Kolonie

• Kanada The Colony (více)

Nepriaznivé zmeny podnebia spôsobia, že v roku 2045 sa preživší ľudskí obyvatelia Zeme zdržiavajú v izolovaných podzemných kolóniách. Prvoradou úlohou týchto útočísk je ochrana pred epidémiami a vytváranie dostatočného množstva potravín, ktoré dokážu populáciu uživiť. Veliteľ Siedmej kolónie Briggs (Laurence Fishburne) sa spolu s niekoľkými vojakmi vydáva do vzdialenej Piatej kolónie potom, čo od nich zachytia volanie o pomoc. Vzdorujúc extrémne studenému počasiu sa skupina dostáva do cieľa, kde nájdu jedného preživšieho. Na základe jeho svedectva a nájdených stôp Briggs a ostatní odhalia hrozbu, ktorá ohrozuje aj ich vlastnú kolóniu. Aby upozornili ostatných, musia sa predrať ruinami kedysi známeho veľkomesta, ktoré sa nachádzajú na trase medzi dvomi kolóniami. Po návrate však Briggs čelí nepríjemným prekvapeniam, ktoré prekonajú aj zistenia z Piatej kolónie. Zodpovednosť za nečakané zmeny leží na pleciach Briggsovho kolegu Masona (Bill Paxton), ktorý je známy svojou násilníckou povahou. A Mason svoje diabolské plány ešte iba rozbieha... (Incantator)

sniper18

Je to celkom dobrý akčný postapokalyptický thriller. Má veľmi dobrý príbeh odohrávajúci sa v časoch, keď celá planéta zamrzla, čo väčšinu ľudstva stálo život a poslední preživší žijú v menších podzemných kolóniách, kde ich trápia smrteľné choroby a nedostatok potravín. A keď obyvatelia jednej tejto kolónie zachytia núdzový signál z druhej, rozhodnú sa im pomôcť, no čoskoro si uvedomujú, že čelia novému nebezpečenstvu, skupine krvilačných kanibalov, ktorá sa nezastaví pred ničím. Spracovanie sa mi páči, film už na prvý pohľad nepôsobí ničím originálne a dokonca aj v detailoch dosť pripomína niekoľko slávnejších filmov, ale to mi vôbec neprekáža. Hlavne, že dej je po celý čas dostatočne zaujímavý, kde ma zaujalo vlastne všetko, chválim výber postáv, prvá fáza navodí slušnú postapokalyptickú atmosféru, kde je všetkého nedostatok a morálka je slabá, následne poteší ten správny pocit tajomnosti a potom už samozrejme to hlavné, takže dobre zvládnuté sú aj tie menej dôležité situácie a tak ma to bavilo od začiatku až do konca. Čo sa týka samotných hororovejšie ladených scén, hlavne spočiatku sa darí navodiť dobrú atmosféru a aj nejaké to napätie, ale tvorcovia sa očakávane skôr vybrali to akčnejšou cestou, no toto im vyšlo skôr len mierne nadpriemerne. Akcia je málo nápaditá a nie je ani moc drsná, hlavne kvôli typom protivníkov som očakával viac gore, no aj tak ma najviac mrzí, že celá finálna fáza mi prišla až moc rýchlo ukončená, s týmto sa mohli trochu pohrať. Ale zase si nemôžem moc sťažovať, pre potreby filmu to aj celkom stačí a viaceré situácie ma aj zaujali, hlavne časť na moste alebo posledná likvidácia. Herecké obsadenie je na tom dobre, zaujme hlavne účasť hercov ako Laurence Fishbourne alebo Bill Paxton, ktorí aj majú celkom dosť priestoru, ale sadol mi aj Kevin Zegers v hlavnej úlohe a vlastne aj všetci ostatní. Réžia a technická stránka samozrejme mohli byť aj lepšie, ale aj tak som v rámci možností dosť spokojný, obstojný vizuál, sadlo mi aj celkové prostredie a aj atmosféra pomerne funguje, takže si nemám dôvod sťažovať. Žiadny kult to samozrejme nebude, ale filmov s podobnou tématikou nie je nikdy dosť a aj tento sa vydaril. Tvorcovia si aj s menším rozpočtom poradili dobre a po celý čas som sa bavil nadpriemerne, takže fanúšikom žánru sa pozrieť oplatí. 72% ()

Lacike

Prva polovica bola super. Vzhladom na rozpocet to vyzera velmi dobre. Ale v druhej polovici, ked by sa mala vyfarbit nejaka zmysluplna pointa, tak to ide do uplnych sraciek. A akcne sceny tiez za vela nestoja. Kvôli tej slusnej prvej polke som dost nasrany, ze to dopadlo tak mizerne a nechcem to uz nikdy vidiet znova. 4/10. ()

Korbitch

Mno, na začátku tam nějaký dva lidi honil kameraman, potom nastoupila počítačová grafika z počátku minulé dekády následovaná hloupým scénářem a několika naprostými nesmysly typu - zima jak na večírku feministického spolku, ale od huby jim téměř nic nejde nebo stopy ve sněhu jsou při stálém sněžení a větru viditelné i po několika hodinách atd. Film nepřinese žádný zajímavý moment a už vůbec ne něco nového, co byste už někde neviděli. Prakticky naprosto zbytečný film, který se ale dal tak nějak dokoukat bez narušení nervové soustavy. ()

cariada

Ledový sci-fi, horor o velice pochmurné budoucnosti, která nás nejspíš v nějaké podobě bude čekat taky. Lidí žijí v jakýchsi základnách pod sněhem, kde hladoví a magoři. Vůbec se nedivím že ztrácí lidskost a převládají u nich ty primitivní pudy. Kdy si každý dělá co chce a podle toho to vypadá. Nechtěl bych v té době žít přesněji Kanibalove jsou dobrý a pěkně řadí. Solidní film. ()

Fr

,,JE TO UŽ DÁVNO, CO SVĚT ZAMRZL. TAK DLOUHO, ŽE UŽ SI NEPAMATUJU HŘEJIVOST SLUNCE. JAKO MALÝ JSEM SLÝCHÁVAL…“ /// Svět, ve kterým se rýmičky a kašílku bojej jak čert kříže. Ohromit (?) nemá podzemí, ale ten zamrzlej postapokalyptickej svět nahoře. Soubor do očí bijících CGI, o kterým nevím, co napsat. Fishburne v záři zelený barvy je sázka na jistotu a příběh jen zapadá toho všeho – video béčko, vařící ze zvuků, ostrejch krve chtivejch zubů, magora uvnitř malý komunity a napětí ze zdrhání. V tom nejdůležitějším okamžiku nakonec selhává necharismatickej hlavní hrdina. Určitě víc, než nedostatek peněz. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Baví mě, když se řeznická vejbava používá na člověka. 2.) Bungr už mám, jen nevím, co do něj dát. 3.) Thx za titule ,,petka“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * ()

• Natáčení probíhalo v North Bay v Ontariu v Kanadě. (Terva)
  • Když se vrátí Sam (Kevin Zegers) ke kolonii 7, padne vyčerpáním na levý bok, avšak další záběr z jeho vlastního pohledu naznačuje, že je na boku pravém. (Ficik)