Sexuální kroniky současné francouzské rodiny

(festivalový název)
  • Francie Chroniques sexuelles d'une famille d'aujourd'hui (více)

Hlavní hrdina Romain má problém se sexem a s identitou, stejně jako celá jeho rodina. Snímek Jeana-Marca Barra a Pascala Arnolda je specifickou formou šokové sexuální terapie, probíhající především díky nekonečnému proudu nesimulovaných tvrdých erotických scén. Pornoverze Manželských etud pro otrlé. (Letní filmová škola)

dopitak

Blonďatá MCBP nasedne na svýho plešatýho pašáka, který by měl být jejím otcem, je ale kupodivu manželem. Včera si rozebrali své dva syny na oddělené večeře v restauraci, aby je poučili o sexuálním chování. Zatímco jeden je novodobý panic (nedělal to, ale se spolužáky se baví natáčením vlastní tláskačky během vyučování), druhý se účastní trojek jak na běžícím pásu. Děda vdovec zatím šetří centíky do prasátka, aby mohl obtýden obtáhnout svoji eskortku. Nic by na tom nebylo divného, prostě film, který jde trochu víc do hloubky. Jenomže tohle je takové gumové neumělé porno, herci jsou nazí a sexuální vzrušení a nepřišlo mi, že by scény jen simulovali. Podivný kousek, v němž zase o tak moc nejde. Adeline Rebeillard docela pěkná. ()

hous.enka

Snaha nacpat břicha intelektuálů je silně patrná, ale jako celek se film rozpadá do jednotlivých segmentů. No, spíš jednotlivých sexuálních scén, které vlastně neukazují nic jiného než sex. Tím chci říct, že kdyby film žil jen z náznaku sexu, mohl být o dost lepší. Zamyšlení o současné rodině, kde sex hraje jednu z hlavních (jedinou) rolí, je poněkud úzkoprsé a nedotažené. Za mě tedy silné zklamání. ()

Cimr

Na LFŠ byl tento film představen jako velmi špatný. Tak možná to je jen známým psychologickým efektem, ale mně se to vlastně vcelku líbilo. Jde o otevřený pohled na sexuální život středostavovské rodiny, pohled odkrývající určitá tabu (sex seniorů, bisexualita, sex vs. moderní technologie - natáčení se na mobil) a přitom podaný s nadhledem a několika zábavnými momenty. Není to převrat v dějinách kinematografie, porno scén mohlo být méně, ale čekal jsem film horší a byl příjemně překvapen. Když už nic jiného, aspoň se na to hezky kouká a uteče to. Porno pro náročné. ()

Aljak

Možno zaujímavý projekt na filmové spracovanie, ALE nie takýmto štýlom. Snaha o epickosť deju sa nedá uprieť, ale v konečnom dôsledku to napokon proste nevyšlo. Tento film vyčnieva jedine asi tým, že z ľahko erotického spracovania spravila napokon light-porno. Nevidím v tom žiadne výrazné posolstvo a celkom ma to takmer vôbec nezaujímalo. Hovorím, projekt ako taký OK, ale celý ten štýl akým to bolo podané bol dosť nanič. Úplne premrhaný potenciál... ()

mira007

Odvážný francouzský film, který se snaží tvářit jako umělecký s několika opravdovými pornoscénami... jenže výsledek je spíš, že se jedná o miniaturní porno zabalené do uměleckého obalu se spoustou filozofujících nesmyslů. Přiznejme si, že kdyby tam nebyly ty scény s nesimulovanou souloží, tak zbyde naprosté nic, co si člověk ani nezapamatuje. Dvě hvězdy za dvě hezký nahatý holky ... herečky nebo pornoherečky? ()