Milostná vzplanutí, zklamání i selhání v rodinném propletenci tří sester na newyorském Manhattanu.
V Haně a jejích sestrách se Allen znovu věnoval svým oblíbeným tématům, jako jsou svádění, nedostatek lásky, láska k městu, film jako balzám, či strach ze smrti – tady tématům, jimiž se zabýval třeba už i v Annie Hallové a Manhattanu. Od uvedení Annie Hallové tak dosáhl největšího okamžitého úspěchu – jak komerčního, tak v uměleckých kruzích. Sám Woody, který se při práci na svých projektech všem vnějším zásahům vyhýbá, nevycházel z údivu, když zjistil, že se tentokrát strefil do černého u kritiků i u diváků: „Když člověk udělá úspěšný film, začne se ptát sám sebe, v čem jsem se zmýlil? Musel jsem udělat něco, co je buď pohodlné, nebo potvrzuje předsudky střední vrstvy nebo je příliš povrchní či přehnaně citlivé.“ (oficiální text distributora)

Šandík

Skvělý komorní film, k němuž asi neumím mnoho dodat. Nic mu nechybí a nic nepřebývá, má úžasný rytmus, geniálně vypointovaný scénář, je intimní a křehký, ale přitom se u něj člověk zároveň královsky baví a po jeho skončení má chuť si jej pustit znovu. Díky, milý Woody ;o) Celkový dojem: 95% Zajímavé komentáře: kinej, gudaulin, kleopatra, Cival, Galadriel a určitě i spousta dalších, neměl jsem sílu je všechny pročítat ()

Cival

Woody byl asi zrovna šťastně zamilovanej. Jinak si tu pozitivní atmosféru a happy-end nedokážu vysvětlit. Zase jsem se skvěle pobavil a dozvěděl spoustu nového o životě - a znovu trochu jiným, tentokrát takovým příjemně láskyplným způsobem. Se špetkou nadsázky by se dalo říct, že kde má Tim Burton Velkou rybu, může se Woody pochlubit Hanou a jejími svéráznými sestrami. ()

genetique

Na tento snímok sa dá pozerať z viacerých pohľadov, no najdokonalejší je ten, keď zo beriete z každého kúsok. Dokáže totiž nielen diváka rozosmiať. Ale aj dojať, zamyslieť sa. A to všetko plnohodnotným dielom. Zo začiatku, ktorý sa pomerne nepochopiteľne vliekol, som si to nechcel priznať, ale toto dielko má len kúsok k dokonalosti. Srdečný príbeh o troch sestrách, z ktorých dve berú, jedna rozdáva. Nielen peniaze, ale celý svoj život, vrátane životných lások. Woody podrobne zobrazil ich vzájomné vzťahy, mne by sa však páčilo ísť viac do hĺbky celej rodiny, rozviesť ich kompletné vzťahy aj na úkor oveľa dlhšej stopáže, pretože takýto príbehový potenciál som už dávne nevidel. Ale to je len 'keby'. Škoda, že Allen dáva všetok humor filmu takmer len na svoju postavu, prišlo mi to trošku nefér. Ale inak sa tu vystrieda asi najviac filmových hviezd, čo vidno aj na herectve. 85%. ()

H34D

Pozitivně naladěný Woody Allen nám tentokrát předkládá existencionální vztahové drama s místy vážným, ale samozřejmě i nevyhnutelně vtipným přemítáním nad láskou, nerozhodností a životní filozofií. Postavy jsou decentní intelektuálové, které pohání trocha "živočišné" touhy, ale ještě více brzdí přílišná korektnost a sociální odstup. Přesto si ale, stejně jako celý film, udržují nadhled a uzavřou své etapy optimisticky... Scénář nemá daleko ke genialitě (výborné dialogy i vtipné vnitřní monology) a celkově film je příjemný i vhodný k letmému zamyšlení. 8/10 ()

viperblade

Tentokrát mě Woody zasáhl přesně a na 100 %. Hannah and Her Sisters je opravdu parádní drama/komedie/film ze života. Konečně Woody odsunul "svou postavu" (neurotik) na vedlejší kolej a zaměřil se na obyčejnější lidi a jejich problémy, (ne)lásky, vztahy… co vám budu povídat, nechápu, proč se o tomto filmu nemluví jako o jednom z nejlepších Woodyho snímků, co kdy natočil. Protože by se mělo. Rozhodně by si to tento snímek zasloužil více než třeba takový Manhattan. Já osobně tento film řadím do TOP 3 filmů od Allena. 100 % za uvěřitelné příběhy, za herecké obsazení (Michael Caine, Mia Farrow and Max von Sydow v tomto filmu excelují) a za ten konec (jestli ho Woody má či nemá rád je mi upřímně jedno, podle mého názoru tam pasuje skvěle). ()

• Nabídku na roli dostala Kay Lenz. Ta ji ale odmítla a místo toho hrála v hororu Dům (1986). (Coldrex)
  • Film byl nejvíce výnosným filmem Woodyho Allena do uvedení Hry osudu (2005). Hana a její sestry vydělaly v kinech přes 40 milionů amerických dolarů. (don corleone)
  • Když byl film uveden do kin, pokusila se skupina fanoušků nechat nominovat scénář k filmu na Pullitzerovu cenu. (don corleone)

Michael Caine oznámil konec kariéry

Michael Caine oznámil konec kariéry