemna (pár slušných nápadů tam ale je, třeba čas a vzpomínky). Jennifer (s motorovkou!) vládne a za ty dvě hodinky si mě získala víc než za celou dobu, co se promenádovala v House M.D. Čisté zlo v podobě záporačky Lany Parrilla jí v tom solidně sekunduje. Potěší zejména slizký Carlyle, který určitě ještě pořádně vystrčí růžky. On jediný je ale také zajímavý na pohádkové lince, která sice představuje základní kámen příběhu (stajně jako nepříjemný přehrávající klučina), ale bohužel nepůsobí o moc líp než výpravné porno (k mým nejoblíbenějším rekvizitám patří pohádkové poprsí okřídlené víly). I ušatá Sněhurka má v reálu mnohem větší říz. Určitě ale budu sledovat i nadále. // Hm, tak nic, po nějakých deseti dílech jsem to vzdal. Nějak se mi to přejedlo. ()

Axident

Po dvou dílech velká spokojenost a očekávání. Evidentně je potřeba vymýšlet větší a větší praštěniny a zrovna tenhle nápad je velmi zábavný. ()

Hermez

Přemýšlím o námětu - vystříhat jen části z "reálného" světa a slepit je dohromady bez příběhů ze světa pohádek. Mohl byto být zajímavý psycho-thriller. Každopádně tak, jak je, si seriál ode mě vysloužil plných 5 hvězd. Překonal má očekávání o tom, že jsou seriálová témata dost vyčerpána všemi jako Lost, HIMYM, TBBT, CSI:..., House... Zapojení pohádek á la Arabela v Hollywoodském napínavém podání jednoduše funguje. ()

Elbarto08

Jak krásné to všechno na sebe navazuje, jak brilantně je to vymyšlené, úchvatně předělané originální pohádky. Královna je nesnesitelná mrcha, a přesto jse si ji zamiloval. A vůbec, většina postav jsou....prostě skvělé! Jenom trochu kazí dojem ty leckdy nevydařené efekty, ale nikdo není dokonalý :) ()

bagetka007

Trvalo mi takřka 10 dílů, abych se s takovouto formou seriálu vypořádala. Zvláště s mnohými pohádkovými částmi jsem měla problém. Každopádně postava Rumpelstiltskina (někde to je misspelled jako Rumplestiltskin) je skvělá a 12. díl na motivy "Beauty and the Beast" jsem si vyloženě užila. Každopádně musím uznat, že jsou epizody velmi nevyvážené, jen málokterá mě do sebe vtáhne. Včerejší 14. díl s trpaslíkem a vílou mi přišel jako jeden z nejslabších... ()

Ydrosten

Kdyby vypustily polovinu scén a daly tomu kabát " minisérie " tak o 8 dílech , byl bych asi šáhl pro další hvězdu. Tak nevím , ale poslední dobou mi začíná čím dál víc vadit otevřené konce jakých koliv seriálů. Proč proboha nemůžou aspoň jeden seriál uzavřít tím že všechno bude jen v téhle sérii. 1 série jeden příběh. Tečka nazdar. Musím uznat že nápad měly dobrej - pohádka tak trochu jinak. A Robert Carlyle mi tady opět coby padouch perfektně seděl ( slizák jak má být ) ()

kerkulka

Pořád mě to baví, těch 45 minut mi vždy přijde jak 1 a pokaždé se těším na pokračování... odraženo od základů starých dobrých pohádek, které všichni známe (ale, opravdu?) - tenhle seriál přináší něco nového, to "něco", co prostě nemůžete jen tak nechat být:) Update: Někdy po čtvrté sérii jsem to zabalila. Henry je na pěst a jak to tak bývá, s přibývajícími řadami klesá kvalita... Škoda. ()

gumbo

BYLO, NEBYLO....Příjemné překvapení. Je těžké nespoilerovat a přitom jmenovat klady tohohle seriálu. Po první sezóně: Zajímavě spojené příběhy z obou stran a dobře vyřešená epizodičnost, kdy každou jednotlivou pohádku/postavu si představujeme v "důležitém" kontextu pro daný moment. Pohádková se mi líbí víc, protože většina postav má jasnou motivaci a tudíž je i jejich konání logické, což v té reálné jaksi (logicky) chybí (prostě se moc nedá věřit konáním postavy, která má vymazané vzpomínky). Seriál má dost emocionálních momentů, které (hlavně v pohádkové části) působí skvěle a jsou hlavním držákem seriálu Kdyby se vynechal nudný lidký svět a zůstaly jen ty drsné pohádky, tak hodnotím ještě o stupínek víš.. - Hard-core pohádky - 75% ()

Gaia.M

Mám ráda přesně tento typ seriálů, kde jsou realistické prvky stejně tak, jako prostor pro fantazii. Zrodil se báječný nápad a jeho zpracování mě osobně nezklamalo. I herecké obsazení mi dokonale sedlo. Nezbývá mi, než se těšit na druhou sérii. (jen pro přehled, pohádková část se mi líbí víc, především Rampelník) ()

MikeeTheory

Propojení pohádkového světa s realitou. Jeden z nejzajímavější a nejoriginálnějších námětů, co jsem kdy u seriálu viděl. Ten nápad je tak zajímavý, že vás vlastně ani po dvou sériích neomrzí. Divák naopak s napětím sleduje, koho si tvůrci vyberou jako další postavu, a jak ji do celého příběhu zanesou. Oblíbenců tu mám hned několik. Překvapivě k nim patří hlavně záporáci, tj. Robert Carlyle (jako Ramplelník) a Lana Parilla (jako Zlá královna). Jejich výkony jsou opravdu excelentní. No... jsem zvědavý, jak se s tím tvůrci poperou v budoucnu. Zatím mají nakročeno více než slibně. Komentář k hudbě: Okouzlující, velmi inspirativní a koneckonců i pohádková. Taková je hudba, kterou stvořil nápaditý Mark Isham. Co dodat víc? ()

aslavey

1. série - Přiznám se, vlítl jsem do ní po hlavě a udržela si mě až do konce. Jasně, že se objevil nudnej díl (ten s trpaslíkama), ale to v každým seriálu, co jsem zatím viděl. Jasně, že triky jsou na dnešek malinko směšný, ale není to HBO. Chápu nižší rozpočet. Ale tak pěkně, celistvě a hlavně zábavně spojit všechny pohádky světa s reálným světem a udržet sounáležitost na obou stranách, je fakt úspěch a hrozně mě to chytlo. I když mi bylo jasný, že pohádka musí dobře skončit. A k tomu Rampelník s vynikajícím Carlylem. Už od Hitlera:Vzestupu zla (kam mi pravda moc neseděl, ale herecky byl brilantní) přes nejslabší sérii Stargate: Universe ho mám fakt v oblibě. Víc ho tam. ()

Rockerman

Tato americká a trochu drsnější verze Arabely mě hodně bavila. Nejdřív negativa. Myslím, že je tu zbytečně moc postav a minipříběhů. Prostě má to moc široký záběr. Chápu, že tvůrci chtěli ukázat všechny nejznámější pohádkové postavy a to jinak, než je známe. Zajímavá a dost absurdní byla postava Karkulky, která má zde zcela opačnou úlohu než v notoricky známé pohádce o Červené Karkulce. Nejhorší na tomto seriálu jsou triky, které jsou na úrovni začátku devadesátých let 20.století. Ale ani tyto neumělé a naivně vypadající triky nemohly pokazit tu atmosféru, to kouzlo celého příběhu, které mě vtáhlo do děje a nepustilo až do konce. Velmi se mi zamlouvalo to paralelní vyprávění, kdy stejné postavy řešily své problémy tu v našem světě a po střihu ve světě pohádek. Skvělý byl výběr herečky pro roli Zlé královny Reginy ( krásná mrcha). Celkově tedy vysoce převládá spokojenost, ale nevím, jestli využiju pootevřených vrátek do druhé série. Poslední dobou nemám s těmi nastavovanými kašemi dobré zkušenosti. ( třeba druhá série 2 broke girls - trapas). No uvidíme. Jak jsem správně předpokládal, tak druhá série už neměla ten náboj, ten moment překvapení, jako série první. Nicméně stále to bylo dost zajímavé na to, abych se dodíval do konce. Otevřená vrata do třetí série ale už určitě nevyužiju. Nikdy neříkej nikdy, takže uvidí se na podzim. ()

Evander

První série tohoto pohádkového seriálu je velmi dobrá (90%). S druhou sérií již to tak slavné není (70%) a jestli to tak půjde dál, bude bohužel celý seriál hodný zapomnění. Je až příliš patrné, že měla vzniknout pouze jedna série, jejíž úspěch pravděpodobně tvůrce natolik zaskočil, že si v posledním díle vytvořili prostor pro další sérii. Ta se zpočátku držela na docela slušné úrovni, byť níže než série první, ale s přibývajícími díly je to jen více a více nadstavovaná kaše, která již pomalu, ale jistě přestává být kaší. EDIT 11.5.2013: Druhá série je opravu nesmírně slabá a celkově "splácaná", jak se to zrovna hodilo. Původní vysoké hodnocení ponechám kvůli slabosti pro první sérii. Ta byla fakt výborná. Druhá série je tak kolem 50% a nemá cenu s ní ztrácet čas. EDIT 15.11.2013: Třetí série je naprosto otřesná! To už není ani nadstavovaná kaše, pro tohle prostě nemám výraz. S hodnocením tedy musím jít dolů. Dám tomu ještě jeden, dva díly šanci a pokud bude úroveň stejná jako u několika posledních dílů, přestávám ztrácet čas... ()

hazaba

Bylo nebylo... Známé pohádky, které se vlastně odehrály jinak, než jsme slyšeli, přelívání se z reality do pohádkového světa, kletba, a jediná naděje na vysvobození. První série má spád i vtip, druhá série už je o něco horší. Sympatičtí herci, z nichž nejvíce vyčnívá Robert Carlyle, jehož Rumpelstillskin není ani kladná ani zcela záporná postava. ()

Hapretor

J. Morrison k nakousnutí, skloubení pohádkového a reálného světa nápadité a chytlavé (ze začátku), jednotlivé postavy dobře zahrané a zajímavé - hlavně ty pohádkové - jen ten děj je s dalšími díly pro mě nudnější, protahovaný, zbytečně zamotaný - převážně v citové rovině, a tehdy to začíná zavánět VKVéčkama, i když brilantně udělanými, v té chvíli pro mě už moc patetické, a dovolím si tvrdit, že více vhodné pro diváky ženského pohlaví. ()

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Star Wars v televizi?

Star Wars v televizi?

07.08.2016

Kdo by zapomněl na Star Wars: Underworld? Ještě než George Lucas prodal Lucasfilm, objednal si 50 scénářů k epickému seriálu, který měl navázat na Epizodu III. Projekt se nikdy nerozjel a nakonec se… (více)

Čeká nás Trainspotting 2?

Čeká nás Trainspotting 2?

08.09.2015