Reklama

Reklama

Kdo je tady větší blázen? Nejen hollywoodská studia, ale i nezávislí producenti trpí nedostatkem filmových námětů, a tak si vypůjčují příběhy z úspěšných zahraničních snímků a přetvářejí je k obrazu amerického publika. Příběh německého filmu Naboso (2005), který se hrál i v našich kinech, vypráví o osudovém setkání dvou mladých ztroskotanců, jež je nakonec podle jejich slov tím nejlepším, co je kdy potkalo. Jeden ze scenáristů původní verze Stephen Zotnowski ponechal hlavní dějové linky bez větších úprav a zachoval i původní název, takže se změnila především geografie. Mladík z lepší rodiny Jay, který má všemožné trable a právě pracuje v jedné losangeleské psychiatrické léčebně, se vydá na cestu se schizofrenickou pacientkou Daisy, která vůbec nezná život tam venku. Společně míří do New Orleansu, kde žije Jayova rodina a kde se chystá svatba jeho mladšího bratra... Režisér Andrew Fleming (nar. 1965), který v začátcích své kariéry natočil divácky vděčné snímky Švédská trojka (1994) a Čarodějky (1996), se v americké verzi Naboso (2013) soustředil na vedení obou hlavních představitelů Scotta Speedmana (medik Michael Corvin v hororové sérii Underworld) a Evan Rachel Woodové, známé mj. postavou odcizené dcery titulního hrdiny dramatu Wrestler, a natočil příjemnou komedii, která místy připomíná slavného Rain Mana. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (57)

ABLABLABLA 

všechny recenze uživatele

Co na to říct? Prostě mě to bavilo každým záběrem. Bavilo aktuálně nemyslím, že jsem se smála jak blbá, ale jednoduše, že to celé fungovalo jak mělo. Na takové ty odpoledne, kdy prostě nevíte co by a nechce se vám dělat žádné povinnosti, nechce se vám ani vstát z postele, tak je nejlepší volbou Barefoot. Určitě jsem si se snímkem nepotykala naposledy a až mě zase popadne podobná nálada, ráda se zastavím na kus řeči. ()

Narciska 

všechny recenze uživatele

Když si dáte obě verze (tedy i tu o deset let starší něneckou), neubráníte se srovnání, při němž dobrý dojem z této verze splaskne jako mýdlová bublina (v případě, že ho vidíte jako první). Došlo mi, že jsem se nechala unést skvěle vybranými herci a omámit jejich půvabem - ona sladká a rozmilá, on velmi citlivý a sociálně zdatný. Přesto, že byl film zařazen jako snímek artový, vyskytují se tam klasická kliše, která známe z tolika jiných amerických filmů, a situace působící lacině na city diváků...Nadprůměrné hodnocení si film pro mě zazdil vehemencí, se kterou nám byla řečena skutečnost o jejím psychickém stavu, to bylo naprosto zbytečné a v ději o to nešlo. Jsem zkrátka proti stigmatizaci duševně nemocných a tenhle film svůj potenciál nevyužil! ()

Reklama

larelay 

všechny recenze uživatele

ani velmi neviem, co si o tomto filme mysliet. Mozno ma len nezastihol v spravnej nalade, mozno bol az prilis "ruzovy". Vazne neviem. balansujem medzi dvoma a troma hviezdami. Objektivne je to mozno aj na tri, ale subjektivne, bohuzial iba na dva. Ale herecke obsadenie na jednotku. Velmi potesil Scott a hlavne J.K.Simmons. ()

George.Camel 

všechny recenze uživatele

Hodně příjemné pokoukání. Původní německý film jsem neviděl, nemohu srovnat, nicméně film mě zaujal od začátku a nějak mě začal bavit. A to je co říct, v záplavě filmů, kdy po prvních 15 minutách nechápete, proč nějaký film vůbec vznikl. Hlavní představitelé dobře zvoleni, pár vtipných scének k tomu, úžasná hudba ... prostě paráda. ()

lucijelucije 

všechny recenze uživatele

Jeeee jaká škoda, že jsem neviděla původní verzi, protože věřím, že by mohla zaujmout ještě o špetku víc. Ale svou roli E. R. Wood podle mě zahrála úžasně. Byla pro mě přesvědčivá a byla krásná. Příběh Barefoot je sladký, je hořký, je vtipný a velmi emotivně zaměřený. Nadechla jsem se a vydechla jsem na konci. Opravdu a upřímně jsem byla z tohoto snímku odvařená a tak lehunce, poponášená. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama