Fantomas se zlobí

• Francie Fantômas se déchaîne (více)
Z natáčení  - Mylène Demongeot

Ozzy2

Fantomas byl super, když jsem byl dítě v 70. letech. Bohužel to tak strašně zestárlo, že je to dnes nekoukatelné. ()

Razzor_82

"Brzy se stanu pánem světa." Méně akce ale větší dávka humoru.  Louis de Funès na vrcholu slávy. Nové vychytané vynálezy. Parádní parodie na bondovky. Střílející doutník, umělá ruka nebo legendární Fantomasův létající Citroen DS19. Ach, mé sladké mládí. 8/10 ()

waska

Můj nejoblíbenější Fantomas. Fandor s Juvem vygradovali už tak grandiózní první díl. Variace masek, převleků a bláznivých situací hraje prim. A stále ta nádherná Helena... PS. Úžasně provedené Fantomasovo doupě. ()

E lan

Klasika, o které se není třeba moc rozepisovat. Funés ve svých klasických rolích stojí zato, když ho navíc někdo zvládl režijně ukočírovat, tak takové filmy jsou klasikou dodnes. ()

Sign

jako malej jsem to zboznoval, no vlastne...to zboznuji este ted...AAA?!?! COJE TO S VAMA, STE UPLNE ZELENEJ, A VY TAKY , HONEM KOUKNETE SE NA SEBE... ()

Acrobat

Hokus exempro. Napady, ktorymi srsi komisar sa nemozu nepacit a vzdy vyvolali enormnu zataz na muskulaturu tvare obzvlášť okolo ust. Nic nestratil s prvotneho Fantomasa, opat je to svizna jazda s dobrodruzstvom a zabavou ako sa patri a ktora prinasa pohodu a filmarske umenie aj po 40. rokoch. Neuveritelne. Viva la France! Viva la Citroen! Viva la Fantomas! "Dominique sa raduje". ()

swiss

Tohle je jeden ze tří mých nejvíce oblíbených francouzských filmů. Další dva jsou další dva díly této vyrovnané trilogie. Ano jsem to já..... ()

Armin82

O malinko slabší díl,ale spíš kvůli tomu,že nemá takovej spád jako jednička,ale o zábavu je zde pořád postaráno,furt tady jsou ty vtipně natočené studiové automobilové honičky,je tu Marais,Funes a v neposlední řadě nádherná Mylène Demongeot--->80% ()

Rudyamon

Zajímavé komentáře k filmu: segrestor (skvělá juveologie ...), MrGregor, blackrain ... Fantastické pokračování Fantomase, který se ještě nezlobil. Film je opět ukázkou hereckého umění Jeana Marraise a Louise de Funese, možná snad v opačném pořadí. Louis de Funes předvedl ve dvojce daleko víc, než v jedničce. Převlékací scéna ve vlaku se sekundující dámou čekající před toaletou, pak vysvětlovací scéna na policii a nakonec naprosto geniální poučovací scéna v blázinci, v těchhle scénách naplno ukázal své umění. Další scéna, kde byl komisař Juve vychválen, za své zneškodnění Fantomase mimo jiné slovy "Malý bezvýznamný úředníček, docela bezvýznamný, průměrný francouz, všední typ bez jakýchkoli ambicí ..." a to,co předváděl Pan Herec se svým obličejem, to bylo prostě geniální. V tomto dílu samozřejmě exceloval i Jean Marrais, oproti dvouroli z první části, teď s přehledem uhrál trojroli. A Mylène Demongeot, ach jo, Mylène ... je potřeba komentář ...? Tak jako u první části, i teď jsem se fantasticky bavil, Fantomas prostě nikdy neomrzí. Pobavil děj, technické hříčky Fantomase (dnes pochopitelně beznadějně úsměvné, ale tenkrát ...) a samozřejmě nezapomenutelná hudba Michela Magna. Hodnocení oproti jedničce nezměněno - 5 hvězdiček - 100% a přidám dobrou zprávu pro všechny policajty, které trápí policajtské vtipy a nepotěší je ani umění komisaře Juva - "V naší branži je lepší, když vás považují za cvoka, než za pitomce ..." ()

Nocturno culto

Vysoce kvalitní pokračování, málokterý film se dočkal tak perfektního dalšího dílu ..Funés i Marais stále bezvadní, sekundující Demongeot pořád stejně krásná a vzrušující .. ()

danny_21

Druhé pokračování v mých očích ještě o stupínek lepší než předchůdce - vtipem i akcií se nešetří a zejména Funés v převlecích exceluje - 95 % ()

Demonic189

Podarené pokračovanie legendárneho prvého dielu. Viac Funesa (tym svojim neustálym "áááá" mi ale išiel občas na nervy), viac gágov, viac vtipu, ale i zaujímavej akcie. A na to, že je film natočený v 60tych rokoch, je Mylene Demongeot neskutočná mrdačka :) ()

Inozuka

Jednoznačně nejlepší díl trilogie, kde se nešetří akcí a vtipem. Funés je jako utržený ze řetězu a například scénka z blázince nebo demonstraci vědeckých vychytávek je mazec jak sviňa. A Fantomas? V kondici jak nikdy! ()

rublik05

V druhém pokračování Fantomase konečně dostal více prostoru Louis de Funès a jeho komisař Juve se zde předvede opravdu v celé své kráse. Opět tu máme střídání masek, kvanta vtipných scén a skvělé herecké výkony a hudbu. Tentokrát se děj točí okolo vědců a výzkumu, a tak se dočkáme nemalého množství vynálezů a objevů. Druhý díl já osobně považuji za nejlepší díl celé trilogie, protože si tvůrci vzali z prvního dílu to nejlepší, co šlo a přidali k tomu další atributy, díky nímž je Fantomas se zlobí perfektně zpracovaný a jednoznačně potěší nejednoho milovníka francouzských komedií. 10/10. ()

gemi

Není to taková bomba jako jednička, ale pořád je to bomba. Skvělá výprava, báječně potroublý komisař Juve, monumentální Fantomasovo sídlo vč. točité klouzačky a létající auto. Vousaté triky u akčňáku z roku 1965 rád odpustím. Se synem jsme se dobře bavili. ()

junxi91

Druhé pokračování vtipného dobrodružství komisaře Juvea, novináře Fandora, jeho krásné snoubenky Heleny a také samozřejmě otřesného netvora Fantomase. Fantomas tentokrát unáší přímo z jeho laboratoře profesora Marchanda, který se zabývá výzkumem telepatie. Mezitím dostává komisař vyznamenání Řád čestné legie, ke kterému mu blahopřeje samotný Fantomas. Komisař předvede svým podřízeným nové vynálezy - třetí mechanickou ruku a vystřelovací doutník. Fantomas má v plánu vytvořit telepatický paprsek, kterým bude ovládat lidské myšlení a tím také celé lidstvo. K tomu však ještě potřebuje dalšího profesora - Lefebvra. Do toho se vloží Fandor, který se za profesora přestrojí a společně se svou Helene a jejím mladším bratrem Michou cestují do Říma na vědecký kongres, kde má mít profesor přednášku. Na kongres ovšem cestuje další člověk přestrojený za Lefebvra, tentokrát je to samotný Fantomas. A aby toho nebylo málo, tak na kongres zamíří také skutečný profesor, který je naštván na přestrojeného Fandora, který jej při rozhovoru veřejně ztrapní tím, že mluví o existenci mimozemšťanů. Fantomas se snaží unést přestrojeného Fandora, ale nakonec unese skutečného profesora, Helene a Michoua, zatímco Juvea zatkne italská policie a umístí jej do blázince. Fantomas poté z dobré vůle propustí Helene a pozve jí na maškarní ples. To je ideální možnost pro Juva a Fandora, aby konečně toho zlosyna dopadli. Ale jedná se o další Fantomasovu past a všichni jsou zajati ve Fantomasově luxusním podvodním sídle. Fantomas má se zajatci jasný úmysl - chce na nich vyzkoušet smrtelný experiment. Naštěstí má inspektor Juva v záloze své vystřelovací doutníky a také jsou zde vědci, kterým se povedlo vyvinout telepatický paprsek. Fantomas ze svého sídla uteče a v patách jsou mu Juve a Fandor, nicméně to dopadne jako vždy...Co dodat? Prostě to byla klasicky velice zábavná podívaná a nedivím se, že jsem tento film měl jako dítě hodně rád. ()