Don't Hang Up

• USA Don't Hang Up

Mladíci Sam (Gregg Sulkin) a Brady (Garrett Clayton) sa radi zabávajú tým, že si cez telefón kruto uťahujú z ľudí zo svojho okolia. Počínanie si nahrávajú na kameru a zverejňujú na internete. Jedného dňa však natrafia na tajomného cudzinca, ktorý proti ním vytiahne ich vlastné zbrane a rozpúta s nimi desivú hru s fatálnymi následkami. (Karamanlis)

Marceloo

Skupina pranksterov je na internete známa tým, že zavolá nič netušiacim obetiam, ktoré na smrť vystraší, a video neskôr pridá na internet. V jeden klasický večer plný alkoholu, zábavy a samozrejme prank callov ich prekvapí odpoveď jednej z obetí. Volajúci na nich použije ich vlastné triky, ale keďže ide o ich vymyslenú hru, nevenujú telefonátu pozornosť. Lenže keď sa hovory od tohto človeka neustále opakujú a on im dokáže, že nejde o nevinnú hru, zisťujú, že sa práve ocitli vo svojej vlastnej hre. Tentokrát sa však hra nekončí odhalením žartu, ale smrťou. - Tak toto sa mi velmi páčilo. Tento druh moderného hororu úplne vyhladávam, pretože ide o odlahčené záležitosti, ktoré vedia zatlačiť na pílu a nútia aj aktérov prispôsobiť sa drsným podmienkam a nevyžadujú od nich len odrapotané hlúpe dialógy. Don't Hang Up je najsilnejší hlavne v prvej tretine, kedy sa mieša po atmosférickom úvode s tínedžerskými zábavami, až pokial nepríde hororová časť. A tá funguje dobre. Vrah je inteligentný, nepríjemný, a vďaka tomu, že sa v závere ukáže jeho významná motivácia, je štruktúra vystavaná logicky. Zaujala ma hlavne hudba, ktorá pomáhala tvoriť nepríjemnú a beznádejnú situáciu. Má to aj dostatočné množstvo krvi, atmosférické scény s búrkou a hlavne sa to na nič nehrá, takže pre mňa úplne vyhovujúci moderný horor. + herečka z Fortitude + herec z The Autopsy of Jane Doe ()

korbitch22

Celej film jsem si docela užíval a pevně jsem věřil, že na konci zůstanu na těch svých 4*, jenže ke konci scénárista kupí jedno předvídatelné klišé za druhým SPOILERY (že ho stará podváděla, vrah ukrytý pod prostěradlem místo těla, kamarád v masce vraha se svázanejma rukama a zalepenou pusou, konec kdy to hodí na něj) no prostě tady ten slet kravin, které jsme všichni viděli všude 1000x schodí jinak výborně odehraný a napínavý thriller. Tvůrci v dnešní době nemaj odvahu na nějaký pořádný zvrat. Kdyby ten mladej týpek sejmul vraha a vodprásknul tu děvku za to co mu udělala, bylo by to i na 5*.60%. ()

Rodriguez

Špatné žertíky se jednoho dne vrátí jako bumerang... O tom vědí své kluci, kteří si "střílejí" přes telefon do náhodných lidí. Jenže jednoho večera si začne dělat "srandu" někdo úplně cizí z nich. Nejprve si myslí, že to byl hloupý žert, jenže volající je čím dál tím víc otravnější! Postupem času a večera zjišťují, že sranda se mění v boj o holý život! Atmosféra by se dala krájet a kluci jsou čtvrceni aniž by věděli proč... Závěr filmu, ale všechno nastíní do správného světla a oni budou nemile překvapeni co jejich žertík způsobil! 80% ()

Cappuccino

Hlavní hrdinovia nie sú žiadni sympaťáci, a tak vám zrejme nebude vôbec prekážať, keď im začne životy strpčovať neznámy muž. Don't Hang Up je thrillerom, ktorý určite môže pobaviť partiu tínedžerov s alkoholom, ale na triezvu myseľ dospelých nemá v podstate čím zapôsobiť. Jednoduchá zápletka s očakávaním vyvrcholením prekvapí azda málokoho. ()

kaylin

Joe Johnson napsal scénář, kterého se režiséři dobře ujali a natočili mainstreamový horor, na který by se klidně vyplatilo jít do kina – u nás jsme tedy měli smůlu. Britský snímek „Don’t Hang Up“ nijak zásadně nevybočuje, ale má dost dobrou atmosféru a dost dobré vedení příběhu na to, aby vás to celou dobu bavilo a napjatě jste vydrželi až do konce. Odhalení zde nejsou vůbec špatná. ()

• Film, ktorý beží v pozadí v TV počas prvej polovice filmu je krátkometrážny film Red Balloon (2010) režisérskeho dua tohto filmu. (Real Tom Hardy)