Reklama

Reklama

Normální lidé berou svět takový, jaký je. Jiní tento svět mění. Steve Jobs, spoluzakladatel světoznámé počítačové firmy Apple, patří vedle Billa Gatese mezi nejznámější osobnosti moderní historie. Díky jeho vizionářskému způsobu myšlení, schopnosti vyjednávat a díky jeho prozíravým obchodním strategiím vznikla nejen veleúspěšná firma, ale především se změnil způsob, jakým lidé do té doby počítače vnímali. Steve Jobs při vývoji kladl důraz na jednoduchost používání a na design. Americký film režiséra Joshuy Michaela Sterna líčí život Stevea Jobse (Ashton Kutcher) od jeho chudých začátků na vysokoškolské koleji přes založení Applu v garáži rodičovského domu a nucený odchod ze společnosti až po její znovuovládnutí v roce 1997. Geniální vizionář je zde ztvárněn také ze své odvrácené stránky, jako nezodpovědný otec i jako egocentrický, netolerantní a náladový manažer, jenž nesnese sebemenší odpor. Je ovšem nepochybné, že i tyto vlastnosti se podílely na jeho fenomenálních úspěších… (Česká televize)

(více)

Videa (14)

Trailer 1

Recenze (721)

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Před nedávnem, když jsem sledoval životopisný snímek "Hawking", obdivoval jsem herce i tvůrce snímku za to, jak se jim povedlo poutavě zpracovat část života legendárního, ale pro mě jinak nepříliš zajímavého člověka. U tohoto filmu se stal pravý opak a výsledný dojem sice nebyl špatný, ale absolutně nemastný, neslaný a ničím vypovídající. Jobse znám jen díky Apple, ale tento snímek mě ani na vteřinu nedonutil se o tohoto slavného génia zajímat více a překvapivě to ani není chyba Ashtona Kutchera, který je zde překvapivě snesitelný. Všechny novodobé životopisné snímky srovnávám s geniálním dílem Davida Finchera "Social Network" a "Jobs" mu nesahá ani po kotníky. ()

becki_tu 

všechny recenze uživatele

Z filmového Jobse mám trochu rozporuplné pocity. A není to kvůli Kutcherovi, ale spíše kvůli povrchnosti celého filmu, který nemá téměř žádnou vypovídací hodnotu. Je zde spousta nakousnutých (jak příhodné) otázek, které zůstávají bez odpovědí, několik důležitých vynechaných momentů a hlavně - spousta ukecaných scén o rošádách ve vedení Applu. Z mého pohledu chybí filmu právě poslední dekáda Jobsova života, ve které by byl prostor pro emoce, obdiv k procesu znovubudování značky po nástupu Jobse na místo ředitele nebo právě k bilancování. Filmový Jobs je tak pouze skvělou reklamou na knihu Waltera Isaacsona, která rozhodně nabídne hutnější a zajímavější porci informací než zkratkovitý a lehce odbytý film. ()

Reklama

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Míň teatrální a patetické filmy se natáčejí i o Ježíšovi. Jobs je z třetiny složen ze Stevovi tleskajících a uznale pokyvujících lidí, z třetiny z lidí, co se na Jobse mračí a z třetiny ze scén, v nichž se Jobs chová jako asociální hajzl. Vůbec se nedaří vysvětlit, čím je vlastně výjimečný a jaký je jeho přínos, krom toho, že všem říká, aby "pracovali rychleji". A opravdu by mě nenapadlo, že někdo může mimo parodii použít scénu, v níž Jobs stojí s rozpřaženýma rukama uprostřed zlatavé, obilím poseté louky a za zvuku klasické árie se točí a dívá do slunce. WTF?! A poznámka ke Kačerovi - že někdo obstojně imituje něčí gestikulaci, neznamená, že ho dobře hraje. ()

M.a.t.t. 

všechny recenze uživatele

Najväčšie obavy pred premierou vzbudzovalo obsadenie Ashtona Kutchera do hlavnej úlohy. Nakoniec je to zďaleka najmenší problém, s ktorým sa snímok Joshuu MIchaela Sterna musí potýkať a tým najväčším je očakávaná povrchnosť. Tá je však plne pochopiteľná aj vzhľadom k tomu, že dej mapuje ozaj široký časový úsek narozdiel od životopisných filmov typu Môj týžden s Marylin, či Hitchkock. To, že film neobsahuje všetky zaujímavé momentky v živote Steva Jobsa a do jeho súkromného života nazrieme len výnimočne mi teda subjektívne nijak zvlášť neprekáža. A v konečnom výsledku je to životný Kutcherov výkon, ktorý posúva tento príjemný malý film v mojich očiach ešte o niečo vyššie. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Jobs byl génius, o tom žádná. Film si tato osobnost rozhodně zaslouží. Nevím o něm vše, ale vím, že byl osobností složitou a že se s ním někdy složitě spolupracovalo a pracovalo. Ve filmu působí spíše jako oběť správních rad a ředitelů, která nakonec přes ústrky zvítězí mírností jen díky svým nadčasovým vizím. Posléze se z něj stává tvrdý manager, neváhající ztenčit svůj team o polovinu... No možná taky názor a taky pohled. Jak to celé bylo asi vědí jen přeživší pamětníci v Apple. Tři mekintoše. * * * ()

Galerie (89)

Zajímavosti (19)

  • Pracovným označením snímky boli aj názvy "Jobs: Get Inspired" či "Steve Jobs". (MikaelSVK)
  • Sám Ashton Kutcher (Steve Jobs) patří mezi významné technologické investory. Skrze svůj investiční fond vstoupil v minulosti např. do firem Skype, Foursquare, Airbnb či FAB. (Degreet)
  • Na začátku filmu, když Jobs (Ashton Kutcher) spí na gauči na univerzitě, běží v televizi reklama s indiánem "Keep America Beautiful". Nejdřív je vidět záběr na obličej indiána a pak je vidět scéna s indiánem v kánoi, ta ale ve skutečnosti předchází záběru s obličejem. (VYFUN)

Související novinky

Hledá se nový Steve Jobs

Hledá se nový Steve Jobs

04.10.2014

Biografie jOBS s Ashtonem Kutcherem rozhodně nebyla posledním filmem o slavném zakladateli Applu. Ostře sledovaný další pokus chystá Danny Boyle (Milionář z chatrče, Sunshine) a dlouho to vypadalo,… (více)

Christian Bale jako Steve Jobs?

Christian Bale jako Steve Jobs?

23.03.2014

Není to ani měsíc, co se začal David Fincher (Sedm, Klub rváčů) zajímat o biografii Stevea Jobse. Pro studio Sony ji sepsal Aaron Sorkin (seriály Západní křídlo a Newsroom), jenž si práci s Fincherem… (více)

David Fincher natočí „Apple Network“?

David Fincher natočí „Apple Network“?

27.02.2014

Anebo nějak podobně nazvaný životopis. Jak už jste se možná dovtípili z titulku, režisér facebookového dramatu Social Network, jehož portfolio se honosí filmy jako Sedm, Klub rváčů nebo Zodiac, začal… (více)

Reklama

Reklama