Joe a Bambini patří na Divokém západě k pěkným výlupkům, málokdo ale tuší, že oba psanci jsou ve skutečnosti bratři. Když se pak po letech konečně sejdou v domě své máti, musejí odpřisáhnout, že se o sebe navzájem postarají. Bambini dostane za úkol naučit lenivého karbaníka Joa pořádnému řemeslu jako je přepadání dostavníků nebo krádeže koní a Joe má zas tahat své prchlivého bratra z problémů. A protože každý přistupuje ke svěřenému úkolu po svém, zamotá se sourozenecká dvojice do složitého plánu s převleky za vládní agenty a podivnou misií, kde mniši místo rozhřešení rozdávají monokly... Ve volném pokračování bláznivého westernu Pravá a levá ruka ďábla (1970) se opět sešlo herecké duo Bud Spencer a Terence Hill pod režijní taktovkou Enza Barboniho. (Česká televize)

Autogram

Dvaja fazuľožrúti znovu nastoľujú svojskú verziu zákona po divokom západe. Vo filme nechýba krásna farmárska dcéra, zásadná filmová scéna konzumácie jedla v luxusnej reštaurácii a barové fackovanie. Bud Spencer je tu ešte mimoriadne chudý, dokonca bez problémov behá. ()

Specs

Hlášky: Malý Joe: - "Poslouchej, Bambino…" Drobeček: - "Buď zticha a neříkej mi Bambino." Malý Joe: - "A jak ti mám říkat?" Drobeček: - "Nijak." farmářova žena: - "Děkuji, synu. Kdyby byl každý tak šlechetný jako vy…" Drobeček: - "Jo, já vím. To byste se nechali přepadávat od rána do večera!" farmář: - "Už jsme tady tři dny a tadyhle Ebnezer má zkažený žaludek…" (Dítě si prdne.) Drobeček: - "Jo, chápu vás." ()

Kaceris

Ja osobne som toto duo miloval, a ešte stále tomu tak je. Ich filmy si pozriem stále s radosťou, niektoré scény proste stoja za to. Rozhodne Spencer a Hill boli najlepšia dvojica, skoro každý film som od nich videl, a na všetkých som sa proste stále dokázal zasmiať. :) A tento film je jeden z mojich obľúbených, čo sa týka tejto dvojice. Je tam všetko, akcia, komédia, klasické bitky, just classic. Samozrejme si ho skúste pozrieť, ak ste tak ešte neurobili, nemali by ste ľutovať. ()

klúčik

Jedna z najlepších komédií s touto dvojicou. Tento film som mal vždy moc rád, po prvý krát som ho videl deň ped maturitou a tak som sa nasmial, že som na maturitu ani nepomyslel. " Cítiš to .. to sa vracia náš syn.." Dávam 80% ()

Han22

O něco slabší, ale stále zábavné pokračování příbhu Bambina a Trinityho. Tenhle díl je už čistá komedie a scény jako rodinná večeře nebo návštěva nóbl restauraci se servisem ala "kostka ve skluzu" mi přišly geniální. Ovšem chybí tu pořádný příběh i záporák a bitek taky moc není - je závěrečná ve stylu amerického fotbalu a to je trošku málo. ()

666Carnage

Pokračování Pravé a levé ruky ďábla je sice obstojné ale ne tak dobré jako předchozí díl. Trochu to ztratilo na humoru a šmrncu. 70% ()

Devadesát Dva

"Mmmmm..." "Mmmm." Bud 'Zaříkávač mul' Spencer. "Začal si najednou povídat sám pro sebe." Tohle je až z druhé poloviny, ale má to tak deset slušných momentů a to není, na dnešní poměry, málo. Jedna z těch povedenějších kolaborací slavného dua, které by ale přeci jen slušelo trochu střihu, ale už úvodní scéna, kdy se divákům představí napřed Spencer a pak Hill tím, že vyjebou s pistolníkama, okradou je a sežerou jim fazole ("Odhoďte fazole... eee. opasky!"), což je jako nekonečný a opakující se vtip ve variacích nejen tohohle filmu, je true comedy gold, stejně jako klasický trademarkový styl, kdy udělají z Hilla trickstera, co švejkuje a trollí, zatímco Spencer je popichovaný ubručený medvěd. Má to všechno, co člověka na dvojici S&H baví a je to v jejich nejsilnějším období. "Nemůžeš nás přece jen tak zabít." "Upřímně ti řeknu, že nevím... já teprve začínám. Co se obvykle dělá v takových případech?" "Na tvým místě bych šel a na všechno zapomněl. Dělali jsme si srandu." "Jo! Jasně." "To nejde. Víte co, začněte se prát a vítěze pak nechám naživu. Tak dělejte. No do toho. Do toho, hoši." (...) ()

Hopper

Snáď najlepší western Hill/Spencer, videl som x-krát, aj po niekoľkých rokoch a nič to filmu neubralo. Vypnúť mozog a baviť sa. ()

Lukiš

Nejlepší, nejzábavnější a nejvtipnější komedie dvojice Spencer-Hill, daleko lepší než předchozí díl Pravá a levá ruka ďábla. ()

fantasmic

Buddy movie, ktorý ma vždy dokáže nabiť pozitívnou energiou. Bud Spencer a Terence Hill sú kultová dvojica a tento filmový klenot je pre mňa nadčasový :D ()

ChrisBa

Spolu s pravou a ľavou rukou diabla to považujem za vrcholné diela s Budom Spencerom a Terencom Hillom. Ich hlášky a scény sú nezabudnuteľné. Scéna v salóniku pri kartách, spoveď, či obed v luxusnej reštaurácii..to sú veci, ktoré človek len tak nezabudne. Tento film je klasikou a nemožno mu dať iné než plné hodnotenie. Na týchto komických scénach sa môžem baviť dodnes a aj sa bavím.. ()

unagi

Bud Spencer a Terence Hill si vybrali filmový životný štýl, ktorý Vám buť sedí, alebo ho hlboko ponárate do ríše odpadov! Mňe sa tento štýl komédie veľmi páči a vie ma pobaviť. Od týchto dvoch borcov si viem predstaviť len niečo také ako napr. dvaja kouboji na koňoch, ktorí sa hrajú na zlých, ale v konečnom dôsledku niekomu pomôžu a zachránia spolok pred banditmi obliehajúcimi a týrajúcimi spomínanú "sektu"...áno hovorím o filme Malý unavený Joe! Výborné !!! ()

Xavi6

Ono je to vlastně všechno stejný, když se objeví Bud Spenser a Terence Hill. Když jsou spolu, tak je to vždy parádní řežba, tentokrát se akorát změnil žánr filmu na western, jinak nic nového, či převratného nenastalo. :) ()

Fauxx

Ja je proste miluju, kdyz jsem byl malej, tak jsem z nich byl uplne paf... jako odpocinek na odpoledni siestu zarucene dobra zabava... ty jejich rvacky jsou proste senzacni :-D ()

Paldiny

Joe a Drobček sa stretávajú po druhýkrát a opäť tomu nechýbajú dnes už klasické gagy ("Co bude na večeři? Ani nevím, lítalo to kolem"), nezničiteľná chémia a vražedné tempo, kde vtipná scéna strieda ešte vtipnejšiu (fazule, karty, reštaurácia). Záver už trochu opíja pečivom, ale prežiť sa dá. Za detských liet bol tento štýl spaghetti humoru mojim jediným kontaktom s westernom. ()

Zemřel Bud Spencer

Zemřel Bud Spencer