Some Kind of Hate

Neúprosná šikana obrátila Lincolnův život v noční můru. Ale brzy pozná skutečný teror, když je poslán do vzdálené školy pro problémové dospívající. Tady obtěžování začíná znovu. Rozdíl je v tom, že tentokrát se někdo dívá - teenagerka Moira, která byla před lety dohnána k sebevraždě kvůli kruté šikaně. Když Lincoln neúmyslně přivolá Moiru z hrobu, vypustí pomstychtivou a nezastavitelnou sílu na misi krvavé pomsty. (noelcoward73)

darkrobyk

Kde ty nesympatické držky vyhrabali.... Kladných postav se nedostává, a tak postupně dojdete k závěru, že zařvat mohou všichni. Sice mi dvě třetiny filmu nepřišly ubíjející a nudné, ale nijak nadšený jsem z nich nebyl. Problémy kolem šikany a převýchovného tábora nejsou ničím novým, naštěstí zde se nakonec dostaví ...duch?... nemrtvá? no to je jedno. Zkrátka zavražděná Moira se vrací ze záhrobí, odkud ji přivolá pablb Lincoln, a nastanou jatka. Sice nelítají hlavy, i když jeden rozstřel by byl, ale zato si divák užije rubínových spršek, potůčků, kaluží a cákanců dosytosti. Jo, žiletka umí nadělat paseku. Předpokládám, že jeden z tvůrců filmu si prošel odpornou šikanou, s kterou se takto vypořádal. No, tyrani by si pohlazení žiletkou mnohdy zasloužili... ()

*CARNIFEX*

Keď si neustále šikanovaný Lincoln uvedomí, že na súboje s miestnymi školskými "celebritami" nemá dostatok energie ani sily, chtiac nechtiac privolá zo záhrobia mladú dievčinu, ktorá pred pár rokmi z rovnakých dôvodov spáchala samovraždu. Tá v domnení, že Lincoln túži po pomste, rozpútava krvavú jazdu na ktorú doplatí nejeden šikanujúci teenager. V prvom rád musím pochváliť "Evilenka" za jeho takmer dokonalý matematický odhad. Áno, skutočne musím uznať, že takmer 50 minút, pri sledovaní tohto snímku, divák neskutočne trpí. Nie však vďaka depresii, ktorú by mohla vyvolať šikana v pravom slova zmysle, ale práve nuda, ktorá ma niekoľko krát dohnala k tuhému spánku. Taktiež musím vyzdvihnúť myšlienku "Georgiho G.", ktorý zabil klinček po hlavičke. Áno, tie najväčšie suky v minisukniach, s mahagónovov pokožkou, čiernymi vlasmi ako uhol, modrými očami ako dresy Bratislavského Slovana, postavou či ksichtom ala Monika Bellucci, nepriahnu po nikom inom, ako po najväčšom feťákovi zo "7.B", ktorý ešte aj v lete počas štyridsatiek nosí čiernu mikinu, s kapucňou prehodenú cez hlavu, pričom následný dojem mastných vlasov už nezachráni ani liter "Head and Shoulders". Ale poďme k filmu, lebo samozrejme nie všetko bolo tak zlé, aby človek len kritizoval. SPOILER: Musím uznať, že počin, byť "vlastnou" voodoo panenkou, ktorá sa mstí na sebe samotnom, ako pri chorobe seba poškodzovania, to je kurva originálne, takže nemôžem inak, iba otvoriť papuľu a s nemým úžasom skonštatovať, že v tomto smere ste ma úplne dostali! Samozrejme plus mínus nejaké to gore taktiež potešilo, takže o sklamaní pri tejto slasher ducharine nemôže byť ani reč. Škoda tej úvodnej "nudnoty", lebo z tohto snímku sa kľudne mohol vykľuť horor roku - 60%. ()

pornogrind

Dopadlo to líp než jsem čekal. Film je jakoby rozdělenej do dvou částí z nichž každá se veze v jiným žánru. První část je spíš na dramatické lince a druhá část se vydala krvavější hororovou linkou. Zkřížením těchto žánrů vznikl poněkud zvláštní, nikoliv nudný film. Herci hrajou obstojně, skvěle je zvolená muzika a najde se tu i pár zajímavých a originálních vražd. Pravdou je, že " žiletková lejdy " mohla být vybraná líp. Ale celkově jsem si z tohoto filmu odnesl spíš pozitivní pocity. Slušnej průměr ()

EvilPhoEniX

Prvních 50 minut silně ubíjejících. Nesympatické postavy, ošuntělý low budget look, ale jakmile Sierra McCormick nastoupí na Revenge scénu je o krvavou zábavu vystaráno. Chválím originální způsob mordování a překvapivě hezky zpracovanou krev, kterou jsem nečekal vzhledem k celkovému looku filmu. Je to sice jeden z nejdivnějších hororů letošního roku, ale za ten slušný závěr si trojec zaslouží. Story 6/10, Atmosféra 4/10, Gore 7/10, Vizuál 4/10, Akce 4/10, Zábavnost 5/10 .55% ()

George Stobbart

Samoľúby emo-blbeček alias božie umučenie má problém, pretože ho medzi seba nechcú blbečkovia ostatní a radšej ho obsypávajú školským žrádlom. Po jednej takej potyčke skončí v prevýchovnom tábore pre neposlušných harantov, kde si na neho zasadne sexi cica, pretože tie sa v dnešných pubertálnych rozprávočkách predsa lepia zásadne na loserov. A to už Mr.HairCunt zvládať nestíha, tak radšej vyvolá pomstychtivého ducha - Moiru (čo by sa hodila skôr do "Gossip Girl" než do hororu), nech to tam za neho slashuje... Ja som tušil, že toto bude prúser už po divných prvých infoškách a nezaujímavých traileroch, hoci pár „úžasných“ ohlasov z festivalov a projekcií u starej matere v Oklahome sa snažilo vyvolať iný dojem. Je to len ďalšia, zbytočne vážne sa berúca teen kravina, kde sa viac než na akýkoľvek horor či slasher hrá na adolescentnú drámu, sociálne problémiky, umelé emočné úlety a mladícke dejové zvrat(k)y. Ja už ale dávno nie som teenager ani študent a vždy mi budú bližšie odľahčené, béčkové teen vyvražďovačky z 80´s / 90´s, než takéto, strašne dôležito sa tváriace moderné spatlaniny. Ale stále to je našťastie o trochu lepšie než tohtoročné teen shity "Unfriended" či "The Gallows". ()

• Noah Segan (Krauss) si zahral aj vo filme The Mind's Eye (2015), ktorého názov je totožný s názvom akadémie, kde sa Some Kind of Hate odohráva (Mind's Eye Academy). (metal.storm)