Hamilton: Pokud jde o vaši dceru

• Česko Hamilton 2: Pokud jde o vaši dceru (více)

Tajný agent Carl Hamilton mal kedysi svoju rodinu, zničil ju však krutý akt pomsty. Keď unesú jeho sedemročnú krstnú dcéru Natalie, dcéru policajnej riaditeľky Evy Tanguy, všetky bolestivé spomienky v ňom opäť ožijú. Najvyššie vládne kruhy nejavia veľký záujem o vyriešenie prípadu, Hamilton sa tak rozhodne pátrať na vlastnú päsť. Zistí, že Natáliu dal uniesť saudský ropný magnát, presvedčený o vlastnej nedotknuteľnosti. Nepočítal však s agentom Hamiltonom. (RTVS)

klerik

Jendotka mi spočiatku prišla lepšia, kvôli širšiemu scenáristickému záberu. Ale aj keď Hamilton 2 vyzerá väčšinu stopáže ako jednohubka o jednom únose a jednej záchrannej akcii, drobnosti okolo hlavnej línie z neho napokon spravia nadpriemerny akčný triler. So sakramentsky sympatickým agentom... a záverečnou pesničkou, akú by Hamiltonovi mohol závidieť Bourne aj Bond... ()

Malarkey

Už čekaně slabší než první díl, který byl vysloveně překvapením. Kamera už se víc kejve, celý příběh už je spíš jak pěst na voko a tak nějak se nemůžu zbavit dojmu, že to tady tvůrci sfoukli čistě na ráz z jedný vody a přitom nehleděli na samotnou kvalitu vyprávění. Škoda. Hamilton se mi po prvním díle slušně zaryl pod kůži. ()

ywo666

Slabšie ako predošlí diel. Ale Hamilton je stále super špión. Akcia je dobrá a oceňujem snahu o realistické poňatie. Tá moslimská Mata Hari je tiež pozitívum filmu. Úplný záver absolútne antihrdinský. Švédi zas urobili z Američanov najväčších gaunerov. Škoda, že scénar je menej prepracovaný ako v prvom diely. Pár scén nedávalo zmysel. Celé je to nejak narýchlo zbúchané. Krátka stopáž nedovoľuje príbehu sa poriadne rozbehnúť. Napriek mnohým negatívam, je mi táto švédska akcia veľmi sympatická. Zatiaľ tak 10-15% horšie ako predošlí diel. Ale stále v rozhraní 4*. 70%. ()

DavidWebb

Takto to dopadne, keď sa tvorcovia snažia z nečakane úspešného filmu rýchlo vytrieskať čo sa dá a z voleja točiť "dvojku". "Treba hrať kým sa darí" - tak sa to hovorí, no nie? Lenže tak sa dá aj prehrať všetko. Nebolo to síce také zlé (neviem, možno som už rozmaznaný) a určite nie formou, ale obsah - scenár mi prišiel ozaj narýchlo načarbaný, nič čo by tu už nebolo veľakrát, len to premaľujeme na bledomodro a tradáá! Kruci, tak ma to sklamalo, že som rozmýšľal aj nad dvoma hviezdami. Ale nakoniec si hovorím, že keď sa už tak ponáhľali s dvojkou, tak z toho asi spravia minimálne trilógiu a počkám si na tretiu časť. V každom prípade je fajn, že sa niekto snaží vyplniť prázdne miesto na trhu po tom, ako ťípli Bournea. A dobre sa pozerá aj na málo známe tváre (a tváričky a lá Sarah Shahi, "Mona"). PS: Fakt zaujímavé bolo vidieť v švédskom filme hlavného hrdinu jazdiť v Lexuse, a jeho neter telefonovať Samsungom. Koxo, čo by na to povedal Kurt? ()

Gilmour93

Kmotr. Carl Kmotr.. Očekával jsem, že rozhořčený Medděd zavede na Blízkém východě náboženské právo šveríja, ale výsledkem bylo jen pár vystřílených nábojů, jeden rozbitý konferenční stolek a trochu vyčabrané vody při mučení. Zobrazovaná skutečnost, že švédská zcela apolitická klika rozvědky je morálně na výši a navýsost spravedlivá, zatímco všichni ostatní hrají špinavé hry s politickým pozadím, je poněkud pokrytecká. To už Američani mají ve svých akčně-špionážních thrillerech více sebereflexe.. ()

• Těsně před pokusem o vraždu palestinského politika je možné vidět, že jeden ze strážců v garáži nosí na krku visačku s logem společnosti Dice. Dice je švédská videoherní společnost, kde režisér Tobias Falk dříve pracoval. (Kritiq)
  • Natáčanie filmu prebiehalo okrem Štokholmu a Londýna aj v španielskych mestách Almeria a Granada. (MikaelSVK)