Záhrada plná plienok (1980) (TV film)

...lepšie by mu bolo, keby bolo zomrelo. Lepšie by mu bolo. –––– Vďaka pokrokom lekárskej vedy my zachraňujeme deti, ktoré by prirodzenou selekciou zomreli. ... Vedeli by ste, Juraj, obrazne povedané, odpojiť im hadičku? –––– Veľmi silná téma, zvlášť pre ľudí, čo to nepoznajú iba z rozprávania druhých. Ani neviem, či to mohlo byť natočené pôsobivejšie ako touto kombináciou hraných scén a autentických výpovedí. Je pravda, že hrané dialógy nie sú dokonalé, ale už ten fakt, že film vznikol v tej dobe a čo obsahuje sa zdá ako zázrak.

Julie (2008)

Toto bola riadna šialená odysea šialenej alkoholičky od šialeného scenáristu. Najskôr Júlii držíme palce, aby sa z toho dostala, potom ju preklíname, potom zase držíme palce a tak dookola až do konca. Film, kde skoro nikto nie je normálny, a to ešte navštívime cudziu krajinu, kde je to ešte horšie. Napínavé, dlhé, ale pútavé. Jediné, čo som nepochopil, ako mohol v tej výškovej budove v dezolátnom stave fungovať výťah.

Predátor: Kořist (2022)

Komančovia vs. Predátor vs. bieli zmrdi, to všetko v 18. storočí. A prečo nie? Spočiatku to vyzerá, že hlavná superhrdinka bude len obeť všetkých ostatných, čo sa, samozrejme, časom zmení, a je to očakávaný vývoj a je to dobré. Digitálny jeleň, digitálny medveď, ale aspoň pes a Predátor sú reálni a reálne aj vyzerajú. Fajn jednohubka, ktorá sa zaobišla aj bez Arnolda a neurobila mu hanbu. Hudba na štýl Posledného mohykána filmu pomáha. –––– Si naozaj pripravená? Chceš loviť niečo, čo loví teba?

Vévodkyně z Amalfi (1979) (TV film)

Inscenácia na najvyššej úrovni, a nielen hercami, dialógmi, réžiou, ale hlavne zaujímavou predlohou. Síce plnou zloby, násilia a krvi, ale prekvapujúcou každú chvíľu novými udalosťami, ktoré sa nedali predpokladať. Keď niečo môže dopadnúť zle, tak dopadne ešte horšie. Strašnejší horor som už dlho nevidel. –––– Chcem, aby ste zanechali tie pochybné rozptýlenia. Lebo ja viem, že ženy majú najradšej ten kus, čo ako úhor nemá v sebe kosť. ... Ale ja mám na mysli jazyk, čo vie predniesť všetky druhy lichôtok. –––– Manželstvo je nebo alebo peklo. Nič tretie v ňom neexistuje. –––– Sme ako diamanty, ktoré sa porežú na vlastnom prachu.

Město bohů (2002)

To musí byť radosť prežiť detstvo v takom Meste bohov. Alebo ho neprežiť. Keď utečieš, chytia ťa, keď zostaneš, zožerú ťa. Na konci titulky, že vraj podľa skutočnosti. Keď je len percento filmu podľa pravdy, tak načo taký svet? Zasypať, zarovnať a začať odznovu.

White Plastic Sky (2023)

Mal som určité očakávania a film ich absolútne všetky sklamal. Zle vystavaný príbeh, neosobné postavy a fikčný svet budúcnosti úplne bez atmosféry. Je doslova nakreslený, nevysvetlený a nepochopiteľný. Niečo o agresívnych rastlinách, operáciách na ľuďoch a skoro nič som nepochopil a po pol hodine filmu som sa už ani nesnažil. Sklamanie a viac takýchto pokusov o sci-fi už nechcem vidieť.

Kozoroh 1 (1977)

Ako thriller dobré, ale sci-fi to nie je, ak nerátam mäkké pristátie tryskáčom len tak niekde v púšti. Trochu dlhé konverzačky párkrát vystriedali fajn akcie buď autom alebo letecká naháňačka s práškovacím lietadlom. Jóžin z bážin by vedel rozprávať o svojom trpkom konci, ale nechcem spojlerovať. Takže ako žáner konšpiračný thriller môže byť na slabšie štyri hviezdy. –––– Tak, pánové, vzhůru na Mars! –––– Tak vidíte, co dokáže věda. Jsme tady, miliony mil od Země, a můžete si objednat pizzu.

Iveta - Knoflíky lásky (2022) (epizoda)

Tak toto som trochu nepochopil, že ísť do špinavej Prahy je fuj-fuj, ale potom skončí na podnájme v jednej izbe s cudzím záletným chlapom a starostlivý otecko je v úplnej pohode. No ale Knoflíky lásky s videoklipom stáli za to a kto si to pamätá, musí mať zážitok. –––– Jsi blbá nebo naivní. Nikdo si nechce jenom povídat. Každýmu o něco jde.

Iveta - Tisíc obyčejných věcí (2022) (epizoda)

Nezdalo sa mi, že takéto telenovelové spracovanie vydržím do konca prvej epizódy, ale dalo sa to. Asi aj tá nostalgia s retro zariadením všetkého, to sa podarilo, no spev sa podaril už menej. Ale aj chudák Habera sa tam objavil. Najsympatickejšia postava je nakoniec jej sestra. –––– Chci zpívat jako Karel Gott. –––– Možná se na ni budeme jednou dívat v televizi...

The Real Charlie Chaplin (2021)

Dokument trochu inak, pocitovo, hlavne na začiatku. Aj som mal obavy, kam sa to s tými Chaplinovými klonmi vyvinie, ale tvorcovia vedeli, kedy to uťať a vrátiť sa z fantázie k dokumentu. Nakoniec dosť veľká spokojnosť. –––– Chaplin stvoril tuláka a tulák stvoril Chaplina.