Řbitov zviřátek

• USA Pet Sematary (více)

Doktor Louis Creed (Jason Clarke) se s manželkou a dvěma dětmi přestěhoval z velkoměsta na venkov, do velkého domu na kraji lesa. V něm se ukrývá hřbitov domácích mazlíčků, na kterém místní děti odnepaměti pohřbívají svá zvířata, ať už uhynula přirozeně, nebo se stala obětí rušné silnice protínající městečko. Zatímco lékař Louis se ke smrti staví pragmaticky jako k definitivnímu konci, jeho žena Rachel (Amy Seimetz) má po hrůzostrašných zážitcích z dětství s tématem smrti obrovské problémy a hlavně chce před „vědomím konečnosti“ chránit své děti. Když soused, Jud Crandall (John Lithgow), najde ležet u cesty mrtvého Churche, kocoura jejich dcery Ellie, rodiče najednou nevědí, co dceři říct. Je to právě Jud, kdo Louisovi prozradí, že když kocoura co nejdřív pohřbí na zvířecím hřbitově, nebudou jí muset říkat vůbec nic. Kocour se vrátí. Ale trochu jiný. Divočejší. Nebezpečnější. (Cinemart)

navel

Dá se věřit nadpřirozenu, ale nevysvětlenému iracionálnímu chování, jako je vstoupení do světa mrtvých za účelem potěchy devítileté holky zombie kocourem, už ne. ()

Hejkal_03

Děj byl velmi předvídatelný a konec strašný... přesto jsem našel dost zajímavých věci a lekačky fungovali celkem dobře... A i když tento námět nepřinesl moc nového, přesto jsem se v kině příjemně bavil. ()

Accuphose

Film má atmosféru, kvalitní zpracování a funguje zhruba 90 minut, potom ovšem zřejmě tvůrci nevěděli, jak to zakončit a zvolili poněkud hloupý konec popírající sama sebe...takže dvě hvězdičky dolů - 40% ()

Dreamon98

Nedávno jsem si řekl, že se na horory už dívat nebudu, protože míra stupidity děje a postav je v tomto filmovém žánru největší, nemluvě o tom, že film kolikrát stojí pouze na jumpscarech, které jsou někdy svou předvídatelností spíš k smíchu. No a pak jsem se podíval na tenhle, který určitě taky nebyl kdovíjak originální, opět měl postavy, jichž činy byly párkrát málo uvěřitelné a pak taky pro mě klišovité, otravné traumatické záblesky z minulosti, na které zde musel být důraz. Avšak jako někdo, kdo nezná předlohu ani neviděl starší zpracování, tento film považuji za nadprůměrný a celkem povedený horor. Zároveň hold nejsem takový znalec, abych ho dokázal porovnat se starými jistě mnohem inteligentnějšími a lepšími horory. Občas mám pocit, že lidi remake či nové filmy shazují a dávají špatné hodnocení už jen proto, že je nový a prostě se automaticky nemůže rovnat s původními filmy a starými klasikami, přitom tento je kvalitou přinejmenším nadprůměrný. Jako hlavní pozitiva musím ještě zmínit skvělou atmosféru, zvláště pak na konci a bezvadné herce, kteří mi tu seděli. Za mě 7/10 Podíval bych se podruhé: Spíše NE ()

Pavelkedar

Slušně řemeslně provedeno.2, nebo 3 supr lekačky. Vééélmi dobrý zvuk s(prostorovost,dynamika a lokace jednotlivých kanálů) 5.1DD,škoda že zatím není Dolby Atmos,nebo aspoň DTS. ()

Mark1983

Tvůrci se snažili, což je z filmu vycítit, o horor takový, jaký má skutečně být. Ale i když je atmosféra celkem obstojná a určité scény působivé, tak celkový výsledek je horor pro nenáročné diváky hororového žánru. A já hororový žánr preferuji, ale pokud bych měl hodnotit IT z roku 2017 a Řbitov zviřátek z letošního roku, jednoznačně nejvíce hvězdiček by získal IT. Řbitov zviřátek je nenáročná kingovka, i když patří mezi ty lepší. Ale pořád ne mezi ty nejlepší. Kniha je daleko působivější. ()

Yamatosan

To je zas keců! Tenhle film je naprosto OK, a obzvláště ve srovnání s nesmyslně vyhajpovaným TO. Jasně, že to není žádné zásadní dílo, ale stejně jím není ani adaptace z 89, a ani samotná knižní předloha. ()

KmanCZ

Jako fanoušek filmů na motivy knih a povídek od Stephena Kinga, jsem se na tento film těšil již od prvního traileru. Naneštěstí mě film neohromil, ale to neznamená, že jsem si ho neužil. Největším problémem podle mě je délka. Myslím si, že tato kniha by si zasloužila minimálně delší film a v tom nejlepším případě celou minisérii. ()

TT1905

Tak tragická adaptace skvělé předlohy se jen tak nevidí, na stupnici od meruňkové marmelády po Jaromíra Jágra uděluji shnilý pařez. ()

psychokiller

Typický příklad béčkového hororu, ve kterém figuruje malá holčička. Začátek vypadal slibně, předlohu jsem četla, ale filmové zpracování mě v celku zklamalo. Za mě 60%, není to úplná kravina, ale nějaký trhák, na který bych se znovu podívala, také ne... ()

Paja1215

V některých případech se natočit film podle knižní předlohy úplně nevydaří a to platí i u Řbitova zviřátek. Pro mě je tedy určitě lepší kniha. ()

kyblik2

Vôbec to nie je také strašné ani niektoré iné pokusy sfilmovať Kinga. Tvorcovia to poňali výborne a je vidieť aj nejaký ten rozpočet. Ja som bol príjemne prekvapený :) ()

Colomba666

SPOILER Váhala jsem mezi 2 & 3 hvězdami, ale nakonec dávám průměr, i když těch momentů, kdy jsem valila oči, bylo více. Od přičmoudlého Pascowa, přes překroucenou nehodu, nezvládnutý herecký výkon obou “rodičů” po ztrátě dítěte, až po ten “super” závěr (to jako mělo být co?)... Pokud chtěli zku*vit Kingovu tvorbu, tak se jim to povedlo. 3* s odřenýma ušima. ()

soukyd33

Napínavé? Ano! Hudba na konci v titulkách se do hororu vůbec nehodí. 👎 Konec filmu je jako v každém dnešním hororu otevřený, a tudíž blbý. Nedoporučuji! Hvězdiček 2 ()

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

Paramount zkracuje exkluzivní okno v kinech

26.02.2021

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018