Paddington není jen tak obyčejný medvídek. Pochází z nejtemnějšího Peru, nosí červený klobouček a víc než cokoliv jiného miluje marmeládové sendviče. Když zemětřesení zničí jeho domov, pošle ho teta Lucy do Londýna, aby zde našel novou rodinu. Sám a opuštěný na paddingtonském nádraží pomalu zjišťuje, že život ve velkoměstě není úplně takový, jak si ho představoval. Naštěstí ale potká rodinu Brownových, která se ho ujme i přes kategorický nesouhlas tatínka Browna - typického, spořádaného a trochu i nudného Brita. K jeho zděšení, kdekoliv se medvídek objeví, začnou se dít neuvěřitelné věci. Svými ztřeštěnými nápady často převrátí celý dům vzhůru nohama a způsobí neskonalý chaos. Svým úsměvěm a dobrým srdcem si však nakonec získá srdce celé rodiny a vše se v dobré obrací... avšak jen do okamžiku, kdy si ho všimne zákeřná ředitelka místního muzea, která z něj chce udělat vycpaný exponát... (A-Company CZ)

jirijost

Paddington je takový roztomilý, krásný příběh, moc hezky se na to kouká a u některých scén se člověk i pořádně zasměje. Například medvědovo první koupání nebo seznámení se zubním kartáčkem bylo excelentní. Možná bych tady jen vynechal toho zbytečného záporáka, ten mi ve filmu spíš vadil a hlavně mi přišel takový dost nezajímavý. Paddingtonovo seznamování s technikou a růst jeho vztahu k rodině by mi bohatě stačilo. Přesto dávám takové trošku slabší čtyři hvězdy. ()

Zagros

Paddington patří do škatulky rodinný film se vším všudy. Má milého animovaného hrdinu, tradiční rodinku, pro děti napínavý a jednoduchý příběh s občasným vtipem, pěkný vizuál a nějaké to menší morální poselství navrch. Vcelku se mi to líbilo, třeba animace byla parádní a přechody mezi animací a reálem dobré. Nicméně mě to místy přišlo více ztřeštěné než bylo potřeba a taky jsem si celou dobu říkal, proč nikdo nereaguje na to, že se kolem potuluje mluvící medvěd. Tři hvězdy jsou tak akorát a druhý díl si asi odpustím. ()

iXtr3m3

Zábavné, milé, vtipné, dobrodružné, technicky vymakané, krásne sa pripájajúce k pomyseľnému svetu Stuarta Littla. ()

Simbet

Mohla to být opravdu skvělá komedie nebýt srdcelámajících dojemných scén, které do této ujeté komedie nacpali. Tudíž z toho udělali film pro děti a nejedno dětské očko jistě zaslzelo nad chudákem medvídkem. Škoda chvílemi jsem se opravdu smála. Nejvíc mě ovšem pobavil výraz manžela,když zjistil, na co šel do kina ;-) Krapet mě zklamala Nicole Kidman, jejíž výkon pokulhával. ()

Hanys_

Asi něco takového čekali před pár lety rodičové, kteří táhli svá dítka do kin na Teda. Parádní rodinná komedie. ()

Perry-

Zklamání. To nejlepší bylo v trailerech, poetika světa mi moc nesedla a celou dobu mě strašně iritovalo, že prostě "mluvící medvěd ve městě a všichni jsou s tim OK". 50% ()

dopita

Já nějak nevim. Titulní medvěd mě připadal ňákej divnej a celkově mě film moc nebavil. Přitom je film prošpikován humorem, vybroušenými detaily i atmosférou... Nicméně film nedokázal udržet moji pozornost. ()

ti88na

Paddington je nádhera. Krásna, zábavná a pritom dojemná rozprávková komédia pre celú rodinu. Každý si v nej nájde to svoje. Britom sa to opäť podarilo, dokázali si urobiť srandu sami zo seba, pričom to vôbec nezachádzalo do trápnosti, ale ostalo vtipné. Neviem, či mi vôbec zliezol úsmev z tváre, lebo aj tie dojemné scény dokázali zakončiť vydareným žartíkom. Celá rodina Brownových bola super, u mňa vyhral jednoznačne otec v podaní Hugha Bonnevilla, čomu dosť pomohla scénka zo Zemepisného inštitútu. Film je tak kvalitný, že si mohol kľudne odpustiť známu tvár Nicole Kidman, ktorá sa už pomaly ale isto mení na našu Zdenu Studenkovú, ale na druhej strane nebola ani žiadnou extra vadou na kráse. Skrátka bolo nepodstatné, kto by tú jej úlohu zahral. Ja som veľmi spokojná, ani som nečakala že budem taká nadšená a Paddingtonovo hľadanie nového domova v Londýne, ktorý je pre milého hovoriaceho medvedíka horší, ako najtemnejšie Peru si rada zopakujem. ()

Harapes

Jsme svědky příběhu o rodině z Londýna,do které se nečekaně nastěhuje malý medvídek,který měl dlouhou cestu z Peru,kde bydlel a okolnosti ho donutily opustit svůj domov.Po vlažném přijetí medvídka hlavou rodiny mě čekalo spousta báječných srandovních scén,ale i napětí v podobě zlé ženy,která se medvídka chce zmocnit.Mnozí zde budou asi připomínat podobnost se 101 dalmatýnama ,ale když hodnotím film jako celek,tak se pobaví celá rodina od špunta až po dědu.Je to prostě parádní film,při kterém se každý zasměje a dobře pobaví.Je to super a je to tak. ()

dormouse

Velké nadšení. Viděla jsem původní verzi, která u nás běží v omezeném čase a bez titulků, ale rozuměla jsem skvěle. Příběh medvídka, který hledá lidskou rodinu, jenž by se o něj postarala, tedy taková klasika podobná jako Myšák Stuart Litle. Krásná angličtina, krásná výtvarné stránka filmu, byla jsem nadšena kostýmy Sally Hawkins. Když to srovnám s Exodem od Ridleyho Scotta, musím říct, že je to nesrovnatelné. Paddington je mnohem větší frajer než Mojžíš v podání Ch.Balea. ()

cepice

Pokud jste se jiz delsi dobu dobre neprospali, bezte do kina na uzasnou hudbu s videoklipem, kde mate animovanyho medveda. Vic o tom "filmu" nevim, protoze jsem usnul ukoliban libou hudbou. A to jsem v kine jeste nikdy neusnul! ()

MatoFILM

Žánrové klišé koncentrované v 90 minútach. Akoby sa rodinné filmy nemali kam posunúť, nemali už čo ponúknuť. Prestáva ma to baviť. Medvedík je ale super. ()

Prochy38

Nádherná práce. Původní seriál neznám, ale když vidím jen plakát, co tu na CSFD máme, vidím, že snaha držet se předlohy je zřejmá. Skvělá volba dabéra pro méďu a hlavně úžasné práce na jeho animaci. Příběh je veden spíše pro mladší díváky, ale staršího nemůže urazit. Moc hezké. I N. Kidman potěšila v roli záporačky. Moc příjemné překvapení. ()

ondrula

Rodinný film. No co na tento žánr říct a nebýt sprostý... Že si vybral z pohádky, animáku, dobrodružného filmu a komedie jen to nejhorší a splácal to tak, aby se zaručeně nudila úplně celá rodina? Asi jo, ale koukám, že to hodně lidí bavilo, tak toho radši nechám. ()

peetriss

Příjemná rodinná záležitost držící se v striktně v šablonách svého žánru, ale obohacená o charakteristickou britskou preciznost a vtipnost, která dokáže roztomilým způsobem hrát na city. Záporačka v podobě Nicole Kidman patří mezi ty zbytečnější články příběhu. ()

Lionheart

Nadmíru hravý rodinný film. Herci přesně obsazení, britskost extrémně přepálená a zahřeje na duši i v chladném londýnském počasí. ()

Karlíka a továrnu na čokoládu čeká prequel

Karlíka a továrnu na čokoládu čeká prequel

20.10.2016

Willy Wonka začal svoji pouť v roce 1964 v románu Karlík a továrna na čokoládu od Roalda Dahla. První filmová adaptace přišla v roce 1971 a proslavila nedávno zesnulého Genea Wildera, druhá se… (více)