Pro dobrotu na žebrotu

Nie je to tak dávno, čo mala Terry (Taraji P. Henson) pred sebou veľmi slušne našliapnutú kariéru v súdnictve. Lenže ona sa radšej rozhodla stať sa manželkou a matkou na plný úväzok. S manželom Jeffrey (Henry Simmons) a dvoma deťmi žije pokojný a vyrovnaný život na predmestí Atlante. Jeffrey je práve z rodinných dôvodov mimo mesta, keď na dvere ich domčeka večer zaklope muž menom Colin (Idris Elba) a požiada Terry o pomoc – potrebuje si vraj zavolať, pretože sa mu neďaleko pokazilo auto. Dobrosrdečná Terry sa rozhodne sympatickému cudzincovi pomôcť, no veľmi rýchlo pochopí, prečo sa vraví, že žiadny dobrý skutok neostane nepotrestaný – z Colina sa totiž vykľuje krutý a nebezpečný sociopat, ktorý práve ušiel z väzenia a ktorý ju začne terorizovať pod jej vlastnou strechou! (TV Markíza)

maddy

Ten najtuctovejší, béčkový thriller. Rutina, ktorá ide len po žánrových koľajach a využíva snáď všetky klišé. Bez jediného momentu prekvapenia (teda okrem toho, že to niekto poslal do kín), bez jedinej situácie ktorá by nebola predvídateľná alebo akokoľvek vopred očakávaná. Je to síce obstojne natočené a vďaka veľmi krátkej stopáži ani nestihne výrazne nudiť, akurát tomu chýba potrebná surovosť. No Good Deed by silou mocou chcel byť drsný thriller, ale nezmôže sa na nič viac ako na pár silných rečí hlavnej postavy. Idris Elba má síce potrebnú muskulatúru, aby budil rešpekt, ale ja osobne som ho mal v zápornej roli dosť problém akceptovať. Ono sa totiž hrôza okolo ústredného vraha ťažko buduje pokiaľ tu nie je žiadne explicitnejšie násilie, ale všetko je uhladené a tip-top. Navyše hlavná hrdinka nebudí veľké sympatie, takže je ukradnuté ako nakoniec skončí a vôbec všetky (asi tak tri) vedľajšie postavy ktoré sa tu vyskytnú sú skôr otravné (hlavne blonďavá kamarátka hlavnej hrdinky z ktorej priam sála nápis „som potenciálna obeť!“). Je to však také neškodné, takže veľký problém som s No Good Deed nemal až do záverečného rozuzlenia, v ktorom sa odhalí motivácia záporáka, ktorá namiesto toho aby celému filmu pridávala na vážnosti je skôr na smiech. Tam už som moja hranica milosrdnosti povolila a podobne lacný zvrat/objasnenie motivácie je vyslovene scenáristovi na facku. O desiatej večer na nejakej odpadovej televízii typu Joj by to síce nemalo nikoho neuraziť, ale inak je úplne zbytočné si to akokoľvek zháňať. CELKOVO: 2* (4/10) ()

tron

Ježišikriste, to je ale hovadský prúser. Ak takto Idris Elba mieni pokračovať, nech to radšej zabalí už teraz a ušetrí nás vďaka tomu ďalších bolestivých filmových zážitkov. Tak predvídateľný "televízny" triler som naposledy videl... čo ja viem... v roku 1999? Akoby nestačil božsky príšerný scenár, tak je k dispozícii ešte bezfantazijná réžia, televízna výprava, dialógy ako z pekla a bolestivé pokusy o herecké výkony v čele s neznesiteľnou obeťou (Taraji P. Jenson) a otravným a otrasným zloduchom. Ach Idris, prečo, prečoooo?!?! ()

Pitryx

Je to trochu, no zpočátku hodně, pomalé. Není to žádné gore, ani čertví jaký nervák, ale dokoukat se to dá. Herci to hrají v rámci svých možností a v rámci nic moc scénáře. Viděl jsem i horší filmy. Domnívám se, že ženské role měly být obrácené. Totiž blondýna měla hlavní roli, protože čučet celý film na tu ropuchu bylo otřesné. ()

RAFT

Když tehle film měl jít původně u nás do kin ,tak sem se na něj těšil.Pak ho nějak zrušily ,alespon vyšel v hd ,no a dopadlo to všechno špatně.Film se zničeho nic snaží být dosti napínavý a nějak se mu to ,ale vůbec nedaří.Slabota jak brno ,sice čas od času se ve filmu něco děje ale nejde to a vymaká se to kontrole.Nic moc za mě 50% ()

MartinezZ

Nechápu, co tím chtěl tvůrce říct - že je paznecht, co dokáže udělat jen scénář, za který by se styděl kdejaký amatér? Útěkem z auta jsem film přestal sledovat běžným způsobem a zbytek došel rychloposuvem. Zcela nečekaně nic, co by nebylo tak očekávatelné, že bych brečel. Hvězdička za to, že Idrisovu roli zlouna, ty většinou tenhle mrakodrap nehraje. ()