Reklama

Reklama

Epizody(13)

Recenze (17)

Hyperbolic 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

This is my design. Druhá série byla opravdu laskomina. To jak může být tak zlý a psychicky náročný seriál v těchto časech tak feel-good vám asi nevysvětlím. Naturalistické motivy celou sérii prorůstaly a tak nějak ji držely v kontrastu s přesným mechanickým myšlením hlavních postav.  Jednou z nejsilnějších stránek je zde vykreslení zlomeného psychického stavu. Ano je to fikce, ale chvílemi vám přijde, že něco není v pořádku ve vaší hlavě (nebo vám to právě chvílemi nepřijde? ? :) ) Hlavní zvrat v tom, že je Will chycen a souzen za zločiny někoho jiného byl skvěle vystavěn, motiv samoty kdy mu nikdo nevěří také. Hannibal zde ve velkém rozjíždí své kuchařské i manipulační umění, a na čem spolu s tvůrci ani trochu nešetří, je napětí. Twistů zde bylo v každém díle několik, chvílemi jsem si říkal, že už to za chvíli praskne a někde udělají chybu, to jak to vše ale začne dávat smysl je geniální. To jak chytře si Hannibal vše vymyslel a jak je vždy o několik kroků před každým mě asi nikdy nepřestane ohromovat. To jak vaří a servíruje a hustí do svého okolí také ne. Ohromný výkon Madse Mikkelsena. ()

buzzwoody 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První sérii se finále k dokonalosti dotáhnout nepodařilo, zato druhá už v tomto ohledu nezklamala. Napětí a zvědavost na zbytek série byla zajištěna v chytrém úvodu prvního dílu, který nám umožnil nahlédnout do nervydrásajícího závěru, aby si udržel divákovu pozornost, zatímco v třinácti chodech následně doručil situaci předcházející příběh. S velice pozvolna rostoucím podezřením vedlejších postav na Hannibala se zvyšuje kvalita seriálu. Divákům je dále nabídnuta další přehlídka sériových vrahů, přičemž někteří z nich jsou opět zajímaví a někteří méně. Překvapilo mě propojení s filmy, přesněji řečeno zajímavý origin postavy Garyho Oldmana z chronologicky posledního snímku o doktoru Lecterovi. Počátek série lehce rozpačitý, vzpamatovávající se v polovině, poté ještě jednou na chvíli vysadí, načež se do toho pořádně opře a vytváří perfektní finále, po němž nemám ponětí, co mám očekávat od poslední série. Nepředpokládám však, že vzhledem k nedávnému zrušení seriálu se jí podařilo tuto překonat. ()

Reklama

Oralfabet 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hned od první epizody je znát, že druhá série bude lepší. Z toho plottwistu z konce první řady to v první polovině mocně těží, a změna, která v seriálu nastala ho činí nesrovnatelně zajímavějším. Psychologická hra mezi Willem a Hannibalem je prostě fascinující od začátku do konce, navíc ani tentokrát samozřejmě není nouze o spoustu nádherně bizarních vražd. V druhé polovině to sice tempo trochu ztrácí, dějová linka s Masonem Vergerem a jeho sestrou působila dost nadbytečně a nepropracovaně (ikdyž vím, že se ještě oba budou vyskytovat ve třetí sérii, takže mě to až tak netrápí), ale finále to spolehlivě zachraňuje. Z toho, co jsem slyšel, usuzuji, že třetí série tuhle už nepřekoná, ale vždy se rád nechám překvapit. 9/10 ()

Makky 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Technická stránka tohto projektu je brilantná a druhou sériou bol daný element maximálne potvrdený. Úvodná polovica série je skupinou jedných z najlepších epizód, aké som kedy v televíznom seriály videl. Tempo a smerovanie príbehu boli strhujúce. Ohromne ľúto mi bolo, že sa tento trend nepodarilo udržať a seriál skĺzol do samoľúbosti charakterizujúcej postavu psychiatra. Cez nekonečné filozoficko-psychologické konverzácie a hry som sa s problémami dopracoval k záveru, ktorý opäť dokázal strhnúť a naplo potvrdiť svoj potenciál. Práve kvôli tým skvelým a skutočne brilantným pasážam sa pustím aj do záverečnej série. ()

celticek 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ještě vyšinutější nápady a vrazi než v první sérii. Zbytečně moc psychoanalýzy, překombinované twisty, Lecter šuká Willovu lásku - tomu to vůbec nevadí, postavy co se dávno ztratily se naráz objevují, ale výsledný efekt to nemá. Některé haluze v pohodě, jiné zase otřesné. Je sice fajn, že jsou použity postavy z románu Červený drak a nijak se to s dějem nebije - dokonce jsou tam i super okamžiky jako hořící člověk na kolečkovém křesle v podzemní garáži - ale když Lecter zlikviduje v posledním díle série 3 lidi jak nic a přitom je jeden z hlavních podezřelých - to jako prrr. Paradoxně herci jsou fajn, mně nejvíc potěšil Michael Pitt v roli Masona, na ty prasátka jsem se těšil:) Jako dosleduji to, ale rozhodně to není nic extra. ()

Galerie (419)

Reklama

Reklama