Mac (Seth Rogen) a Kelly (Rose Byrne) jsou hrdými rodiči malé holčičky a tak nějak smíření s tím, že pro ně už skončily divoké večírky a že jediné špeky, které mají, jsou ty na břiše. Žijí v útulném domečku v tiché ulici a pomalu se připravují na krizi středního věku. Když si sousední dům pronajmou vysokoškoláci v čele s vyrýsovaným hezounem Teddym (Zac Efron), zavětří sice nebezpečí, ale zprvu se rozhodnou pro přátelský přístup, k němuž bude patřit i slib dodržování nočního klidu a závazek nevolat hned poldy, kdyby se to náhodou někdy s pařením trochu zvrtlo. Jenže už druhá pořádná noční jízda všechny ušlechtilé závazky rozmetá a mezi oběma domy se rozzuří otevřená válka, ve které jsou všechny zbraně povolené. Na první pohled by se mohlo zdát, že unavení rodiče nemají proti rozjetým studentům sebemenší šanci, jenže i Mac a Kelly byli „kdysi" pařmeni a z té doby si pamatují na spoustu dost nepěkných triků. (CinemArt)

Kamca_

Asi jsem od toho čekala moc. Dějově nuda a mohli si odpustit ty trapný a nechutný scény. Tohle přesně ve filmu nesnášim. Zaca Efrona mám ráda, ale v téhle roli se mi nelíbil ani trochu. Hrozná kravina to byla a chvílema jsem myslela, že to snad ani nedokoukám, ale nakonec jsem se přemohla. Dávám 40% a to si myslim, že jsem ještě mírná. ()

Borrtex

Průměrná teenagererovská rádoby komedie s párty tématikou. Kromě poslední čtvrtiny jsem se u filmu příliš nepobavil, většinou šlo o nějaké chabší vtípky, které se začátkem téměř vůbec nedařily. Na druhou stranu poměrně oddychový film, který pojednává o (ne)obyčejné rodině, které vadí párty pořádané vedle u sousedů. Takže námět jako takový špatný rozhodně nebyl, a i herecké obsazení nebylo špatné. Efronovi to s Davem Francem poměrně sedlo, možná protože Franco je už tak trošku na párty zvyklý, a umí se v podobném prostřední pohybovat - 21 Jump Street. Zkrátka film jsem si užil tak na míru, nic moc extra, ale ani nic moc hrozného. 55% ()

kingik

Mít za sousedy početnou partu v jednom kuse pařících studentů říkající si bratrstvo PSI Delta, je opravdu peklo. Své o tom ví rodičovská dvojka Mac a Kelly, která přesně tuhle vypečenou partičku vyfásla do těsné blízkosti svého domu, a která už se bujarých večírků dávno zřekla ve prospěch výchovy své malé dcerky, i když jim občasné hulení v soukromí žíly netrhá. Kdysi poklidná ulice s příchodem nových nájemníků se rázem změní na tu nejhlučnější, kdy kravál z celonočních pařeb hned za humny prakticky nedává sebemenší šanci na poklidný spánek. Jako jediné řešení se nabízí bud se k partě přidat, což se zpočátku děje, anebo připravit odvetné akce, které arogantnímu bratrstvu a jeho vůdčímu floutkovi jednou provždy zatnou tipec. Cesta vede přes odvázané noční kalby, policejní hlídku a rušení nočního klidu, což pochopitelně vyústí k vzájemným škodolibým naschválům, které neustanou, dokud ten druhý nebude definitivně na lopatkách nebo smetený na lopatce. Nedá mně to nevzpomenout při té příležitosti na komediální tvorbu Adama Sandlera, která je téhle komedii nejblíže. Kdysi z nenápadného Setha Rogena vyrostla slušná konkurence, kdy má stagnující Sandlerova tvorba co dělat, aby nabrala zase vítr do málo nadutých plachet. I tak u mě vyvstal pocit, že Rogen svému kolegovi frnknul o nějaký ten komediální sáh. No není to hodný žánrový soused, protože by na svého kolegu přinejmenším ze slušnosti počkal. To, co tenhle film markantně povyšuje na nadprůměr, je jeho experimentální forma, kterou je z větší části natočen. Film se vzpírá, jak zařazení do škatulky typické komedie pro teen publikum, tak zrovna tak nepodléhá ani klišoidním podívaným pro celou rodinu. Debutující scénáristická dvojka i režisér Nicolas Stoller se mezi sebou dohodli, že to pojmou jinak, a tak se i stalo. Většina scén je neotřelá až originální a natočená na solidní technické úrovni. Herecké obsazení je zajímavější, než by jeden čekal. Rogenovi se atypický táta od rodiny dá věřit, Rose Byrne byla nezvykle komediální, výrazná a dodala své postavě zvláštní sexappeal a Zac Efron, ačkoliv už pomalu odrůstá studentským létům, občas vykazoval a často i balancoval na hranici nesympatického sociopata. Slabinou je pro mě závěr, který není úplně dotažený a padl tam, kam se filmu celou dobu nechtělo. A to se nabízelo více řešení, jak to celé zakončit. Tvůrci se rozhodli příliš nic nekomplikovat a vyšla z toho taková ta úlitba či chlácholivé vydechnutí pro všechny, kteří věří, že každý vyhrocený spor se dá urovnat, i když to vypadá jakkoliv zle. Osobně bych volil jiný závěr. Třeba Efrona putujícího za mříže nebo tak něco. Zkrátka něco extrémního, v rámci divácké katarze. V každém případě, nehledě na podivně nenápaditý závěr neslučující se s celým předchozím pojetím, se jedná o kvalitně zábavnou komedii s neotřelým námětem občas balancující na hraně sociální satiry, či do jisté míry, pracující s jejími prvky s množstvím jednotlivě originálních scén, které do sebe úplně plynule nezapadají, a tím pádem vyznívají o kapánek lépe, než celek. Případný návod na urovnání sousedských vztahů v něm raději nehledejte. Mé hodnocení: 80% () (méně) (více)

Lucasion

U amerických komedií je to většinou jako ruská ruleta. Můžete se trefit a dostat výbornou komedii s vychytralými gegy. Nebo alespoň průměrnou komedii, na kterou si občas zavzpomínáte. No a nebo film jako Sousedi. Moc nerozumím pro koho je film přesně určený. Záchodový humor, sexuální narážky a to vše zabalené do toho nejnudnějšího kabátu. Přitom herecky je to obsazené hezky. Seth, Rose, Zac i Dave jsou všichni talentovaní herci a samostatně obstojí prakticky kdykoliv. Ovšem Sousedi je střela vedla. Dlouho jsem neviděl takhle zbytečný film. Některé scény mi přišly už vyloženě přes čáru. (28 %) ()

Foox

Vau, tady mi Zac Efron ukázal, že není fér ho zaškatulkovávat jen do role zpívajícího metrouše z Muzikálu ze střední. Tady si se Sethem Rogenem vyloženě sedli a i jen díky nim, funguje plno menších vtipů. Sice by se mohlo ubrat na nechutnosti a pár jouků trošku domyslet, ale i tak jsem se dobře bavil. 70% ()

• Pôvodne mal byť film o tom, ako Mac (Seth Rogen) spolu s priateľmi bojuje proti bratstvu. Po tom, ako si scenár prečítala Rogenova manželka, navrhla, aby pozmenili scenár a dopísali do neho namiesto priateľov manželku, pretože si nevedela predstaviť, prečo by Macovi mali pomáhať práve priatelia. (jedenzdvoch)
  • Záverečná scéna medzi Macom (Seth Rogen) a Teddym (Zac Efron) pred obchodom Abercrombie and Fitch bola číra improvizácia. Zac Efron netušil, že si Seth Rogen vyzlečie tričko. (jedenzdvoch)
  • 26.8.2013 bol zmenený názov filmu z Townies na Neighbors. (fatalista)

Zac Efron fasuje plovák

Zac Efron fasuje plovák