Pro dobrotu na žebrotu

Nie je to tak dávno, čo mala Terry (Taraji P. Henson) pred sebou veľmi slušne našliapnutú kariéru v súdnictve. Lenže ona sa radšej rozhodla stať sa manželkou a matkou na plný úväzok. S manželom Jeffrey (Henry Simmons) a dvoma deťmi žije pokojný a vyrovnaný život na predmestí Atlante. Jeffrey je práve z rodinných dôvodov mimo mesta, keď na dvere ich domčeka večer zaklope muž menom Colin (Idris Elba) a požiada Terry o pomoc – potrebuje si vraj zavolať, pretože sa mu neďaleko pokazilo auto. Dobrosrdečná Terry sa rozhodne sympatickému cudzincovi pomôcť, no veľmi rýchlo pochopí, prečo sa vraví, že žiadny dobrý skutok neostane nepotrestaný – z Colina sa totiž vykľuje krutý a nebezpečný sociopat, ktorý práve ušiel z väzenia a ktorý ju začne terorizovať pod jej vlastnou strechou! (TV Markíza)

kaposlav

Celkom v pohode thriller. Jediné mínus by som dal, že čo ten černoch vydržal. Spoiler: Po autonehode, kde si nabil hlavu, údere lampou, alebo čím do hlavy, úderom hasiacim prístrojom do hlavy a následným pádom zo schodov, reznou (bodnou) ranou na bruchu a pomerne velkou strátou krvy bol celkom aktívny, svieži a obratný. Skoro ako terminátor a to ešte neskôr prišli ďalšie údery a rany. Toho bolo nereálne privela. Každopádne z posledných 9 filmov, ktoré som videl bol tento asi najlepší. ()

MartinezZ

Nechápu, co tím chtěl tvůrce říct - že je paznecht, co dokáže udělat jen scénář, za který by se styděl kdejaký amatér? Útěkem z auta jsem film přestal sledovat běžným způsobem a zbytek došel rychloposuvem. Zcela nečekaně nic, co by nebylo tak očekávatelné, že bych brečel. Hvězdička za to, že Idrisovu roli zlouna, ty většinou tenhle mrakodrap nehraje. ()

Real Tom Hardy

"THEY SAY THE STORM IS GOING TO BE REALLY, REALLY BAD." ------------ Sklamanie z obsadenia, minimálne pre mňa v plnom rozsahu. Leslie Bibb tak 9 minút dokopy max., jej pohľady však stáli za to, kráľovná juhu Kate del Castillo sotva 2 minúty... mrhanie ako vínko... čiže... teraz to celé stojí a padá na Idrisovi a Taraji P., ktorá naposledy dobre zahrala tak pred desiatimi rokmi, takže inak, tiaž celého filmu má na pleciach Idris Elba, skvostný skvelý herec, ktorému tu však neverím ani ň, jeho slová nemajú váhu a keby hneď v úvode nepovedali, že má na konte 5 tiel, prvú hodinu by som si myslel, že je len zblúdený tulák, ktorému sa pokazilo auto, tak zhodou náhod zazvonil u pohľadnej spoluobčanky, kde sa mu tak veľmi zapáčilo, až sníval o tom, že tam zostane naveky. Niekde v scenári a réžii zrejme nastala chyba. ()

Pitryx

Je to trochu, no zpočátku hodně, pomalé. Není to žádné gore, ani čertví jaký nervák, ale dokoukat se to dá. Herci to hrají v rámci svých možností a v rámci nic moc scénáře. Viděl jsem i horší filmy. Domnívám se, že ženské role měly být obrácené. Totiž blondýna měla hlavní roli, protože čučet celý film na tu ropuchu bylo otřesné. ()

tron

Ježišikriste, to je ale hovadský prúser. Ak takto Idris Elba mieni pokračovať, nech to radšej zabalí už teraz a ušetrí nás vďaka tomu ďalších bolestivých filmových zážitkov. Tak predvídateľný "televízny" triler som naposledy videl... čo ja viem... v roku 1999? Akoby nestačil božsky príšerný scenár, tak je k dispozícii ešte bezfantazijná réžia, televízna výprava, dialógy ako z pekla a bolestivé pokusy o herecké výkony v čele s neznesiteľnou obeťou (Taraji P. Jenson) a otravným a otrasným zloduchom. Ach Idris, prečo, prečoooo?!?! ()